21. kolo

Datum konání:
21.4.2024

TŘEBĚTICE – SEMICE 2:3 (2:1)

Trenér Marek Černoch končí na lavičce Třebětic, osudovou porážku uštědřily Motákům Semice

Neděle přinesla v rámci krajského přeboru dvě důležitá utkání. Jedno z nich se odehrálo v Třeběticích, kam zamířily Semice.

Třebětice od úvodu utkání držely míč více na kopačkách a taky se jako první dočkali Motáci branky. Ve 21. minutě se domácí ujali vedení po rohovém kopu, když míč za Dvořáčkova záda uklidil osamocený Filip Nehyba. Hosté se však postupně též dostali do zápasového tempa a vyrovnání zařídil ve 37. minutě Pavel Keclík, který využil parádní přihrávky Jakuba Hraly. Jenže poslední slovo měli v prvním dějství domácí a v samotném závěru se dočkali pokutového kopu. Nařízenou penaltu po hraní rukou od Keclíka s přehledem proměnil Vojtěch Habr a poločasový výsledek byl na světě. Druhá půle ubrala na tempu a opatrnější průběh se dočkal zápletky až v závěrečné patnáctiminutovce. V 74. minutě poslal Valach do samostatného úniku kapitána Jakuba Keclíka a vyrovnání bylo na světě. Hostům však bod nestačil! Dvě minuty před koncem podržel Pavel Keclík míč, který následně posunul na Hrdličku, jehož dělovku usměrnil za Zejdova záda střídající Radek Veleman. Semice tak nakonec otočily nepříznivý stav utkání a v Třeběticích zvítězily poměrem 3:2.

Šest zápasů, jeden bod. Jarní část nezastihla Motáky v dobrém rozpoložení a ihned po utkání se Semicemi se rozhodl odstoupit trenér Třebětic Marek Černoch, který u týmu působil tři roky.

Ohlasy k zápasu:

Marek Černoch, trenér Třebětic: „Nepodařilo se nám navázat na výkon ve Strakonicích. Řekl bych, že během zápasu jsme byli o něco víc na míči než soupeř, nicméně souhra a koncovka trpěla nekvalitou. Naopak, kvalitu měly Semice, srdnatě bojovaly a připravily si pro nás krutý závěr. Zaslouženě si odvezly tři body. Po zápase jsem hráčům poděkoval za krásné skoro tři roky a své působení v Třeběticích ukončil. Mužstvo potřebuje nový impuls, aby začalo konečně bodovat. Až na tento zápas a utkání s Třeboní jsme nehráli vůbec špatně, bohužel získali jsme jen bod, a to je málo. Věřím, že kluci začnou bodovat už v následujícím kole. Moc jim to přeji a držím palce.“

Marcel Nousek, trenér Semic: „Určitě skvělá výhra, tři body zvenku, a ještě z dalekých Třebětic nás moc těší. Zápas přinesl atraktivní hru z obou stran, padaly i góly. My po první půli prohrávali 1:2, ale chtěli jsme s nepříznivým vývojem po změně stran něco udělat. Zabrali jsme, soupeře jsme zatlačili a naše snaha vyústila ve vyrovnání. V závěru jsme strhli výhru na svou stranu, když po kombinaci uprostřed hřiště putoval míč nalevo na Hrdličku a jeho milimetrový pas zužitkoval hlavou Veleman. Určitě se nám už dýchá lépe, ale práce rozhodně nekončí. Nyní máme těžší los, ale musíme dál sbírat body, vyhráno rozhodně ani zdaleka nemáme.“

Sestava Třebětic: Zejda Václav – Gall Lukáš (42. Tříletý Radim), Švarc Vojtěch, Nehyba Filip, Trávníček Milan, Novák Vojtěch, Švarc Petr, Nehyba Roman [K], Cech Jaroslav (30. Solař Filip), Kelbler Martin, Habr Vojtěch

Sestava Semic: Dvořáček Jan – Keclík Pavel, Blažek Filip, Šourek David (70. Valach Marek), Holub Lukáš (13. Buchtele David), Hrdlička Štěpán, Micka Jakub (68. Valach Petr), Listopad Petr, Sádlo Jiří, Hrala Jakub (46. Veleman Radek), Keclík Jakub [K]

Branky: 21. Nehyba Filip, 49. Habr Vojtěch (p.) - 37. Keclík Pavel, 74. Keclík Jakub, 88. Veleman Radek

Žluté karty: 1:2 (44. Švarc Vojtěch - 54. Buchtele David, 73. Valach Petr)

Rozhodčí: Mrosko Tomáš – Leiš Filip, Nedvěd Petr

Delegát: Hanzal Jan