14.4.2024

JUNIOR STRAKONICE – TŘEBĚTICE 2:1 (1:0)

Strakonice přetlačily Třebětice, rozhodl vyloučený Krejčí

Druhý nedělní zápas se v rámci jubilejního dvacátého kola krajského přeboru odehrál ve Strakonicích, kam dorazily Třebětice.

A byli to právě hosté, kteří drželi míč častěji na kopačkách od úvodních minut. Strakonice však hrály ve velmi dobře postavené obraně, která na brankáře Lízala moc střeleckých pokusů nepropustila. To na druhé straně se Junior dostal do nebezpečného zakončení ve 35. minutě a rázem z toho byl gól, když povedenou akci zakončil Dominik Míčka. Třebětice s nepříznivým výsledkem utkání chtěly za každou cenu něco udělat a ve druhém poločase domácí zatlačily. Jenže smrtící protiútoky má Junior na vysoké úrovni a jeden takový proměnil po hodině hry Karel Krejčí, jenž poslal Strakonice do dvoubrankového trháku. Právě Karel Krejčí byl však o pár minut později po druhé žluté kartě vyloučen a závěr utkání dostal zajímavý náboj. Jenže třebětická kontaktní branka přišla až v 86. minutě zásluhou Romana Nehyby. Zápas, který po vyloučení Filipa Nehyby dohrávaly oba týmy o deseti, tak nakonec vyzněl lépe pro domácí Junior, který po výsledku 2:1 získal všechny tři body.

Přemysl Šroub, trenér Junioru Strakonice: "Na našem stadionu jsme přivítali Třebětice a můžeme být opět spokojeni. Získali jsme tři body proti velice silnému soupeři. Začátek byl vyrovnaný, ale postupem času jsme si začali vytvářet šance a soupeř hrozil pouze po vápno a standardkami na vysoké hráče. Naše obrana však působila bezchybně. Kdybychom dotáhli všechny své šance do konce, mohlo být naše poločasové vedení klidně 3:0 a mohl to být klidnější zápas. Takhle jsme se prosadili pouze jednou po pěkné kombinaci zásluhou Míčky. Druhý poločas začal náporem hostů, kteří přeskupili řady. My ale i nadále byli nebezpečnější, hlavně po brejkových křídelních akcích. Jednu z nich se nám podařilo po krásné akci proměnit. Trefil se Krejčí. Vypadalo to na pohodové dohrání zápasu, ale přišlo vyloučení Krejčího a patnáct minut jsme se převážně bránili. Třeběticím se podařilo snížit až na konci utkání a my už si to pohlídali. Kluky musím opět pochválit za nasazení a bojovnost. Za mě zasloužené vítězství."

Marek Černoch, trenér Třebětic: „Myslím si, že jsme si nezasloužili prohrát. V prvním poločase jsme měli více míč na kopačkách, prosadily se však Strakonice. O přestávce jsme si řekli, že to otočíme. Domácí však využili jeden rychlý kontr a branka naděje už přišla pozdě. Je to ztráta, ale musím kluky pochválit, že se snažili obrat Strakonice o body.“

Sestava Junioru: Lízal Lukáš - Smola Jakub , Krejčí Karel, Janoch Tomáš, Prajzler Tomáš (88. Váchal Jaroslav), Fajtl Lukáš, Kubeš Bohuslav, Míčka Dominik (91. Mrkvička Václav), Bílý Tom (83. Máška Jiří), Pomej Lukáš, Legdan Stanislav [K]

Sestava Třebětic: Pokorný Adam (46. Zejda Václav) - Gall Lukáš, Švarc Vojtěch, Nehyba Filip, Trávníček Milan, Tříletý Radim (74. Novák Vojtěch), Solař Filip, Nehyba Roman [K], Cech Jaroslav, Kelbler Martin, Habr Vojtěch

Branky: 35. Míčka Dominik, 62. Krejčí Karel - 88. Nehyba Roman

Žluté karty: 3:4 (26. Krejčí Karel, 58. Míčka Dominik, 87. Lízal Lukáš - 39. Nehyba Filip, 40. Nehyba Roman, 60. Cech Jaroslav, 90. Kelbler Martin)