Datum konání:
7.4.2024

TŘEBĚTICE – MIROVICE 3:3 (1:2)

Atraktivní duel v Třeběticích vítěze nepoznal

Po třech jarních porážkách, ve kterých změřily Třebětice své síly s tím nejlepším, co krajský přebor nabízí, čekal na Motáky duel s druhým nováčkem soutěže z Mirovic, který ve vzájemném duelu na podzim zvítězil poměrem 4:3.

A na podzimní vítězství navázali hosté tím nejlepším možným způsobem v úvodu utkání. I přes velmi oslabenou sestavu a absenci trenéra Michala Čadka se už po třech minutách dostaly Mirovice do vedení, když si míč po rohovém kopu srazil do vlastní sítě Vojtěch Novák. To ovšem hostům nestačilo a po dalším rohu v 7. minutě navýšil mirovické vedení Ondřej Kocourek. Třebětice nevěděly, kde jim hlava stojí, a dlouho čekaly na kontaktní gól. Ten nakonec přišel v samotném závěru prvního poločasu, kdy dokázal brankáře Mirovic překonat Petr Švarc a rázem bylo postaráno o zápletku. Gólová přestřelka pokračovala i ve druhé půli a v 56. minutě bylo na třebětickém pažitu srovnáno, když se výstavní trefou prosadil Vojtěch Habr. Třebětice ucítily šanci na tři body a hnaly se dopředu. Jenže Mirovice se mohou od prvního jarního kola spolehnout na duo Císař - Dolejš, a právě Jan Císař poslal v 71. minutě hosty opět do vedení. Čas pomalu plynul a zdálo se, že i druhý vzájemný střet letošního ročníku ovládnou Mirovice. V 88. minutě ale rozradostnil domácí fanoušky Filip Nehyba, jehož hlavička se zastavila až o síť hostující branky. Divoký duel nakonec v Třeběticích vítěze nepoznal a po výsledku 3:3 se body dělily.

Ohlasy k zápasu:

Marek Černoch, trenér Třebětic: „Do zápasu jsme vstoupili hodně špatně. Ač jsme hráče upozorňovali na soupeřovy nebezpečné rohové kopy, tak právě po dvou těchto situacích jsme už v 7. minutě prohrávali o dva góly. Mirovice tak měly excelentní začátek. Nám se podařilo snížit až těsně před přestávkou. Druhý poločas začal naším náporem a přišly šance, které jsme bohužel neproměnili. Až v 60. minutě nádhernou střelou vyrovnal Habr. Měli jsme tlak, hosté však vyráželi k nebezpečným brejkům a po jednom z nich jsme dostali třetí gól. Kluci to však nevzdali a zaslouženě vyrovnali. Byl to hodně zajímavý zápas, který se musel líbit.“

Michal Huleš, zástupce kapitána Mirovic: „Do Třebětic jsme jeli poměrně dost oslabení, jelikož v týdnu mělo 6 hráčů antibiotika, včetně hlavního trenéra Michala Čadka, ale nakonec jsme dali sestavu dohromady. Začátek zápasu nám vyšel a po dvou rohových kopech jsme vedli 2:0. Domácí byli v té době jako opatření a po dalším brejku jsme mohli dát na 3:0. Náš útočník v dobré situaci netrefil balon, a jak se říká, nedáš dostaneš, v poslední minutě první půlky domácí snížili po standardce na 2:1. Do druhého poločasu jsme chtěli vstoupit aktivně a nenechat domácí dostat se do tlaku, dařilo se nám to, ale pak nádhernou střelou domácí vyrovnali na 2:2. Pak se domácí hnali po vítězství, ale v rozhodujícím okamžiku propadl náš stoper a pustil domácího útočníka do samostatného úniku, gólman ovšem předvedl bravurní zákrok a míč vyrazil na roh. Když byli domácí v tlaku, tak jsme využili brejkové situace a Císař nás poslal do vedení na 3:2. Už jsme si mysleli, že utkání dovedeme do vítězného konce. Po dvou rohových kopech jsme mohli navýšit na 4:2, ale v samotném závěru domácí nakonec vyrovnali na konečných 3:3. Myslím si, že jsme odehráli dobré utkání, kde jsme mohli vyhrát, ale nakonec bod bereme. Musím říct, že domácí hráli dobrý fotbal a celkově to bylo hezké utkání pro diváka.“

Sestava Třebětic: Zejda Václav - Nehyba Filip, Černoch Ondřej, Švarc Vojtěch, Trávníček Milan, Novák Vojtěch (29. Gall Lukáš), Švarc Petr, Nehyba Roman [K], Solař Filip, Kelbler Martin, Habr Vojtěch

Sestava Mirovic: Vlas Jan - Dolejš Petr (88. Huleš Michal), Král Jakub (46. Převrátil Jakub), Viták Jiří, Mařík Karel, Husar Andrii, Vondrák Tomáš, Kocourek Ondřej, Císař Jan [K], Převrátil Radek, Viták Michal

Branky: 46. Švarc Petr, 56. Habr Vojtěch, 88. Nehyba Filip - 3. Novák Vojtěch (vl.), 7. Kocourek Ondřej, 71. Císař Jan

Žluté karty: 2:3 (35. Gall Lukáš, 38. Kelbler Martin - 45. Převrátil Radek, 46. Viták Jiří, 92. Převrátil Jakub)

Červená karta: 94. Převrátil Radek

Rozhodčí: Pečenka Miroslav – Krčín Jan, Mrosko Tomáš

Delegát: Bicek Roman