2.6.2024

TŘEBĚTICE – DRAŽICE 2:2 (1:0)

Třebětice s Dražicemi pouze remizovaly

Souboj Třebětic s Dražicemi přinesl oběma týmům bod, se kterým nebyl ani jeden z účinkujících spokojen.

Nedělní souboj na třebětickém hřišti přinesl branky zejména ve druhé půli. Jako první se ještě v závěru prvního poločasu prosadili domácí, které poslal do vedení Jaroslav Cech. Hosté, kteří chtěli navázat na sobotní vítězství Semic v boji o čtrnáctou pozici, se hnali za vyrovnáním, které ovšem dlouho nepřicházelo. Vysvobozením pro hosty byla 74. minuta, ve které sudí Smola nařídil pokutový kop. K penaltovému puntíku se postavil Matyáš Stuchlík, který zachoval na své kopačce klid a vyrovnal na 1:1. Hosté se navíc v 83. minutě radovali v utkání podruhé, když stav utkání otočil na dražickou stranu Michal Mareš. Poslední slovo ovšem měli v utkání domácí, kterým přisoudil remízový bod svojí druhou brankou v utkání Jaroslav Cech. Třebětice se tak nakonec rozešly s Dražice za remízového stavu 2:2, který upevnil hostující tým na předposlední, patnácté pozici krajského přeboru, ze které aktuálně ztrácí na čtrnácté Semice čtyři body.

Ohlasy k zápasu:

Petr Kelbler, asistent trenéra Třebětic: „Chtěli jsme doma před našimi fanoušky na jaře konečně zvítězit. Od úvodu zápasu hosté hráli nátlakový fotbal plný nakopávaných míčů a soubojů. Tento styl nám moc nevoněl a na soupeři bylo v prvním poločase vidět, že hraje o všechno a potřebuje zvítězit. Nám se navíc nedařila kombinace a hra byla plná nepřesností. Změna přišla až v posledních pěti minutách, kdy jsme si vypracovali dvě vyložené šance a vstřelili gól do šatny z rohového kopu. Povedený závěr poločasu nás nakopl a po změně stran jsme měli převahu, ale bohužel jsme neproměnili několik jasných šancí, které by zápas rozhodly. V 74. minutě hosté vyrovnali z velice sporné penalty, kterou s přehledem proměnili. Dražice vrhly všechny síly do útoku a v 83. minutě se po rohovém kopu dostaly do vedení. Nám se naštěstí povedlo v 89. minutě po pěkné akci z pravé strany zásluhou našeho nejlepšího hráče Cecha vyrovnat. V úplném závěru mohly oba týmy strhnout vítězství na svoji stranu, ale další gól už nepadl. Chtěl bych poděkovat našim fanouškům za podporu a zároveň ocenit příznivce hostů, kterých dorazilo hodně, a přispěli k fotbalové atmosféře.“

Vlastimil Stuchlík, vedoucí mužstva Dražic: "V první půli jsme byli neefektivní v útoku a domácí to potrestali vedoucí brankou. Ve druhém poločase jsme dokázali ovšem vyrovnat z penalty, a následně i po skrumáži otočit stav utkání. Bohužel pak přišla další chyba, která rozhodla o dělbě bodů."

Sestava Třebětic: Zejda Václav – Černoch Ondřej, Nehyba Filip, Cech Jaroslav, Trávníček Milan, Novák Vojtěch, Švarc Petr (88. Kelbler David), Nehyba Roman [K], Havlík Vojtěch, Švarc Vojtěch, Habr Vojtěch

Sestava Dražic: J. Počinek - J. Stuchlík (46. A. Sváček), T. Bareš, J. Turek (62. T. Běhoun), M. Stuchlík, M. Mareš,  D. Štecher, M. Veselý, J. Štecher, O. Hornát, V. Studenovský

Branky: 45. Cech Jaroslav, 89. Cech Jaroslav - 74. Stuchlík Matyáš (p.), 83. Mareš M.

Žluté karty: 1:2 (92. Kelbler David - 56. Štecher J., 88. Stuchlík Matyáš)

Rozhodčí: Smola Martin – Kaštánek Libor, Hrušková Katka

Delegát: Šafránek Josef