5.5.2024

TŘEBĚTICE – TÝN NAD VLTAVOU 1:0 (1:1)

Třebětice přišly o výhru v poslední minutě

Třebětice nadále čekají na první jarní vítězství. Nováček elitní jihočeské soutěže k němu v duelu s Týnem nad Vltavou měl tentokrát velmi blízko, ale soupeř mu zkazil radost v poslední minutě nastavení, takže "Motáci" pod novou trenérskou dvojicí Zdeněk Koutný, Petr Kelbler podruhé v řadě remizovali.

Do utkání vstoupili lépe domácí hráči Třebětic, kteří byli odměněni vedoucí brankou ve 33. minutě, o kterou se postaral Vojtěch Švarc. Branek mohlo padnout do hostující sítě daleko více, proti byl však skvěle chytající brankář Kubík. Druhý poločas tak přinesl výměnu rolí a hlavní roli tedy hrála Olympie, která se hnala za vyrovnáním. Plán na vyrovnávací branku ovšem doznal značné trhliny v 69. minutě, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučen Vladimír Dobal. Hosté se však nevzdali a v samotném nastavení se Týn přece jenom dočkal! V 93. minutě skončil míč u střídajícího Jana Mezery, který propálil brankáře Pokorného a rozjásal hostující střídačku. Týn si tak z dalekých Třebětic po remíze 1:1, který znamenal také druhý bod Třebětic v jarní části sezony.

Petr Kelbler, asistent trenéra Třebětic: „Doma jsme přivítali Týn nad Vltavou a chtěli jsme konečně naplno bodovat. Začátek zápasu nám vyšel, byli jsme aktivnější a vytvořili si několik příležitostí. Do vedení jsme se dostali ve 33. minutě zásluhou pěkné střely Vojty Švarce. Do přestávky jsme měli možnosti náskok zvýšit, ale poločas skončil, bohužel, pouze 1:0. Druhý poločas byl z naší strany mnohem horší, chyběl nám pohyb, kvalita v kombinaci a taktovku jsme přenechali hostům. V 70. minutě byl vyloučen hostující Dobal, ale nám to paradoxně spíše ublížilo a dostali jsme se pod tlak. Hosté vrhli všechny síly do útoku, maximálně zjednodušili hru dlouhými nákopy a v poslední minutě pro nás přišlo velmi kruté vyrovnání. V posledních pěti minutách jsme na jaře inkasovali již poněkolikáté, což nás psychicky velmi sráží. Chtěl bych opět poděkovat našim fanouškům za podporu.“

Roman Hřib, trenér Týna: „Nám se první poločas nepovedl, neměli jsme dobrý pohyb, chyběla nám agresivita a prohrávali jsme souboje. Domácí měli šance, které skvěle pochytal Milda Kubík, přesto nám jedna situace propadla, nám se do půle nepodařilo z našich možností srovnat. Druhá půle už byla lepší, zlepšili jsme aktivitu a drželi balon, nastřelili jsme tyč, kde jsme měli lépe komunikovat a měl být gól. Pak se po nejasnostech na hřišti nechal vysypat Láďa Dobal po dvou žlutých… ale byli jsme pořád silnější a střídající Mezera v nastavení srovnal. První půle domácích, druhá naše, bod z úzkého, ale pěkného hřiště bereme.“

Sestava Třebětic: Pokorný Adam – Trávníček Milan, Švarc Petr, Nehyba Roman [K], Solař Filip, Švarc Vojtěch (71. Cech Jaroslav), Habr Vojtěch, Havlík Vojtěch, Kelbler Martin (89. Černoch Ondřej), Nehyba Filip, Novák Vojtěch (61. Gall Lukáš)

Sestava Týna: Kubík Milan - Gutwirth Lukáš, Maxa Lukáš [K], Meidl Jan, Brom Josef - Vaníček František (71. Mezera Jan), Štos Radim, Dobal Vladimír - Gondek Tomáš (46. Houska Tomáš), Mravec Lukáš (83. Stoklasa Lukáš), Hudeček Jakub

Branky: 33. Švarc Vojtěch - 93. Mezera Jan

Žluté karty: 2:4 (19. Trávníček Milan, 39. Habr Vojtěch - 29. Gutwirth Lukáš, 69. Dobal Vladimír, 84. Houska Tomáš, 89. Mravec Lukáš)