18.5.2024

TŘEBĚTICE – MALŠE ROUDNÉ 3:0 (0:0)

Souboj nováčků pro Roudné

V sobotu došlo v krajském přeboru na souboj nováčků, ve kterém přivítaly Třebětice roudenské Malšany.

Bojovné utkání v Třeběticích ovládali v úvodních minutách domácí, kteří svojí aktivitou zaměstnávali hostující obranu v čele s brankářem Hřebejkem. Ta však odolala a i přes nucené střídání zraněného Vogla dokráčela Malše po prvních pětačtyřiceti minutách k bezbrankové remíze. Druhý poločas už hosté začali hrát svoji hru a o osudu utkání rozhodla povedená pasáž tří minut po hodině odehrané hry. V 69. minutě nejprve překonal brankáře Zejdu navrátilec do roudenské základní sestavy Dominik Šrámek, který o minutu později našel svým povedeným centrem Václava Míku, jehož branka poslala Malšany rázem do dvougólového trháku. Dokonalou pasáž Roudného dokonal v 71. minutě svojí druhou brankou Václav Míka, který tentokrát využil povedené přihrávky Kadlece. Domácí už ve zbytku utkání nedokázali zareagovat na tříminutovou smršť hostujících gólů, která tak přinesla tři body hostům od Malše. Roudné tak ovládlo i druhé vzájemné měření nováčků rozdílem tří branek a nadále se drží v závěsu za druhým Olešníkem.

Ohlasy k zápasu:

FB FK Třebětice: "Solidní výkon na body nestačil. Po gólovém uragánu v rozmezí tří minut bere Roudné všechny tři body.“

Ladislav Bernát, asistent trenéra Roudného: „V prvním poločase s námi hráli domácí vyrovnané utkání a do kabin se šlo za bezbrankového stavu 0:0. Stejný průběh mělo i prvních dvacet minut druhé půle. V 69. minutě ale po centru Kadlece Šrámek hlavou vstřelil naši první branku, o minutu později po Šrámkově přihrávce Míka zvýšil na 0:2 a krátce poté upravil na konečných 0:3 po přihrávce Kadlece opět Míka. V zápase nás podržel brankář Hřebejk, který domácím vychytal několik vyložených šancí.“

Sestava Třebětic: Zejda Václav – Černoch Ondřej, Solař Filip, Nehyba Filip (70. Kelbler David), Trávníček Milan, Novák Vojtěch (76. Tříletý Radim), Švarc Petr, Nehyba Roman [K], Havlík Vojtěch, Švarc Vojtěch, Habr Vojtěch

Sestava Roudného: Hřebejk Tomáš - Vávra Ladislav, Zíka Daniel (84. Hliněný Denis), Zachař Matyáš, Šrámek Dominik (81. Teplý Michal), Kadlec Viktor, Míka Václav, Cepák Pavel [K], Cepák Dominik, Zach Martin, Vogl Daniel, (16. Goretki Artur)

Branky: 69. Šrámek Dominik, 70. Míka Václav, 71. Míka Václav

Žluté karty: 2:1 (58. Nehyba Roman, 87. Trávníček Milan - 63. Šrámek Dominik)

Rozhodčí: Brych Jiří – Dunovský Karel, Frček Filip

Delegát: Hanzal Jan