25.5.2024

PROTIVÍN – TŘEBĚTICE 7:3 (4:1)

Protivín naděloval Třeběticím

V Protivíně se na nic nečekalo a už po pěti minutách vedli domácí o dvě branky, když brankáře Zejdu překonal nejprve Adam Petr, a následně i Zbyněk Vorel. Protivín dva rychlé góly nakoply a do tříbrankového trháku poslal domácí v 17. minutě Patrik Hrachovec. Hosté se sice rázem dočkali snížení v podání Jaroslava Cecha, tříbrankový náskok však rychle domácím vrátil svojí druhou brankou v utkání Patrik Hrachovec, který tak stanovil konečný poločasový stav. Hosté ovšem neskládali své zbraně a ve 48. minutě vstřelil druhou branku v utkání Jaroslav Cech. O čtyři minuty navíc byli hosté ještě veselejší, když nepovedené autové vhazování domácích přineslo Třeběticím kontaktní branku kapitána Romana Nehyby. Hosté se hnali za vyrovnáním a to se mohlo dostavit po hodině hry. Domácího brankáře Váverku však zachránilo břevno. Na řadu tak přišli domácí a konkrétně Patrik Hrachovec, který převzal otěže utkání do svých rukou. Třiadvacetiletý hráč Protivína vstřelil v rozmezí třinácti minut tři góly, a rozhodl tak o vítězství svého týmu poměrem 7:3.

Václav Křišťál, předseda Protivína: "V utkání bohatém na branky a šance se diváci, vzhledem k hokejovému semifinále MS jen 100, nenudili. Rychle jsme vedli o 3 branky a předháněli jsme se v zahazování vyložených příležitostí. Soupeř snížil ale do poločasu jsme znovu odskočili na rozdíl 3 branek. V úvodu druhého poločasu naše obrana nabídla hostům dvě šance jako na stříbrném podnosu a ti je okamžitě využili a snížili na rozdíl jedné. Museli jsme střídat 3 hráče pro zranění, trochu jsme vypadli z role a hosté ucítili šanci. Pak se všem orosilo čelo, když střela hostujícího kapitána olízla břevno Váverkovy branky, ale byla to jejich labutí píseň. A začala one man show rychlého Hrachovce, který se výbornými náběhy dostával za hostující obranu a tentokrát neomylně zakončoval. Výsledkem bylo jeho 5 branek v síti soupeře, což se nestává každý den. Vysoké vítězství ale kalí velký počet zraněných hráčů. Nestává se často, aby během několika minut museli odejít 3 hráči pro zranění."

Petr Kelbler, asistent trenéra Třebětic: „K dalšímu venkovnímu utkání jsme zajížděli do krásného fotbalového prostředí v Protivíně. V prvním poločase jsme však vůbec nezachytili tempo a rychlost domácích, kteří nás předčili ve všech směrech. Zásluhou výborně chytajícího Zejdy a lehkovážných zakončení soupeře byl stav pouze 4:1. Do druhého poločasu jsme ale vstoupili výborně a dvěma slepenými góly snížili na 4:3. Protivín znervózněl a trochu ztratil půdu pod nohama. Dokonce jsme mohli i vyrovnat, ale Roman Nehyba trefil pouze břevno. V 79. minutě jsme však inkasovali z brejku a bylo rozhodnuto. Mrzí mě, že jsme si nechali dát v závěru ještě dva góly, ale celkově domácí vyhráli naprosto zaslouženě.“

Sestava Protivína: Váverka Pavel - Nedvěd Michal, Štěpka Vojtěch (46. Pícha Jan), Petr Adam, Bečvář David,  Zeman Tomáš, Bečvář Daniel, Hrachovec Patrik, Vorel Zbyněk (62. Říha Martin), Zach Miroslav [K], Polanský Jakub (60. Stropnický David)

Sestava Třebětic: Zejda Václav - Tříletý Radim (83. Kelbler David), Solař Filip , Cech Jaroslav, Trávníček Milan, Novák Vojtěch (25. Gall Lukáš), Švarc Petr, Nehyba Roman [K],  Havlík Vojtěch, Švarc Vojtěch (74. Nehyba Filip), Habr Vojtěch

Branky: 2. Petr Adam, 5. Vorel Zbyněk, 17. Hrachovec Patrik, 26. Hrachovec Patrik, 79. Hrachovec Patrik, 85. Hrachovec Patrik, 92. Hrachovec Patrik - 22. Cech Jaroslav, 48. Cech Jaroslav, 52. Nehyba Roman

Žluté karty: 3:2 (19. Bečvář Daniel, 81. Petr Adam, 91. Říha Martin - 56. Trávníček Milan, 80. Habr Vojtěch)