12.5.2024

JANKOV – TŘEBĚTICE 0:4 (0:2)

Třebětice vyloupily Jankov

Jediný nedělní zápas se v rámci čtyřiadvacátého kola odehrál v Jankově, kam dorazily Třebětice. Třebětický nováček se podruhé v řadě představil na půdě soupeře a opět uspěl. Po výhře 5:1 v Oseku nyní opět jasně ovládl duel nad posledním Jankovem a společně s remízou ve vloženém svátečním kole s Týnem tak během anglického týdne získal sedm bodů, což jej rázem katapultovalo do klidného středu tabulky.

Třebětice se od začátku utkání ujali vůdcovské role a Motáky poslal do rychlého vedení už ve 12. minutě Vojtěch Švarc, jehož individuální akci nezastavil ani brankář Komárek. Jankov se mohl dočkat vyrovnání po dvaceti minutách hry, proti však byla hostující obrana v čele s brankářem Zejdou. Řada tak přišla opět na hosty a ve 30. minutě poslal Třebětice do dvoubrankového trháku Filip Nehyba, který se prezentoval povedeným lobem. Domácí tato branka srazila na kolena a definitivní pojistku tří bodů pro Motáky přidal přesně po hodině hry Vojtěch Havlík, na jehož hlavičku neměl brankář Komárek nárok. Gólový účet zápasu uzavřel o devět minut později kapitán Roman Nehyba, který nadvakrát překonal brankáře Komárka. Jankov tak nadále v jarní části sezony tápe a po další porážce opět zeslábly naděje na záchranu soutěže. Naopak Třebětice si připsaly druhé vítězství v řadě a výkonnostně míří do vyšších pater.

Web SK Jankov: "Tečku za 24. kolem krajského přeboru udělal souboj posledního Jankova s nováčkem z Třebětic. Ten do Precis arény přijel posilněn středeční výhrou v Oseku a v podstatě od začátku se ujal vůdčí role na perfektním pažitu jankovského hřiště. Do poločasu se dokázali “Motáci” dvakrát prosadit, kdežto už tak oslabený Jankov musel kvůli zdravotním potížím dvakrát sáhnout ke změně v sestavě. Po přestávce se hrál bezemoční fotbal bez většího vzrušení. O vzruch se tak starala pouze početná skupina hostujících fanoušků, která byla odměněna dalšími dvěma góly svých miláčků. Konečné skóre 0:4 zhruba odpovídá dění na trávníku."

Petr Kelbler, asistent trenéra Třebětic: „Náročný anglický týden jsme zakončili na nádherném hřišti v Jankově. Úvod zápasu se nám povedl, na soupeře jsme vlétli, měli několik šancí a nastřelili jsme i břevno. Náš úvodní tlak vyústil v 12. minutě, kdy se po pěkné akci trefil Vojta Švarc. Poté jsme ale polevili a soupeř měl dobrou zhruba desetiminutovku, v níž měl šanci a několik rohů. Druhý gól vstřelil Filip Nehyba po zisku míče při napadání. To nás uklidnilo a do přestávky jsme mohli přidat další trefy, ale příležitosti jsme nevyužili. V druhé půlce jsme kontrovali hru, domácí jsme k ničemu nepustili a přidali další dva góly. Jsme šťastní, jak jsme tento týden zvládli, získali jsme sedm bodů a posunuli se do středu tabulky. Jako tradičně s námi vyrazil plný autobus fanoušků, kteří nás hnali za vítězstvím a společně jsme to oslavili ve velkém stylu.“

Sestava Jankova: Komárek Jan - Borovka Petr, Troup Tomáš, Točík Daniel, Beníšek Jakub (46. Cícha Tomáš), Vokurka Jakub (83. Šindelář Dominik), Lovička Martin (29. Kocian Marek), Votava Matěj, Kysela Stanislav, Kočí Lukáš [K] (43. Hüttner Tomáš), Jirkovský Václav

Sestava Třebětic: Zejda Václav - Černoch Ondřej, Solař Filip (82. Kelbler David), Nehyba Filip (59. Cech Jaroslav), Trávníček Milan, Novák Vojtěch, Švarc Petr, Nehyba Roman [K],  Havlík Vojtěch, Švarc Vojtěch (73. Gall Lukáš), Habr Vojtěch

Branky: 12. Švarc Vojtěch, 30. Nehyba Filip, 60. Havlík Vojtěch, 69. Nehyba Roman

Žluté karty: 2:0 (12. Beníšek Jakub, 33. Jirkovský Václav)