28.9.2023

TŘEBOŇ – TŘEBĚTICE 1:1 (0:1)

Okresní derby skončilo dělbou bodů

Nováček soutěže z Třebětic zažil do utkání snový start a po osmi minutách hry využil rozehrání rohového kopu, který dopravil do sítě svojí hlavičkou Filip Nehyba. Třeboňské borce však rychle inkasovaná branka nerozhodila a zápas se postupem času hrál v jednom ukázkovém gardu, ve kterém Jiskra dobývala a Třebětice bránily zuby nehty. Tlak se postupem času zvyšoval a ve druhé půli byl chvílemi až enormní. Obrana hostů v čele s brankářem Zejdou ale nadále odolávala. Po sedmdesáti minutách hry přišla potyčka mezi hráči, při které sudí Jeřábek rozdal několik karet. Tou nejpodstatnější byla ale červená karta pro hostujícího Habra a Třeboň tak poslední dvacetiminutovku čekal výhodný souboj proti deseti. Dlouho se nedařilo, ale v závěrečných minutách se domácí přece jen dočkali vyrovnávací trefy. Z třebětické standardní situace vznikl rychlý kontr domácích, který nechytatelně pro Zejdu zakončil Martin Průcha. Okresní derby tak mělo všechno a parádní divácká kulisa, kterou zněly hlavně hostující chorály, tak nakonec viděla remízu poměrem 1:1.

Karel Bicenc, trenér Třeboně: „Prohrávali jsme už od osmé minuty, kdy jsme propadli při bránění rohového kopu. Pak jsme si vytvářeli šance, ale neproměnili jsme je. Proti soupeři mohla být odpískaná i penalta, ale bohužel nám nepřálo štěstí. Další příležitosti přicházely ze stran, postrádalo to však kvalitu finální přihrávky. Ve druhém poločase jsme vystupňovali tlak a kopali několik standardek. Nakonec jsme stačili pouze vyrovnat. Pro nás to je ztráta bodů, ale i tak máme velice dobrý začátek sezony. Udělali jsme společně velký kus práce a ještě spoustu jí máme před sebou. Což nám ukázal i tento zápas.“

Marek Černoch, trenér Třebětic: „Okresní derby mi potvrdilo, že Třeboň má výbornou formu a jsem rád, že se nám podařilo odvézt bod. Úvod zápasu nám vyšel a brzy jsme šli do vedení, v tu dobu se hra přelévala z jedné strany na druhou. Po změně stran na nás Třeboň nastoupila a měla daleko více ze hry. V 70. minutě jsme šli do deseti, když byl po vzájemném napadení vyloučen pouze náš hráč, což výrazně ovlivnilo zbytek utkání a domácí chvilku před koncem zaslouženě vyrovnali.“

Sestava Třeboně: Kopecký Jakub - Pánek Miroslav (74. Schneider Jakub), Činčura Jan (62. Radosta Filip), Zavadil Jan, Kubata Jan, Bicenc Karel, Hromádka Leoš, Průcha Martin, Matoušek Jan [K] (80. Vranovský Jakub), Tůma Pavel, Širhal David

Sestava Třebětic: Zejda Václav - Habr Vojtěch, Nehyba Filip, Gall Lukáš, Cech Jaroslav (89. Štěpán Martin),  Švarc Vojtěch (80. Solař Filip), Tříletý Radim, Trávníček Milan, Nehyba Roman [K], Kelbler Martin, Černoch Ondřej

Branky: 86. Průcha Martin - 8. Nehyba Filip

Žluté karty: 2:3 (48. Průcha Martin, 70. Hromádka Leoš - 57. Trávníček Milan, 70. Černoch Ondřej, 83. Nehyba Roman)