17. kolo

Datum konání:
24.3.2024

TŘEBĚTICE – OLEŠNÍK 1:3 (0:1)

Nedělní utkání v krajském přeboru přinesl také souboj nováčka se zkušeným týmem. Třebětice přivítaly Olešník

Domácí předvedli v utkání velmi sympatický výkon, který však srážely osobní chyby, které hosté dokázali trest. První gólový trest přišel ve 37. minutě, kdy brankáře Zajdu překonal Jan Řepa. Dalších branek se skoro čtyři stovky diváků dočkaly až ve druhém poločase, konkrétně v 62. minutě, kdy sudí Nedvěd nařídil pro hosty pokutový kop, který s přehledem proměnil Robert Szó. V 79. minutě přidal třetí branku Olešníku i kapitán týmu Jakub Kalášek a bylo o výsledku utkání rozhodnuto. Domácí se ovšem také dočkali čestného úspěchu. Dvě minuty před koncem totiž ukradl čisté konto brankáři Tomáškovi David Kelbler. Olešník tak nakonec v Třeběticích zvítězil poměrem 3:1 a snížil náskok první Hluboké, ta totiž podlehla třeboňské Jiskře poměrem 0:2.

Ohlasy k zápasu:

Marek Černoch, trenér Třebětic: „Utkali jsme se s Olešníkem, který byl jasným favoritem tohoto utkání. Musím říci, že se hrál velmi zajímavý fotbal před skvělou diváckou kulisou a přispěly k tomu oba týmy. Naše kluky je třeba pochválit, bojovali, makali, a přestože to na body nestačilo, určitě zanechali velmi dobrý dojem. Olešník byl velmi kvalitním protivníkem, měl herní převahu a roli favorita potvrdil.“

Roman Chlumecký, trenér Olešníku: "Jeli jsme do Třebětic s respektem, ale odehráli jsme tam velmi dobrý zápas a vyhráli zaslouženě. Mrzet nás může snad jenom obdržená branka, která byla zbytečná."

Sestava Třebětic: Zejda Václav - Kelbler Martin, Cech Jaroslav (76. Kelbler David), Habr Vojtěch, Černoch Ondřej (83. Tříletý Radim), Švarc Vojtěch, Trávníček Milan, Novák Vojtěch, Nehyba Roman [K], Solař Filip, Nehyba Filip

Sestava Olešníku: Tomášek Pavel - Vojta Lukáš, Lafata David (33. Miklík Martin), Toth Jakub (70. Beko Matúš), Nohava Pavel, Řepa Jan (84. Knietel Pavel), Vrážek Tomáš (87. Turek Jan), Szó Robert, Martinec Jakub (81. Pavlík Marek), Tlapa Jan, Kalášek Jakub [K]

Branky: 88. Kelbler David - 37. Řepa Jan, 62. Szó Robert (p.), 79. Kalášek Jakub

Žluté karty: 3:1 (21. Švarc Vojtěch, 43. Cech Jaroslav, 82. Nehyba Roman - 76. Beko Matúš)

Rozhodčí: Nedvěd Petr – Kollmann Jaroslav, Ovčáček Josef