Historie klubu FK Sokol Třebětice

Počátky třebětického fotbalu

     V Třeběticích existoval fotbalový klub s názvem "Jiskra Třebětice" již v 60. letech minulého století. Do soutěží se sice klub nezapojil, ale úspěšně vybojoval několik vítězství v přátelských utkáních s kuby, hrajícími v různých soutěžích. Po několika letech se však rozpadl.

     Nová etapa třebětického fotbalu započala v polovině 90. let. Na podzim roku 1994 začala úpravou plochy výstavba nového fotbalového hřiště a budovy pro šatny, WC a klubovnu. Většina prací byla prováděna svépomocí při dobrovolných brigádách, finančně akci zajišťoval obecní úřad. Na jaře 1995 byl založen travní porost a v červnu následujícího roku byla zastřešena budova s potřebným zázemím.

     Fotbalový klub s názvem FK Sokol Třebětice byl založen na ustavující schůzi 29. května 1996. Členy výboru byli zvoleni Miloš Kelbler (předseda), Václav Toman, Václav Bastl a Bohuslav Bastl. Trenérem se stal Jan Anděl. Od podzimu pak klub začal hrát okresní soutěž ve skupině B.

První sezóna 1996 - 1997

     Dne 29. září 1996 se uskutečnil slavnostní fotbalový křest nového hřiště. Nejprve trávník zkropilo šampaňské z rukou starosty obce Ing. Jana Koutného a pak již naň vběhli fotbalisté. Jako první se v tradičním posvícenském zápase utkali  třebětiční svobodní se ženatými. Zápas skončil remízou 5:5. Poté bylo sehráno soutěžní utkání Třebětice -  Strmilov, ve kterém Třebětice vybojovaly vítězství 3:0. Na konci podzimní části byl třebětický klub na 7. místě. V jarní části si pak Třebětice ještě o jedno místo polepšily. První fotbalová sezóna tedy skončila pro nováčka soutěže vynikajícím výsledkem. Nejlepšími střelci ročníku byli Petr Novák (18 branek), Jan Chvátal (6) a Petr Kolář (4). 

     Mezitím se na jaře a v létě r. 1997 prováděly na hřišti další práce - především bylo nutné opravit drenáže, znovu oset trávník a dokončit budovu, aby mohla dobře sloužit svému účelu. Pro údržbu trávníku obec zakoupila žací traktor.  Klubu se dostalo významné sponzorské pomoci ve formě nových dresů od firmy GEPOMA Ing. Jaroslava Doláka z Budíškovic. Dalším klubovým sponzorem se stal Jan Bastl - výrobce šindelů v Třeběticích.                                                                       

Postup do okresního přeboru (sezóna 1997 - 1998)

     Fotbalisté se snažili svým sponzorům a zejména věrným divákům odvděčit co nejlepšími výsledky. Již v následující sezóně  1997 - 1998, pro niž klubu věnovala firma Ing. Jaroslava Doláka další dresy, se v podzimní části soutěže probojovali na 1. místo. Při zápasech na domácí půdě mělo mužstvo vždy pevnou oporu ve skvěle fandících divácích; na mistrovský zápas se Starým Hobzím jich přišlo dokonce rekordních 350. Po skončení podzimní části soutěže byly Třebětice na 1. místě a jarní část pak jen potvrdila jejich vynikající formu. Na konci soutěže tak bylo rozhodnuto - Třebětice postupují do okresního přeboru! Nejlepšími střelci celé sezóny byli Josef Bastl (19 branek), Petr Novák (11), Milan Kříž (7).

     Během léta byly na hřišti vybudovány střídačky pro hráče, provedeny vrty pro zavlažování a vybudován taneční parket.  Klub si zvolil nový výbor ve složení Miloš Kelbler (předseda), Zdeněk Jindra, Václav Bastl, Jan Bastl a Bohuslav Bastl.

Strastiplné začátky v okresním přeboru a boj o udržení (sezóna 1998 - 1999)

     Podzimní část sezóny 1998 - 1999 byla v okresním přeboru pro mužstvo Třebětic velmi těžká. Ze 13 zápasů pouze 2x vyhrálo, 2x  remizovalo a 9x prohrálo; na konci podzimu bylo v tabulce na předposledním 13. místě. Po takto nevydařeném podzimu byl odvolán trenér Jan Anděl a na jeho místo nastoupil Ing. Zdeněk Kostelecký. Během zimy fotbalisté pilně trénovali ve sportovních halách v Dačicích a Starém Hobzí. Jarní část soutěže byla ovšem neméně obtížná a klub bojoval o udržení v okresním přeboru. V posledních třech kolech však zvítězil, a tak se nejen udržel, ale v celkové tabulce si oproti podzimu vylepšil pozici o jedno místo. Nejlepšími střelci sezóny byli Josef Bastl (7 branek), Petr Novák (4) a Lukáš Klusáček (rovněž 4 branky).

     V červenci byl pak na funkci 1. trenéra vybrán Jaroslav Bilíček ze Starého Hobzí, který se hned ujal předsezónní přípravy mužstva. Zdeněk Kostelecký se stal 2. trenérem.

Avšak pozor, přicházejí první úspěchy (sezóna 1999 - 2000)

     Sezóna 1999 - 2000 byla pro Třebětice již docela jiná než ta předchozí. Ze 13 zápasů podzimní části 8x vyhráli, 2x remizovali a jen 3x prohráli; na konci podzimu tak byli na 4. místě tabulky. Po skončení podzimní části však odchází trenér Jaroslav Bilíček a nahrazuje jej Josef Bastl. Jarní část soutěže pak byla co do počtu vyhraných, remízových a prohraných zápasů naprosto totožná jako ta podzimní a v celkovém pořadí se mužstvo posunulo na skvělou 3. příčku. Nejlepšími střelci týmu byli v téhle sezóně Petr Chalupa (15 branek), Petr Novák (14) a Tomáš Piller (12).

     V létě roku 2000 pak proběhla volba nového výkonného výboru; předsedou byl opět zvolen Miloš Kelbler, dalšími členy výboru byli zvoleni Zdeněk Jindra, Josef Bastl, Václav Bastl, Jan Bastl, Stanislav Habr a Bohuslav Bastl.

     Začaly přípravy na vybudování tréninkového hřiště a trenérem fotbalového mužstva se stal Stanislav Měrtl z Českého Rudolce.

     Třebětický dorost

     V sezóně 1999 - 2000 hrálo v okresním přeboru také mužstvo třebětického dorostu, trénované Stanislavem Habrem. V této sezóně se dorostenci teprve rozkoukávali, takže jejich podzimní výsledky nebyly příliš povzbudivé. Během jara se postupně zlepšovali, a i když nakonec skončili až na posledním místě, dokázali velký bodový náskok soupeřů dohnat.  

Sezóna 2000 - 2001

     V prvních dvou kolech sezóny ČMFS kontumoval řadu zápasů z důvodu včasného nevyřízení registrací hráčů. Tento postih se dotkl i našeho mužstva a projevil se na průběhu a výsledku podzimu i celé sezóny - ČMFS nám odebral 6 bodů z obou vyhraných zápasů. Žádost o registraci hráče Jaromíra Pytlíka zaslal klub včas, i když na poslední chvíli. Vyřízení však kvůli stěhování úřadu v Praze dostal pozdě a Pytlík hrál pouze na občanský průkaz. Na podzim skončilo tedy naše mužstvo na 10. místě a celkově mu potom patřila 9. příčka tabulky. Nejlepšími střelci byli Petr Novák (11 branek), Jaromír Pytlík (9) a Petr Chalupa s Janem Chvátalem (po 6 brankách).

     Naši dorostenci byli v druhé sezóně mnohem úspěšnější než v té první. Po podzimní části obsadili 4. místo tabulky, a přestože na jaře mírně pohoršili, skončili nakonec na pěkném 6. místě. Nejlepším střelcem sezóny byl Krejčí se 14 brankami.

     V létě 2001 se začalo s urovnáváním tréninkového hřiště, na což byl objednán pásový traktor. Náhradní hřiště by mělo sloužit kromě tréninkové přípravy také k zápasům, kdy podmínky především brzy na jaře nejsou ideální, a hlavní hřiště by se mohlo poškodit.

Sezóna 2001 - 2002

     Na podzim se Třebětice umístily na 10. místě, avšak na jaře jako by se probudily ze zimního spánku, většinu zápasů vyhrály a nakonec obsadily vynikající 3. příčku tabulky. V této úspěšné sezóně byli nejlepšími střelci našeho týmu Tomáš Piller se 16 góly a Petr Novák s 15 góly.

     Vznik "B" mužstva

     V sezóně 2001 -  2002 dosáhli dorostenci dokonce až na 2. příčku (na stejném místě také přezimovali). Třebětický dorostenec Karel Klepáček se stal nejlepším střelcem celé soutěže s 24 nastřílenými brankami.

     Dále už ovšem družstvo dorostenců nemohlo soutěžit pro nedostatek nových mladých hráčů.  Většina stávajících hráčů totiž přesáhla dorostenecký věk, a byla zařazena do mužské soutěže. Na výborové schůzi bylo rozhodnuto o založení "B" mužstva FK Sokol Třebětice, které bylo sestaveno z bývalých a náhradních hráčů, a přihlášeno do okresní soutěže sezóny 2002 - 2003. Tato rezerva bude také sloužit v případě potřeby k doplnění našeho "A" mužstva. Fotbalový fanoušek třebětického fotbalu si tedy bude moci přijít na své každou neděli v domácím prostředí.

     V sezóně 2001 - 2002 skončil u mužstva hlavní trenér Stanislav Měrtl a do funkce se vrátil Jaroslav Bilíček. 

     V květnu 2002 se pokládal nový chodník v ulici vedoucí k areálu hřiště. Rovněž byly k tanečním zábavám vyhotoveny nové lavice (železná konstrukce J. Pokorný z Dačic, dřevěné desky J. Valeš z Třebětic).

     V červenci přijela firma z Třebíče na provzdušnění a prosetí trávníků, takže přípravné zápasy na novou sezónu se hrály všechny venku.

Sezóna 2002 - 2003

     V této sezóně třebětické „áčko“ přezimovalo v klidném středu tabulky na 8. místě, v jarní části přidalo a obsadilo konečné 4. místo. Pokud bude chtít naše „ačko“ do dvou let postoupit do I. B třídy, bude muset hrát celou sezónu v takové pohodě, v jaké je v jarní části přeboru. Nejvíce gólů tentokrát nastříleli Šuranský (11), Tomáš Piler (10) a Pavel Bastl (7).

     Naše "B“ mužstvo skončilo v polovině soutěže na vynikajícím 5. místě se ztrátou pouhých 3 bodů na první Peč, na jejímž hřišti překvapivě vyhrálo. Na konci sezóny se hráči našeho záložního týmu umístili dokonce na překvapivém 2. místě. Nejlepším střelcem byl Miloš Novák s 9 brankami, za ním se umístil Pavel Bastl s Vojtou Choloděnkem, kteří nastříleli po 6 gólech.

     "Svátek kopané - Třebětice 2003"

     Dne 28. června 2003 uspořádala obec Třebětice společně s fotbalovým oddílem "Svátek kopané - Třebětice 2003", na nějž byli pozváni členové bývalé Jiskry Třebětice, kteří stáli u zrodu třebětického fotbalu, a nutno podotknout, že se zúčastnili všichni pozvaní. Hlavním bodem programu bylo utkání mezi mužstvem bývalé Jiskry a mužstvem třebětických "starších pánů", které Jiskra vyhrála. Ještě před slavnostním výkopem obdrželi členové bývalé Jiskry darem dresy s nápisem Jiskra Třebětice. Po zápase si ještě členové Jiskry mezi sebou zasoutěžili ve fotbalových dovednostech. Nejlepšími exekutory pokutových kopů byli Ing. J. Nehyba, prof. E. Svoboda a J. Přívětivý. Ve slalomu s míčem se nejlépe umístili K. Plachý, prof. E. Svoboda a J. Bastl.

Sezóna 2003 - 2004

     V sezóně 2003 - 2004 nastupuje do funkce trenéra opět Josef Bastl.

     Podzimní část začaly Třebětice famózně, kdy až do 9. kola všechny zápasy vyhrály. A jedině díky dvěma prohrám a jedné remíze v závěru podzimu skončily v polovině sezóny na 2. místě se ztrátou tří bodů na vedoucí Stráž. Škoda především nečekané prohry na domácím hřišti s poslední Starou Hlínou. Nebýt tohoto škobrtnutí, mohlo naše mužstvo přes zimní přestávku kralovat. Hned ve 2. kole jarní části Třebětice sehrály duel s vedoucí Stráží, ze kterého vyšly vítězně. Zpočátku se Třebětice se Stráží přetahovaly o 1. místo v tabulce, poté však Stráž získala velký náskok a dvě kola před koncem sezóny, že právě ona se po roce vrací do I. B třídy. Naše mužstvo skončilo nakonec na 3. místě okresního přeboru. Nejlepším střelcem byl jednoznačně Tomáš Piler s 27 góly, za ním se umístil Pavel Bastl s 9 brankami.

     Naše „béčko“ skončilo na podzim na 7. místě, na jaře si však polepšilo a celkově se umístilo na 5. místě.

     Finále Poháru ČMFS Jindřichohradecka

     Náš fotbalový klub se zúčastnil Českého poháru, ve kterém se probojoval po vítězství nad Studenou až do finále, které se hrálo na začátku května 2004 v Kunžaku. Soupeřem mu byl celek z Horní Pěny, s kterým prohrál 1:2, a domů tak odjel bez poháru.

Historický okamžik - postup do krajské soutěže (sezóna 2004 - 2005)

     Sezóna 2004 - 2005 byla pro třebětický fotbal skutečně historická. Přestože trenér Josef Bastl před začátkem sezóny prohlásil, že letos „A“ mužstvo postupové ambice nemá, nakonec do krajské I. B třídy postoupilo. Po vyhraném podzimu sice nakonec vybojovalo „jen“ 2. místo se ztrátou dvou bodů na Horní Pěnu, ta se však z technických a finančních důvodů postupu vzdala. Od roku 1996, kdy byl FK Sokol Třebětice založen, si tak jeho mužstvo dokázalo dvakrát vybojovat postup do vyšší soutěže. Nejlepším střelcem mužstva v této sezóně byl jako již tradičně Tomáš Piller -  tentokrát s 35 góly. Po podzimu náš dosavadní brankář Pavel Picka odešel do Číměře, prozatím ho nahradil Rosťa Kopeček. Po skončení sezóny se náš nejlepší střelec Tomáš Piler vrátil překvapivě do Dačic. Na druhou stranu jsme z Dačic nastálo získali hostujícího Petra Chalupu a také Jirku Habra, který hrál za třebětický dorost. Dále naše mužstvo posílí brankář Petr Koupil ze Sokolu Jemnice, z Číměře přichází duo Miloš Novák s Lukášem Klečkou a Bohouš Novák z Červeného Hrádku.

     "B" mužstvo přezimovalo na 8. místě v okresní soutěži, nakonec však obhájilo 5. místo.

První rok v krajské soutěži (sezóna 2005 - 2006)

     První rok v krajské soutěži, v sezóně 2005 - 2006, prokazovalo naše mužstvo velmi dobrou formu a drželo se v podzimní části soutěže kolem poloviny tabulky. Velkou událostí se pak na podzim stalo místní derby Třebětice - Dačice, které zhlédlo téměř 500 nadšených diváků. Zápas byl v místním tisku nazván soubojem obra s trpaslíkem (Dačice totiž mají více než sedm tisíc obyvatel, zatímco Třebětice pouze tři sta). A "trpaslík" nakonec obstál se ctí, vždyť zápas skončil výsledkem 1:1. Na jaře naše áčko dokázaly porazit pouze zmiňované postupující Dačice těsným výsledkem 1:0, a my jsme tak nakonec skončili na celkovém 5. místě poté, co jsme přezimovali na 9. příčce tabulky. V odehrané první sezóně v krajské I. B třídě si tedy náš první celek vedl nad očekávání dobře a hlasy většiny fanoušků před sezónou o návratu do okresního přeboru se naštěstí nenaplnily. Naše „A“ mužstvo tak prokázalo, že ani v krajské soutěži nechce být přehlíženým nováčkem někde na chvostu tabulky. Na utkání v Třeběticích chodí průměrně kolem 150 příznivců, kteří vytvářejí skvělou fotbalovou atmosféru a ženou naše fotbalisty do útoku. Od této sezóny za naše áčko začal chytat Petr Koupil z Jemnice.

     "B" mužstvo se v této sezóně v okresní soutěži umístilo na 8. místě.

Sezóna 2006 - 2007

     Tuto sezónu zahájilo naše A mužstvo výborně. V 5. kole se drželo v čele tabulky a až v kole 6. pocítilo hořkost porážky. Kvůli velké marodce a potížím s koncovkou začalo bohužel porážek přibývat a naše mužstvo tak ztratilo spoustu bodů. Po podzimní části se Třebětice držely na 10. místě tabulky. Záložní mužstvo obsadilo v okresní soutěži 7. místo.

     V prosinci 2006 byl na členské schůzi jednohlasně zvolen nový předseda FK Sokol, kterým se stal Jan Koutný ml., manažerem pak Josef Bastl (trenér).

     Do týmu se opět vrátil Tomáš Piler z Dačic. Naopak po podzimu odchází Miloš Novák z Černíče, jemuž skončilo hostování. Celou jarní část podávalo naše "A" mužstvo vyrovnaný výkon a stále se drželo kolem 10. místa. Po ukončení ročníku Třebětice skončily na 9. místě, čímž splnily svůj cíl udržet se v I. B třídě. Nejlepšími střelci celé sezóny byli Jan Chvátal a Tomáš Piler s 8 brankami a Václav Pokorný s 5 brankami.

     Naše záložní mužstvo skončilo v okresní soutěži na pěkném 4. místě, což předčilo všechna očekávání. Nejlepšími střelci byli M. Novák (9 gólů), Tomáš Fedra (7) a Karel Plachý (5).

     Na konci tohoto ročníku se na začátku května začalo připravovat celkové zastřešení parketu na hřišti a sezení kolem něho. Vše se mělo stihnout do setkání rodáků 7. července 2007. Přes tento šibeniční termín se díky velkému nasazení vše stihlo a 4. července starosta Ing. Jan Koutný slavnostně pokřtil ceduli s nápisem „Moták aréna“ a předal ji fotbalistům do užívání. Následovala zábava s Kalíšky.

     7. července se konalo zmiňované setkání rodáků, kde P. Jaroslav Pezlar posvětil znak a prapor obce. Nová aréna praskala ve švech a během krásného letního odpoledne se všichni dobře bavili. K poslechu a tanci hrála Řečická kapela.

Sezóna 2007 – 2008

     V podzimní části sezóny se naše mužstvo drželo zpočátku v polovině tabulky. Obrat nastal v 7. kole, kdy naši fotbalisté deklasovali do té doby neporažené vedoucí Tučapy 8:1. Střelecky se zaskvěl jinak obránce Jiří Habr se svým hattrickem. Třebětice se dostaly do laufu a podzim skončily na vynikajícím 3. místě, což bylo vůbec nejlepší umístění v dosavadní historii klubu.

     Během zimní přípravy se zranilo pět hráčů, což se ve výsledcích jarního kola sice odrazilo, přesto Třebětice nakonec v pohodě obsadily konečné 7. místo. Nejlepším střelcem ročníku byl Tomáš Piler s 16 góly, za ním se umístili Pavel Bastl (9 gólů) a Martin Šťastný (8 gólů).

     Naše mužstvo "B" se v podzimní tabulce okresní soutěže umístilo na 7. místě, aby na konci sezóny obhájilo loňskou 4. příčku tabulky, kdy v jarní části soutěže prohrálo pouze s postupující Studenou. Nejlepšími střelci byli Marian a David Choloděnkovi s 11 brankami a Tomáš Fedra se 7 brankami.

     Na přelomu jara a léta začínají probíhat tréninky přípravky starších žáků, kteří začnou od podzimu nastupovat k zápasům proti stejně starým fotbalistům z Nové Bystřice, Nové Včelnice "A" a "B", Dačic, Slavonic, Popelína, Studené a Kunžaku. Tréninky vedou Jan Chvátal, Mojmír Holec a Jan Koutný.

     V červenci 2008 se díky pomoci mnoha brigádníků prodloužilo hřiště.

     Pohár ČMFS Jindřichohradecka pro Sokol Třebětice "B"

     Naše záložní mužstvo "B" se po semifinálovém vítězství nad Kunžakem 3:0 dostalo do finále okresního kola Poháru ČMFS, které se hrálo 8. května v Kunžaku. Vyzyvatelem našeho mužstva se stala Stráž nad Nežárkou, která v semifinále porazila Horní Pěnu. Z trofeje se po vítězství 2:1 radovali naši fotbalisté.

Sezóna 2008 – 2009

     Po úspěšném podzimu 2008, kdy Třebětice obsadily čelo tabulky, se dařilo našim fotbalistům v krajské I. B třídě i na jaře, a s konečným druhým místem v této soutěži určitě nikdo nepočítal. O první místo, a tedy postup do I. A třídy, hráli naši fotbalisté v posledním zápase na domácí půdě s Chlumem. Byl to vyrovnaný dramatický duel, ale bohužel také díky několika sporným momentům nakonec naše mužstvo prohrálo 1:2 a skončilo tak na 2. místě. Nejlepšími střelci ročníku byli shodně s 10 brankami Pavel Bastl a Martin Šťastný a se 7 brankami Tomáš Piler a Václav Pokorný. Hlavní zásluhu na skvělých výkonech našeho prvního mužstva má bezpochyby trenér Josef Bastl.

     V okresní soutěži náš záložní celek splnil očekávání a skončil ve středu tabulky na 6. místě, díky zlepšeným výkonům v jarní části, když na podzim byl na předposledním 10. místě. Nejvíce branek nastřílel Miloš Novák (6) a Marian Choloděnko (5).

     Přípravka skončila stejně jako na podzim na 6. místě. Senzační výsledek uhrála v posledním kole, kdy porazila celkově druhé Dačice na jejich půdě 3:2.

     Na podzim 2008 došlo k zabednění Moták arény. Práce prováděl Alois Kopeček z Třebětic.

     V létě 2009 se na hřišti také pilně pracovalo. Fotbalisté vyměnili dresy za montérky a chodili na brigády. Bylo třeba udělat nové střídačky, usadit záchytné sítě se sloupy po prodloužení hřiště, instalovat nové hliníkové brány, vydláždit prostor mezi bránou a budovou. Do konce prázdnin také došlo k vyasfaltování příjezdové cesty a parkoviště u hřiště, čímž se vytvořil velký prostor pro parkování aut a autobusů.

Sezóna 2009 – 2010

     Na konci ročníku jsme skončili v klidném středu tabulky na 7. místě po zlepšení oproti podzimu, kdy nám patřila 9. příčka. I. B třídu jsme zachovali, cíl byl splněn. Nejlepším střelcem ročníku byl Václav Pokorný se 7 góly, za ním se umístili shodně se 6 brankami Tomáš Piler a Martin Šťastný.

     Do druhé poloviny sezóny Třebětice vstoupily s novým trenérem Romanem Havlíkem. Dosavadní dlouholetý kouč Josef Bastl se tak v klubu nyní může plně věnovat organizační a manažerské činnosti.

     Našemu záložnímu mužstvu se naopak více povedl podzim, kdy byl sedmý, na jaře však naše rezerva klesla až na předposlední deváté místo. Jednoznačně nejvíce branek (15) umístil do sítě Petr Chalupa.

     Přípravka dokázala sebrat body jen Studené a Kunžaku, a skončila taktéž na předposledním místě. Starší kluci z přípravky odešli a mladší zatím sbírají zkušenosti.

     V červnu se pracovalo na dlažbě v Moták aréně a přístavbě ještě jednoho stánku pro kulturní akce.

     Pohár ČMFS Jindřichohradecka pro Sokol Třebětice "B"

     Třebětické fotbalové mužstvo, složené převážně ze záložního B týmu, nastoupilo 6. června v Kunžaku ve finále okresního kola Poháru ČMFS proti čerstvému vítězi okresního přeboru Klikovu a vyhrálo 6:3.

Sezóna 2010 – 2011

     I v této sezóně hrál náš první tým poklidnou hru ve středu tabulky a jak na podzim, tak po jarní části mu patřila 8. příčka. Nejlepším střelcem byl stejně jako v minulé sezóně Václav Pokorný s 9 brankami, za ním se umístili Vojta Habr (8 gólů) a Tomáš Piler (5 gólů).

     Také naše záložní mužstvo se v jarní části nezlepšilo a stejně jako na podzim skončilo na 9. místě. Nejlepšími střelci ročníku byli shodně se 4 brankami M. Novák a Tranta.

     Přípravce se na podzim dařilo a v půlce sezóny jí patřila 3. příčka. Nejlepším střelcem byl Filip Nehyba se 3 góly.  Zato v jarní části neuhrála jediný bod.

Sezóna 2011 – 2012

     Naši fotbalisté obsadili v této sezóně v I. B třídě vynikající 3. místo. Po podzimu, kdy skončili šestí, se opět potvrdilo, že jarní část máme pokaždé lepší a o nějakou příčku jdeme obvykle nahoru. Naše mužstvo obdrželo spolu s Lomnicí nejméně branek, což svědčí o dobré obranné hře s vynikajícím brankářem Petrem Koupilem, který za Třebětice nastupuje už několikátou sezónu. Do krajské I. A třídy postupují fotbalisté z Trhových Svinů, kteří ovšem naše kluky nedokázali porazit ani v jednom zápase. Nejvíce branek v této sezoně nastříleli Tomáš Piler (12), Vojtěch Habr (9) a Václav Pokorný (8).

     Náš záložní tým v tomto ročníku obsadil, stejně jako na podzim, konečné 10. místo. Nejlepším střelcem "B" týmu byl Radek Dvořák se 6 brankami. O chod našeho béčka se stará Karel Plachý ml.

     Přípravka skončila na podzim pátá, na jaře si ještě trochu pohoršila a nakonec obsadila předposlední 6. místo. Bezkonkurenčně nejlepším střelcem této sezóny byl Filip Nehyba, který nastřílel 18 branek.

     Třebětice se mohou pochlubit i novou digitální časomírou a ukazatelem skóre, což někde nemají ani ve vyšších soutěžích.

 

     A tradice, jejíž kořeny sahají až do roku 1960 a která byla obnovena v létě 1996, v Třeběticích stále úspěšně pokračuje...

Historie a současnost klubu FK Sokol Třebětice

Nový znak klubu

 Nový znak klubu FK Sokol Třebětice

Soutěžní zápasy - podzim 2024

Sezimovo Ústí - Třebětice A 0:2 
Třebětice A - Osek 3:7
Bystřice B - Třebětice B 2:3
Malše Roudné - Třebětice A 5:0
Třebětice B - Novosedly 0:0
Jarošov - Třebětice B 2:2
Třebětice A - Mirovice 1:2
Protivín - Třebětice A 3:1
Třebětice B - Rapšach 1:1
Třebětice B - Suchdol B 4:3
Strakonice - Třebětice A  2:1
Kunžak - Třebětice B 1:2
Třebětice A - Strunkovice 3:5

Olešník - Třebětice A 
Sobota 5. 10. 2024 v 16:00

Třebětice B - Popelín
Neděle 6. 10. 2024 v 15:00

Třebětice A - Semice
Sobota 12. 10. 2024 v 16:00

Dačice B - Třebětice B
Neděle 13. 10. 2024 v 15:30

Třebětice B - Lásenice
Sobota 19. 10. 2024 v 15:30

Milevsko - Třebětice A 
Neděle 20. 10. 2024 v 15:30

Třebětice A - Trhové Sviny
Neděle 27. 10. 2024 v 14:30

Lomnice - Třebětice B
Neděle 27. 10. 2024 ve 14:30

Třebětice A - Dražice 
Pondělí 28. 10. 2024 ve 14:30

Stará Hlína - Třebětice B 
Sobota 2. 11. 2024 ve 14:00

Rudolfov - Třebětice A 
Neděle 3. 11. 2024 v 10:15

Třebětice A - Týn n. Vlt.
Neděle 10. 11. 2024 ve 14:00

Třeboň - Třebětice A 
Neděle 17. 11. 2024 v 10:30

Přípravné zápasy - podzim 2024

Buk - Třebětice A  1:5
Třebětice A - Dobersberg 2:4
Třebětice B - Grešlovo Mýto 10:2 

 

Komentáře k zápasům ″A″ mužstva - podzim

Tréninky

Muži:
Pondělí (individuální), úterý a čtvrtek nebo pátek od 18:00

Mladší a starší žáci:
Každé úterý a čtvrtek od 16:30

Mladší a starší přípravka:
Každou středu a pátek od 17:00

Sponzoři klubu

Logo obce
Obec Třebětice

Jemnická stavba 
Jemnická stavba a.s.

NB Top
NB Top s.r.o.

STELA - Stejskal s.r.o.
STELA - Stejskal s.r.o.

Hotel Stadion
 Hotel a restaurace Stadion 

Sportfotbal
SportFotbal

Železářství U Tomanů
Železářství U Tomanů

CROWN CZ
CROWN CZ.

Okna Bastl
Okna Bastl

Bufet Pod Hruškou
Bufet Pod Hruškou

Družina Dačice
Družina Dačice s.r.o.

FCC Environment CEE
FCC Environment CEE

Jemča Jemnice a.s.
Jemča Jemnice a.s.

 Chaloupka pod Lipkami
Chaloupka pod Lipkami