Datum konání:
27.4.2024

TRHOVÉ SVINY – TŘEBĚTICE 3:3 (2:2)

První jarní bod! Třebětice urvaly remízu v Trhových Svinech

Po odstoupení trenéra Marka Černocha převzal vedení třebětického A mužstva Zdeněk Koutný z Jemnice, kterého doplnil asistent Petr Kelbler. Nový trenérský tým čekala první zkouška na venkovním hřišti, konkrétně v Trhových Svinech.

A začátek přinesl Motákům tvrdý direkt! Domácí vstoupili totiž do utkání velice odhodlaně a hned po třech minutách poslal Spartak do vedení Lukáš Gažák. O sedm minut později navíc navýšil náskok domácích druhý střelec Jiří Macák a zdálo se, že Třebětice čeká velmi náročné utkání. Hosté ovšem nesložili zbraně a do poločasu dokázali vyrovnat! Přesně po půl hodině hry překonal brankáře Brůhu Radim Tříletý, na kterého čtyři minuty před koncem poločasu navázal Petr Švarc. O zápletku tak bylo postaráno. Vstup do druhého poločasu opět vyšel lépe domácím hráčům Spartaku. Ten se navíc v 53. minutě ujal opět vedení, když brankáře Pokorného překonal podruhé v utkání Lukáš Gažák. Jenže Třeběticím se opět podařilo vyrovnat, a to v 77. minutě, kdy hostující fanoušky rozveselil zkušený Milan Trávníček. Závěr utkání ještě přinesl zbytečné vyloučení hostujícího Cecha, který za své slovní výhrady vůči hlavnímu arbitrovi viděl nejprve jak žlutou, tak následně i červenou kartu. Krátkou početní výhodu však domácí už využít nedokázali. Třebětice si tak připisují první jarní bod pod vedením nového trenéra Zdeňka Koutného. Naopak Spartak nedokázal udržet svůj náskok, který získal na začátku obou poločasů.

Ohlasy k zápasu:

Martin Písko, trenér Trhových Svinů: "Začátek zápasu nám vyšel podle představ. Hned ve třetí minutě jsme vedli 1:0 po standardní situaci gólem Gažáka. V jedenácté minutě po krásné akci Gažáka a Brůhy zakončoval Macák a bylo to 2:0. Ale to bychom nebyli my, abychom neposadili soupeře na koně, když po hrubé chybě v naší obraně soupeř snížil na 2:1. Třebětice pak hrozily standardními situacemi a do poločasu stačily ještě vyrovnat. Druhý poločas jsme začali stejně jako první a hned v 53. minutě jsme se Gažákem dostali zase do vedení. Hosté pak měli sérii standardních situací a z jedné z nich stačili vyrovnat, takže se zrodila spravedlivá remíza."

Petr Kelbler, asistent trenéra Třebětic: „Do Trhových Svinů jsme zajížděli pod vedením nového hlavního trenéra Zdeňka Koutného s cílem bodovat. Vstup do zápasu nám však hrubě nevyšel a v 15. minutě jsme po standardce a jedné brejkové situaci prohrávali 0:2. Kluci to ovšem nezabalili, po zbytek prvního poločasu jsme byli aktivnějším týmem a dvěma slepenými góly jsme vyrovnali. V úvodu druhé půle jsme bohužel inkasovali po chybě v rozehrávce potřetí a museli jsme opět dotahovat. S postupujícím časem jsme se tlačili čím dál víc do útoku a odměnou byla vyrovnávací trefa po rohovém kopu. V divokém závěru jsme mohli strhnout vítězství na naši stranu, ale po závěrečném hvizdu jsme s bodem spokojeni. Chtěl bych hráče pochválit za to, že prokázali morální sílu a dokázali dvakrát vyrovnat. Děkujeme i našim skvělým fanouškům, kterých s námi opět vyrazilo hodně a vytvořili nám téměř domácí prostředí.“

Sestava T. Svinů: Brůha Karel - Šafránek Ota, Tůma Jiří (52. Zítek Lukáš), Gažák Lukáš, Macák Jiří, Kodras Marek, Horelica Radim, Brůha David [K], Tomek Daniel, Pavel František, Hruška Ondřej

Sestava Třebětic: Pokorný Adam - Havlík Vojtěch, Kelbler David (83. Cech Jaroslav), Nehyba Filip, Trávníček Milan, Novák Vojtěch, Švarc Petr, Nehyba Roman [K], Solař Filip (76. Bastl Petr), Tříletý Radim (86. Vrba Wilhelm), Habr Vojtěch

Branky: 3. Gažák Lukáš, 11. Macák Jiří, 53. Gažák Lukáš - 30. Tříletý Radim, , 41. Švarc Petr, 77. Trávníček Milan

Žluté karty: 1:7 (67. Macák Jiří - 22. Novák Vojtěch, 26. Trávníček Milan, 48. Habr Vojtěch, 50. Nehyba Filip, 50. Nehyba Roman, 61. Kelbler David, 87. Cech Jaroslav)

Červená karta: 87. Cech Jaroslav

Rozhodčí: Nedvěd Petr – Vican Miroslav, Novotný Ctibor

Delegát: Šnajder Vlastimil