Datum konání:
12.8.2023

OLEŠNÍK – TŘEBĚTICE 2:1 (1:1)

Třebětice byly blízko senzaci! Olešník ale zachránil Řepa

Pohádka ve fotbalovém prostředí. Tak by se dala popsat cesta Třebětic za poslední dvě sezony, když se tým z jihovýchodu jižních Čech dostal z 1.B třídy až mezi krajskou elitu. Los týmu Marka Černocha navíc přisoudil do prvního kola to největší jméno posledních let, Olešník.

Za slunného počasí se hrál pro dvě stovky diváků velice atraktivní fotbal, který musel bavit. Olešník, vedený nestárnoucím Davidem Lafatou, měl herní převahu od prvních minut, ale hosté plnili obrannou práci bezchybně. Navíc ve dvaadvacáté minutě přišel zatím ten nejkrásnější moment třebětického fotbalu. Na konci rychlého protiútoku hostí stál Filip Nehyba, který obstřelil brankáře Tomáška a stal se tak historicky prvním střelcem Třebětic v krajském přeboru mužů. Vedení ale trvalo pouhých šest minut, když Szó našel při standardní situaci kapitána Hellera a ten svojí hlavičkou vyrovnal. Olešník měl poté i šance na otočení skóre ve svůj prospěch, byť největší příležitost měli naopak hosté. Když ale Nehybův pokus skončil pouze na tyči Tomáškovy branky, skončil poločas remízovým výsledkem 1:1.

Trenér Chlumecký byl o poločase v kabině Olešníku vyslyšen a domácí svěřenci od první chvíle mačkali ve druhém dějství hosty z Třebětic. Ti se drželi pevné obrany a hrozili z minima šancí. I ty ale dokázaly pozlobit a v té největší vychytal Galla brankář Tomášek, který tak prokázal své kvality. Čas pomalu plynul a Olešník nemohl dlouho vyzrát na hostující mančaft. V 77. minutě ale přišla jediná skulinka v třebětické obraně. Domácí rozjeli kombinaci po ose Nohava, Szó, který následně našel Jana Řepu, na jehož obstřel Zejda neměl nárok. Letní posila ze "Čtyráku" tak vystřelila Olešníku tři body, když si domácí závěr už zkušeně pohlídali. Třebětice ale předvedly velmi sympatický výkon, za který se rozhodně stydět nemusí.

Ohlasy k zápasu:

Roman Chlumecký, trenér Olešníku: "Přijel k nám nováček přeboru, který byl houževnatý, dobře organizovaný s velmi dobrou osou týmu. Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě, i když to nebylo jednoduché. Prohrávali jsme, ale ještě do poločasu se nám podařilo vyrovnat. Po přestávce jsme trpělivou a aktivní hrou došli k vítězné brance."

Marek Černoch, trenér Třebětic: „V historicky prvním zápase v nejvyšší krajské soutěži jsme cestovali na půdu Olešníku, který skončil v minulé sezoně druhý. Od začátku se nám dařilo držet taktický záměr, bohužel už ve třetí minutě se nám zranil Jenda Chvátal což byla dost vážná trhlina. Snažil se to ještě rozhýbat, ale po dvaceti minutách musel střídat. Poté přišel náš gólový okamžik a po brejkové situaci se trefil Filip Nehyba. Je jen škoda, že po zbytečné standardní situaci domácí vyrovnali. Do konce poločasu jsme měli ještě jednu tutovku, opět se v ní ocitl Filip Nehyba, jenž z brejku trefil tyč. Druhá půlka začala obrovským domácím náporem, my jsme odolávali a soustředili se na brejkové situace. Zhruba deset minut před koncem našel Olešník skulinku v naší obraně a šel do vedení. My se potom snažili ještě o vyrovnání, soupeř si však tři body ohlídal. Domácí výhra je zasloužená, Olešník byl lepším týmem. Já ale musím i přes prohru kluky pochválit, na půdě favorita nezklamali.“

Sestava Olešníku: Tomášek Pavel - Toth Jakub, Lafata David, Heller Dominik [K], Nohava Pavel, Řepa Jan (79. Pavlík Marek), Turek Jan (72. Tomášek David), Szó Robert (86. Knietel Pavel), Miklík Martin (92. Píša Jakub), Vojta Lukáš (60. Beko Matúš), Kalášek Jakub

Sestava Třebětic: Zejda Václav - Nehyba Filip, Černoch Ondřej, Švarc Vojtěch (75. Kelbler Martin), Chvátal Jan (26. Solař Filip), Trávníček Milan, Novák Vojtěch, Švarc Petr (72. Tříletý Radim), Nehyba Roman [K], Habr Vojtěch (86. Kelbler David), Gall Lukáš

Branky: 28. Heller Dominik, 77. Řepa Jan - 22. Nehyba Filip

Žluté karty: 4:2 (44. Miklík Martin, 57. Heller Dominik, 67. Toth Jakub, 90. Lafata David - 52. Solař Filip, 89. Trávníček Milan)

Rozhodčí: Leiš Filip - Pečenka Miroslav, Nedvěd Petr

Delegát: Krauskopf Jiří