Datum konání:
8.5.2024

OSEK – TŘEBĚTICE 1:5 (1:2)

První jarní výhru Třebětic odnesl debaklem Osek

V utkání středeční předehrávky se Třebětice dočkaly prvního jarního vítězství, které vybojovaly na půdě Oseku.

Utkání v Oseku přineslo fanouškům gólový úvod. Přičemž jako první se prosadili v 10. minutě hosté, které poslal do vedení Vojtěch Habr. Na jeho ránu však o tři minuty později odpověděl osecký kapitán Jan Hoch a stav utkání byl tedy vyrovnaný. Gólový úvod si počkal na další povedené zakončení až do samotného závěru prvního poločasu, ve kterém překonal brankáře Pokorného Petr Švarc. Osek se sice hnal za vyrovnáním, další branka však v 53. minutě padla na druhé straně, a Motáky poslal do dvoubrankového trháku Filip Solař. Definitivní pojistka tříbodového vítězství pro Třebětice přišla po hodině hry, kdy se v rozmezí devíti minut dvakrát prosadil čtyřiadvacetiletý Vojtěch Švarc. Třebětice se tak dočkaly prvního jarního vítězství, které se zrodilo za vysokého výsledku 5:1. Naopak Osek podruhé v řadě padl na domácím hřišti. Více než prohra však mrzí zranění několika důležitých hráčů, včetně Jakuba Říského, který utrpěl otřes mozku.

Ohlasy k zápasu:

Jan Hoch, kapitán Oseku: "K dnešnímu utkání asi není co říct. Rád bych jen popřál všem zraněným klukům brzké uzdravení a zejména Kubovi Řískému."

Petr Kelbler, asistent trenéra Třebětic: „K dalšímu venkovní utkání jsme zajížděli do dalekého Oseku, který má na jaře dobrou formu a věděli jsme, že nás nečeká nic jednoduchého. V prvním poločase jsme byli aktivnějším týmem, ale domácí pozorně bránili a vyráželi do rychlých protiútoků. Do vedení jsme šli po dorážce ze standardní situace, ovšem soupeř bleskově srovnal krásnou střelou z přímého kopu. Důležitý moment přišel zhruba ve 40. minutě, kdy se náš stoper s domácím útočníkem srazili hlavami a po dlouhém ošetřování museli oba vystřídat. Tímto bych chtěl oseckému hráči popřát brzké uzdravení. V poslední minutě úvodního dějství jsme dali důležitý gól do šatny, který nás uklidnil. Vstup do druhého poločasu nám vyšel a hned jsme nastřelili tyčku, ale vzápětí jsme také přežili obrovskou šanci domácích. Ve zbytku zápasu jsme už Osek jasně přehráli ve všech směrech a postupně zvyšovali vedení. Výhru jsme potřebovali jako sůl, herně jsme sice nikde nepropadli, ale takhle dlouhá série bez vítězství byla pro psychiku hráčů velmi náročná. Chtěl bych poděkovat našim fanouškům, kterých s námi opět dorazilo plno a mohli jsme s nimi oslavit vítězství.“

Sestava Oseku: Pokorný Jakub - Čapek Matěj, Čapek Martin, Brabec Milan, Diviš Josef, Říský David, Říský Jakub (47. Šulc Daniel), Hoch Jan [K], Hosnedl Sebastian, Balogh Jiří, Carda Martin (56. Vyorálek Petr)

Sestava Třebětic: Zejda Václav - Solař Filip (69. Cech Jaroslav), Kelbler Martin (80. Kelbler David), Nehyba Filip (46. Černoch Ondřej), Trávníček Milan, Novák Vojtěch, Švarc Petr, Nehyba Roman [K],  Tříletý Radim (75. Gall Lukáš), Švarc Vojtěch, Habr Vojtěch

Branky: 13. Hoch Jan - 10. Habr Vojtěch, 23. Švarc Vojtěch, 48. Švarc Petr, 53. Solař Filip, 75. Švarc Vojtěch

Žluté karty: 0:0

Rozhodčí: Kollmann Jaroslav – Nedvěd Petr, Novotný Ctibor

Delegát: Šafránek Petr