20. kolo

Datum konání: 14. 4. 2024

JUNIOR STRAKONICE – TŘEBĚTICE  2:1 (1:0)

Strakonice přetlačily Třebětice, rozhodl vyloučený Krejčí

Druhý nedělní zápas se v rámci jubilejního dvacátého kola krajského přeboru odehrál ve Strakonicích, kam dorazily Třebětice.

A byli to právě hosté, kteří drželi míč častěji na kopačkách od úvodních minut. Strakonice však hrály ve velmi dobře postavené obraně, která na brankáře Lízala moc střeleckých pokusů nepropustila. To na druhé straně se Junior dostal do nebezpečného zakončení ve 35. minutě a rázem z toho byl gól, když povedenou akci zakončil Dominik Míčka. Třebětice s nepříznivým výsledkem utkání chtěly za každou cenu něco udělat a ve druhém poločase domácí zatlačily. Jenže smrtící protiútoky má Junior na vysoké úrovni a jeden takový proměnil po hodině hry Karel Krejčí, jenž poslal Strakonice do dvoubrankového trháku. Právě Karel Krejčí byl však o pár minut později po druhé žluté kartě vyloučen a závěr utkání dostal zajímavý náboj. Jenže třebětická kontaktní branka přišla až v 86. minutě zásluhou Romana Nehyby. Zápas, který po vyloučení Filipa Nehyby dohrávaly oba týmy o deseti, tak nakonec vyzněl lépe pro domácí Junior, který po výsledku 2:1 získal všechny tři body.

Ohlasy k zápasu:

Přemysl Šroub, trenér Junioru Strakonice: "Na našem stadionu jsme přivítali Třebětice a můžeme být opět spokojeni. Získali jsme tři body proti velice silnému soupeři. Začátek byl vyrovnaný, ale postupem času jsme si začali vytvářet šance a soupeř hrozil pouze po vápno a standardkami na vysoké hráče. Naše obrana však působila bezchybně. Kdybychom dotáhli všechny své šance do konce, mohlo být naše poločasové vedení klidně 3:0 a mohl to být klidnější zápas. Takhle jsme se prosadili pouze jednou po pěkné kombinaci zásluhou Míčky. Druhý poločas začal náporem hostů, kteří přeskupili řady. My ale i nadále byli nebezpečnější, hlavně po brejkových křídelních akcích. Jednu z nich se nám podařilo po krásné akci proměnit. Trefil se Krejčí. Vypadalo to na pohodové dohrání zápasu, ale přišlo vyloučení Krejčího a patnáct minut jsme se převážně bránili. Třeběticím se podařilo snížit až na konci utkání a my už si to pohlídali. Kluky musím opět pochválit za nasazení a bojovnost. Za mě zasloužené vítězství."

Marek Černoch, trenér Třebětic: „Myslím si, že jsme si nezasloužili prohrát. V prvním poločase jsme měli více míč na kopačkách, prosadily se však Strakonice. O přestávce jsme si řekli, že to otočíme. Domácí však využili jeden rychlý kontr a branka naděje už přišla pozdě. Je to ztráta, ale musím kluky pochválit, že se snažili obrat Strakonice o body.“

Sestava Junioru: Lízal Lukáš - Smola Jakub , Krejčí Karel, Janoch Tomáš, Prajzler Tomáš (88. Váchal Jaroslav), Fajtl Lukáš, Kubeš Bohuslav, Míčka Dominik (91. Mrkvička Václav), Bílý Tom (83. Máška Jiří), Pomej Lukáš, Legdan Stanislav [K]

Sestava Třebětic: Pokorný Adam (46. Zejda Václav) - Gall Lukáš, Švarc Vojtěch, Nehyba Filip, Trávníček Milan, Tříletý Radim (74. Novák Vojtěch), Solař Filip, Nehyba Roman [K], Cech Jaroslav, Kelbler Martin, Habr Vojtěch

Branky: 35. Míčka Dominik, 62. Krejčí Karel - 88. Nehyba Roman

Žluté karty: 3:4 (26. Krejčí Karel, 58. Míčka Dominik, 87. Lízal Lukáš - 39. Nehyba Filip, 40. Nehyba Roman, 60. Cech Jaroslav, 90. Kelbler Martin)

Červené karty: 1:1 (75. Krejčí Karel - 87. Nehyba Filip)

Atraktivní duel v Třeběticích vítěze nepoznal

Po třech jarních porážkách, ve kterých změřily Třebětice své síly s tím nejlepším, co krajský přebor nabízí, čekal na Motáky duel s druhým nováčkem soutěže z Mirovic, který ve vzájemném duelu na podzim zvítězil poměrem 4:3.

A na podzimní vítězství navázali hosté tím nejlepším možným způsobem v úvodu utkání. I přes velmi oslabenou sestavu a absenci trenéra Michala Čadka se už po třech minutách dostaly Mirovice do vedení, když si míč po rohovém kopu srazil do vlastní sítě Vojtěch Novák. To ovšem hostům nestačilo a po dalším rohu v 7. minutě navýšil mirovické vedení Ondřej Kocourek. Třebětice nevěděly, kde jim hlava stojí, a dlouho čekaly na kontaktní gól. Ten nakonec přišel v samotném závěru prvního poločasu, kdy dokázal brankáře Mirovic překonat Petr Švarc a rázem bylo postaráno o zápletku. Gólová přestřelka pokračovala i ve druhé půli a v 56. minutě bylo na třebětickém pažitu srovnáno, když se výstavní trefou prosadil Vojtěch Habr. Třebětice ucítily šanci na tři body a hnaly se dopředu. Jenže Mirovice se mohou od prvního jarního kola spolehnout na duo Císař - Dolejš, a právě Jan Císař poslal v 71. minutě hosty opět do vedení. Čas pomalu plynul a zdálo se, že i druhý vzájemný střet letošního ročníku ovládnou Mirovice. V 88. minutě ale rozradostnil domácí fanoušky Filip Nehyba, jehož hlavička se zastavila až o síť hostující branky. Divoký duel nakonec v Třeběticích vítěze nepoznal a po výsledku 3:3 se body dělily.

Marek Černoch, trenér Třebětic: „Do zápasu jsme vstoupili hodně špatně. Ač jsme hráče upozorňovali na soupeřovy nebezpečné rohové kopy, tak právě po dvou těchto situacích jsme už v 7. minutě prohrávali o dva góly. Mirovice tak měly excelentní začátek. Nám se podařilo snížit až těsně před přestávkou. Druhý poločas začal naším náporem a přišly šance, které jsme bohužel neproměnili. Až v 60. minutě nádhernou střelou vyrovnal Habr. Měli jsme tlak, hosté však vyráželi k nebezpečným brejkům a po jednom z nich jsme dostali třetí gól. Kluci to však nevzdali a zaslouženě vyrovnali. Byl to hodně zajímavý zápas, který se musel líbit.“

Michal Huleš, zástupce kapitána Mirovic: „Do Třebětic jsme jeli poměrně dost oslabení, jelikož v týdnu mělo 6 hráčů antibiotika, včetně hlavního trenéra Michala Čadka, ale nakonec jsme dali sestavu dohromady. Začátek zápasu nám vyšel a po dvou rohových kopech jsme vedli 2:0. Domácí byli v té době jako opatření a po dalším brejku jsme mohli dát na 3:0. Náš útočník v dobré situaci netrefil balon, a jak se říká, nedáš dostaneš, v poslední minutě první půlky domácí snížili po standardce na 2:1. Do druhého poločasu jsme chtěli vstoupit aktivně a nenechat domácí dostat se do tlaku, dařilo se nám to, ale pak nádhernou střelou domácí vyrovnali na 2:2. Pak se domácí hnali po vítězství, ale v rozhodujícím okamžiku propadl náš stoper a pustil domácího útočníka do samostatného úniku, gólman ovšem předvedl bravurní zákrok a míč vyrazil na roh. Když byli domácí v tlaku, tak jsme využili brejkové situace a Císař nás poslal do vedení na 3:2. Už jsme si mysleli, že utkání dovedeme do vítězného konce. Po dvou rohových kopech jsme mohli navýšit na 4:2, ale v samotném závěru domácí nakonec vyrovnali na konečných 3:3. Myslím si, že jsme odehráli dobré utkání, kde jsme mohli vyhrát, ale nakonec bod bereme. Musím říct, že domácí hráli dobrý fotbal a celkově to bylo hezké utkání pro diváka.“

Sestava Třebětic: Zejda Václav - Nehyba Filip, Černoch Ondřej, Švarc Vojtěch, Trávníček Milan, Novák Vojtěch (29. Gall Lukáš), Švarc Petr, Nehyba Roman [K], Solař Filip, Kelbler Martin, Habr Vojtěch

Sestava Mirovic: Vlas Jan - Dolejš Petr (88. Huleš Michal), Král Jakub (46. Převrátil Jakub), Viták Jiří, Mařík Karel, Husar Andrii, Vondrák Tomáš, Kocourek Ondřej, Císař Jan [K], Převrátil Radek, Viták Michal

Branky: 46. Švarc Petr, 56. Habr Vojtěch, 88. Nehyba Filip - 3. Novák Vojtěch (vl.), 7. Kocourek Ondřej, 71. Císař Jan

Žluté karty: 2:3 (35. Gall Lukáš, 38. Kelbler Martin - 45. Převrátil Radek, 46. Viták Jiří, 92. Převrátil Jakub)

Datum konání: 29. 3. 2024

HLUBOKÁ NAD VLTAVOU – TŘEBĚTICE  2:0 (0:0)

Hluboká se dlouho trápila, nakonec však bere tři body

Na hřišti týmu z podzámčí se dlouho nic nedělo a kompaktní hosté dokázali domácí borce dlouho držet na uzdě. Velký podíl na tom měl i působící "nezájem" domácích hráčů, kteří dle mnoha svých fanoušků předvedli snad nejhorší výkon v dosavadním průběhu krajského přeboru. Bezbrankový stav postupně s herním časem plynul a zdálo se, že Hluboká ztratí body v druhém utkání v řadě. V 86. minutě se však Tomáš Tauber dostal k míči, na nic nečekal a svojí výstavní ranou nedal brankáři Pokornému šanci. Hluboká se rázem ocitla ve vedení, o které se ovšem i ve zbývajícím čase bála. Definitivní pojistka vítězství přišla v samotném závěru utkání, kdy se v nastaveném čase prosadil střídající Ondřej Pilný. Zápas, který měl dle předpokladů přinést jasné vítězství Hluboké, tak nakonec přece jenom ovládl tým z podzámčí, ovšem úplně po jiném výkonu, než by si všichni v domácím dresu přáli. Na druhé straně Třebětice sice prohrály i třetí jarní utkání, mají za sebou však ty nejtěžší možné soupeře a pro svěřence Marka Černocha startuje ta "pravá" část soutěže až příští víkend, kdy do Třebětic míří druhý nováček z Mirovic.

Karel Vácha, manažer Hluboké: "Soupeř hrál velmi dobře organizovaně a nepouštěl nás do větších šancí. V závěru jsme měli více štěstí, když se nám podařilo dát dva góly. Za tři body jsme rádi, ale s výkonem moc spokojeni být nemůžeme a věříme, že to příště bude lepší."

Marek Černoch, trenér Třebětic: Odehráli jsme na půdě lídra soutěže velmi dobrý zápas a musím kluky pochválit, i když jsme nedokázali bodovat. Myslím si však, že minimálně bod jsme si zasloužili. Hráči od začátku plnili to, co jsme si řekli a podali takticky velmi dobrý výkon. Vycházeli jsme z kvalitní defenzivy a podnikali nebezpečné brejky, které jsme bohužel nedotáhli do kýženého konce. Musím říci, že domácí jsme pustili do jediné šance a první branku jsme inkasovali tři minuty před koncem po střele z dvaceti pěti metrů. Druhou až úplně v závěru, když už šel i náš brankář na rohový kop. My v posledních pěti minutách hry nastřelili břevno a měli další dvě velké příležitosti. Ty jsme však neproměnili a prohráli potřetí v řadě.“

Sestava Hluboké: Konečný Daniel - Krejčí Jan, Antoš Tomáš [K], Kössl Patrik - Křiváček Tomáš (81. Křiváček Tomáš), Pecka Tomáš, Škoda Martin, Rubick Jiří, Hrachovec Václav (77. Dědina Filip) - Tauber Tomáš, Píša Jakub (84. Pilný Ondřej)

Sestava Třebětic: Pokorný Adam - Kelbler Martin, Nehyba Filip, Černoch Ondřej, Habr Vojtěch, Švarc Petr, Trávníček Milan, Novák Vojtěch, Nehyba Roman [K], Solař Filip (84. Gall Lukáš), Švarc Vojtěch

Branky: 86. Tauber Tomáš, 92. Pilný Ondřej

Žluté karty: 2:2 (77. Tauber Tomáš, 84. Rubick Jiří - 34. Habr Vojtěch, 74. Švarc Vojtěch)

Rozhodčí: Kaštánek Libor – Pravda Luboš, Smola Martin

Počet diváků: 150

Publikováno 2. 4. 2024 15:16

17. kolo

Datum konání: 24. 3. 2024

TŘEBĚTICE – OLEŠNÍK 1:3 (0:1)

Nedělní utkání v krajském přeboru přinesl také souboj nováčka se zkušeným týmem. Třebětice přivítaly Olešník

Domácí předvedli v utkání velmi sympatický výkon, který však srážely osobní chyby, které hosté dokázali trest. První gólový trest přišel ve 37. minutě, kdy brankáře Zajdu překonal Jan Řepa. Dalších branek se skoro čtyři stovky diváků dočkaly až ve druhém poločase, konkrétně v 62. minutě, kdy sudí Nedvěd nařídil pro hosty pokutový kop, který s přehledem proměnil Robert Szó. V 79. minutě přidal třetí branku Olešníku i kapitán týmu Jakub Kalášek a bylo o výsledku utkání rozhodnuto. Domácí se ovšem také dočkali čestného úspěchu. Dvě minuty před koncem totiž ukradl čisté konto brankáři Tomáškovi David Kelbler. Olešník tak nakonec v Třeběticích zvítězil poměrem 3:1 a snížil náskok první Hluboké, ta totiž podlehla třeboňské Jiskře poměrem 0:2.

Marek Černoch, trenér Třebětic: „Utkali jsme se s Olešníkem, který byl jasným favoritem tohoto utkání. Musím říci, že se hrál velmi zajímavý fotbal před skvělou diváckou kulisou a přispěly k tomu oba týmy. Naše kluky je třeba pochválit, bojovali, makali, a přestože to na body nestačilo, určitě zanechali velmi dobrý dojem. Olešník byl velmi kvalitním protivníkem, měl herní převahu a roli favorita potvrdil.“

Roman Chlumecký, trenér Olešníku: "Jeli jsme do Třebětic s respektem, ale odehráli jsme tam velmi dobrý zápas a vyhráli zaslouženě. Mrzet nás může snad jenom obdržená branka, která byla zbytečná."

Sestava Třebětic: Zejda Václav - Kelbler Martin, Cech Jaroslav (76. Kelbler David), Habr Vojtěch, Černoch Ondřej (83. Tříletý Radim), Švarc Vojtěch, Trávníček Milan, Novák Vojtěch, Nehyba Roman [K], Solař Filip, Nehyba Filip

Sestava Olešníku: Tomášek Pavel - Vojta Lukáš, Lafata David (33. Miklík Martin), Toth Jakub (70. Beko Matúš), Nohava Pavel, Řepa Jan (84. Knietel Pavel), Vrážek Tomáš (87. Turek Jan), Szó Robert, Martinec Jakub (81. Pavlík Marek), Tlapa Jan, Kalášek Jakub [K]

Branky: 88. Kelbler David - 37. Řepa Jan, 62. Szó Robert (p.), 79. Kalášek Jakub

Žluté karty: 3:1 (21. Švarc Vojtěch, 43. Cech Jaroslav, 82. Nehyba Roman - 76. Beko Matúš)

Třeboň vyloupila Třebětice, hattrickem se blýskl Martin Průcha

Úvod jarní části sezony zavítal v neděli také do Třebětic, kde Motáci vyzvali v derby třeboňskou Jiskru. Souboj, který sledovalo nad tři sta diváků nakonec přinesl pět branek, bohužel pro domácí fanoušky se však trefovali pouze hostující hráči.

Do nedělního utkání vstoupili sice aktivněji hosté, první větší příležitost však zapsali domácí. V 15. minutě jeden z domácích hráčů nebezpečně hlavičkoval, tato šance však zamířila nad branku Kopeckého, a na tahu tak byli hosté. Ve 21. minutě se ke střele odhodlal Leoš Hromádka, který prostřelil Adama Pokorného a poslal Jiskru do vedení. Vstřelená branka dodala Jiskře potřebnou jistotu na kopačky jejich hráčů a po několika pokusech mimo branku přidal druhou branku Třeboně v utkání Filip Radosta, který přehodil třeboňského brankáře a uzavřel tak první poločas utkání.  Do druhého poločasu vstoupili domácí Třebětice s cílem udělat něco s nepříznivým výsledkem. Proti byl ale ostrostřelec Martin Průcha, který po dvou minutách od začátku poločasu vstřelil třetí branku Třeboně v utkání, která definitivně rozhodla. Průcha však neměl v utkání dost a následně přidal ještě další dvě branky. Třeboň tak nakonec, i díky hattricku Martina Průchy, zvítězila poměrem 5:0 a po velmi dobrém výkonu bere zaslouženě tři body. Třebětice se snažily aspoň o čestný úspěch, ten však domácím upřel brankář Kopecký, jenž zlikvidoval všechny domácí pokusy.

Marek Černoch, trenér Třebětic: „Třeboň v tomto utkání zvítězila naprosto zaslouženě a jednoznačně. My na soupeře prostě tentokrát nestačili, hosté byli kvalitnější, rychlejší, a to samozřejmě rozhodlo. Kluci se snažili, měli jsme také šance, ale bohužel, bylo to jen o jednom týmu.“

Karel Bicenc, trenér Třeboně: „Do Třebětic jsme jeli s pokorou, jelikož nám vypadla nerozlučná stoperská dvojice Širhal, Tůma. Nahradili je Pánek se Zavadilem a poradili si s tím na výbornou. Na kraje museli záložníci, kteří se s defenzivními úkoly také popasovali na jedničku. Celý tým šlapal naplno a nedovolil soupeři skórovat. Do zápasu jsme vstoupili aktivně a vytvořili si šance. Domácí měli v 15. minutě velkou příležitost, ale hlavičkovali nad branku. V 21. minutě otevřel skóre povedenou střelou Hromádka. V dalších minutách jsme měli několik možností, ale zakončení šlo mimo tyče. Ve 38. minutě přehodil Radosta brankáře a vedli jsme 2:0. Po přestávce, kdy chtěl soupeř s vývojem ještě něco udělat, jsme brzy zásluhou Průchy vstřelili třetí gól a náš útpčník pak přidal ještě další dvě. Za tento výsledek a předvedenou hru zaslouží celý tým pochvalu, Třebětice jsme přehráli doslova rozdílem třídy. Bohužel se nám zranil kapitán Matoušek, který musel už v prvním poločase střídat.“

Sestava Třebětic: Pokorný Adam - Kelbler Martin (87. Štěpán Martin), Cech Jaroslav, Habr Vojtěch, Černoch Ondřej (83. Tříletý Radim), Švarc Vojtěch, Trávníček Milan, Novák Vojtěch, Švarc Petr (54. Gall Lukáš), Nehyba Roman [K], Nehyba Filip (62. Solař Filip)

Sestava Třeboně: Kopecký Jakub - Průcha Martin (84. Valíček Petr), Zavadil Jan, Vrána Jakub, Andres Daniel, Bicenc Karel, Kubata Jan, Pánek Miroslav, Hromádka Leoš (86. Candra Štěpán), Radosta Filip, Matoušek Jan [K] (42. Vranovský Jakub)

Branky: 21. Hromádka Leoš, 38. Radosta Filip, 47. Průcha Martin, 53. Průcha Martin, 63. Průcha Martin

Žluté karty: 2:2 (70. Novák Vojtěch, 73. Švarc Vojtěch - 49. Radosta Filip, 89. Vranovský Jakub)

Rozhodčí: Novotný Ctibor – Šťastný Radek, Jarolím Jiří

Delegát: Vrzal Josef