8. kolo

Datum konání:
23.9.2023

TÝN NAD VLTAVOU – TŘEBĚTICE 1:1 (1:0)

Třebětice nachází jistotu v krajském přeboru a po bodových výkonech přišel další těžký test v podobě utkání v Týnu.

Zápas se nesl v bojovném duchu a oba týmy chtěly naplno bodovat. První se sice dočkali branky hosté, ale třebětickou radost zkazil praporek arbitra Brycha signalizující ofsajd. Lehká nevole a následná nekoncentrovanost znamenala šanci pro domácí, kteří se ujali vedení ve 36. minutě, kdy se prosadil Tomáš Gondek. Podle trenéra Václava Mareše nebyl sice výkon ideální, ale vedení přinesl. Druhý poločas přinesl hon hostujícího týmu za body a po hodině hry přišel obrovský tlak Třebětic, který vyvrcholil v 67. minutě. Hosté dokázali zásluhou Jaroslava Cecha vyrovnat a bylo o co hrát z pohledu obou týmů. Závěr utkání mohli získat ve svůj prospěch jak domácí, tak i hosté. Když ale selhalo zakončení obou týmů, tak se body dělily a remíza 1:1 je více než spravedlivá.

Ohlasy k zápasu:

Václav Mareš, trenér Týna: "Hráli jsme doma, chtěli jsme zvítězit a získat tři body. Bohužel se nám to nepodařilo, protože jsme narazili na velice kvalitního soupeře. V prvním poločase jsme nepředvedli výkon, který bych si představoval. Přesto jsme ho vyhráli 1:0 i díky neproměněným šancím hostí. O přestávce  jsem musel v kabině zvýšit hlas. Vůbec se mi nelíbila hra směrem dopředu. Ve druhém poločase jsme se sice herně zlepšili, přesto jsme inkasovali vyrovnávací branku. V závěru jsme měli tutovku Liškou, ale nedali jsme. Třebětice hrály dobře a určitě si u nás nezasloužily prohrát. V tom rozpoložení, ve kterém se od samého začátku sezony nacházíme, musíme být nakonec s bodem spokojeni. Máme velkou marodku a budu doufat, že alespoň Lukáš Stoklasa bude do příštího zápasu připraven. Naším nejlepším hráčem byl Matěj Račák."

Marek Černoch, trenér Třebětic: „Od začátku se hrálo zajímavé utkání, a to zásluhou obou týmů. Po celý jeho průběh jsme byli asi aktivnější, i když na šance to bylo absolutně vyrovnané a zvítězit mohl kdokoliv. Bohužel, zápas hodně ovlivnila 36. minuta, kdy jsme vstřelili regulérní gól, pomezní Brych však mávl ofsajd. Křivda to byla velká a v tu chvíli i naše menší koncentrace a domácí šli vzápětí do vedení. Nicméně jsme po změně stran zaslouženě vyrovnali, když se trefila nová akvizice Jarda Cech.“

Sestava Týna: Kubík Milan - Maxa Lukáš [K], Dobal Vladimír, Mravec Lukáš (78. Liška Jan), Gondek Tomáš (67. Maruška David), Hudeček Jakub, Račák Matěj, Brom Josef, Podhradský Radek (84. Vařil Pavel), Gutwirth Lukáš, Meidl Jan

Sestava Třebětic: Zejda Václav - Černoch Ondřej, Švarc Vojtěch (82. Švarc Petr), Chvátal Jan (75. Solař Filip), Tříletý Radim, Trávníček Milan, Novák Vojtěch, Nehyba Roman [K], Kelbler Martin, Habr Vojtěch, Cech Jaroslav

Branky: 36. Gondek Tomáš - 67. Cech Jaroslav

Žluté karty: 3:3 (40. Podhradský Radek, 85. Maxa Lukáš, 92. Gutwirth Lukáš - 31. Habr Vojtěch, 35. Nehyba Roman, 73. Chvátal Jan)

Rozhodčí: Dunovský Karel – Brych Jiří, Hanzlíková Aneta

Delegát: Urban Michal