Datum konání:
2.9.2023

TŘEBĚTICE – JUNIOR STRAKONICE 5:1 (2:1)

První výhra Třebětic v sezoně přišla proti Junioru

Třebětice, jako nováček, podávaly výborné výkony, ale stále nepřicházely kýžené body. To chtěli svěřenci Marka Černocha zlomit v domácím duelu proti Strakonicím.

Zápas ale nezačal úplně podle představ domácích a Junior hned v první minutě využil zásluhou Bílého chybu domácích v obraně. Junior sice poté dál tlačil na domácí, ale ti dokázali po devíti minutách zásluhou Habra vyrovnat. Zápas se poté následně vyrovnal a skoro tři stovky fanoušků tak sledovali parádní podívanou. Většina z nich se mohla následně radovat po půl hodině hry, kdy sudí Pečenka nařídil pokutový kop pro domácí. Ten sice Kozlík, společně s první dorážkou chytil, ale na následné druhé doklepnutí Filipa Nehyby už byl krátký, a tak Junior prohrával od 35. minuty 1:2.

Junior to chtěl zlomit na začátku druhého dějství, kdy zatlačil domácí na jejich polovinu. Paradoxně ale při vyvrcholení tlaku domácí odskočili na rozdíl dvou branek, když se přesně po hodině hry prosadil kapitán Roman Nehyba. Tahle branka domácí uklidnila a Junior byl doslova v křeči. Hostům se nic nedařilo a naopak domácí Třebětice slavily jeden úspěch za druhým. Nejprve na 4:1 zvýšil v 78. minutě Švarc a poslední slovo měl v úplném závěru utkání podruhé Roman Nehyba. Třebětice si tak připsaly historicky první vítězství v krajském přeboru. Junior deklasovaly poměrem 5:1.

Ohlasy k zápasu:

Marek Černoch, trenér Třebětic: „Na začátku zápasu jsme individuální chybou poslali Strakonice do vedení, ale dokázali jsme při jejich tlaku vyrovnat a následně do poločasu otočit výsledek v náš prospěch. Druhý poločas jsme opět začali hůř a trvalo nám, než jsme se dostali do naší hry. Nakonec nám to tam začalo padat, a takhle vysoké vítězství proti těžkému soupeři nám určitě pomůže do dalších zápasů.“

Přemysl Šroub, trenér Junioru Strakonice„Trochu jsem měl strach z daleké cesty, ale začali jsme dobře a hned z prvního útoku šli do vedení, kdy skóroval na zadní tyči Bílý po pěkné akci Stögera. Bohužel to vypadalo dobře jen pár minut, kdy jsme na zadní tyči nepohlídali po standardce hráče, i když jsem upozorňoval, že tam hrají signál. Bohužel jsme se tomu nevěnovali a bylo vyrovnáno. Pak přišla hloupá penalta. Bylo to na hraně vápna, pomezní to zamával uvnitř. Následně jsme měli obrovskou šanci, kdy si výborně naběhl Zahrádka, trefil míč z voleje, ale gólman to zázračně chytil. Druhý poločas jsme začali dobře, zatlačili soupeře před jeho bránu, měli stoprocentní šanci hlavou, ale domácí to opět vykopli z brankové čáry. Pak přišel vymyšlený faul na vápně a z trestňáku jsme dostali na 3:1. Už jsem to nevydržel a byl jsem poprvé v kariéře vyloučen. Přesto jsme s tím chtěli něco udělat, prostřídali to, ale přišly další dva góly do rozhozené obrany. Je to debakl, nedá se nic dělat. Byl to pro nás krutý výlet. Bohužel nám a hřišti chybí kvalita. Máme mladé kluky, kteří ty zápasy až tolik nezvládají. Navíc máme hrozný los. Čeká nás doma další těžký zápas s Hlubokou a pak tři zápasy venku. Je to složité, ale musíme jít zápas od zápasu a získat nějaké body. Musím kluky morálně zvednout a pokusíme se nějakým taktickým výkonem něco uhrát již s Hlubokou. Ale musí k tomu aktivně přistoupit i hráči. Chybí nám tam bojovnost, chvílemi to vypadá, že si jen jdeme zahrát přáteláček“

Sestava Třebětic: Zejda Václav - Habr Vojtěch (75. Solař Filip), Nehyba Filip, Černoch Ondřej, Gall Lukáš (25. Novák Vojtěch), Tříletý Radim, Trávníček Milan, Chvátal Jan (81. Švarc Petr), Nehyba Roman [K], Kelbler Martin, Švarc Vojtěch

Sestava Junioru Strakonice: Kozlík Jakub - Krejčí Karel, Kafka Ondřej (65. Prajzler Tomáš), Legdan Stanislav, Fajtl Lukáš, Kubeš Bohuslav (80. Horník Filip), Váchal Jaroslav, Bílý Tom, Zahrádka Roman [K], Smola Jakub, Štöger Maxim (65. Třeštík Zdeněk)

Branky: 9. Habr Vojtěch, 35. Nehyba Filip, 60. Nehyba Roman, 78. Švarc Vojtěch, 90. Nehyba Roman - 1. Bílý Tom

Žluté karty: 3:0 (43. Habr Vojtěch , 54. Švarc Vojtěch, 88. Tříletý Radim)

Rozhodčí: Pečenka Miroslav – Barva Karel, Novotný Ctibor

Delegát: Jodl Michal