17.3.2024

TŘEBĚTICE – JISKRA TŘEBOŇ 0:5 (0:2)

Třeboň vyloupila Třebětice, hattrickem se blýskl Martin Průcha

Úvod jarní části sezony zavítal v neděli také do Třebětic, kde Motáci vyzvali v derby třeboňskou Jiskru. Souboj, který sledovalo nad tři sta diváků nakonec přinesl pět branek, bohužel pro domácí fanoušky se však trefovali pouze hostující hráči.

Do nedělního utkání vstoupili sice aktivněji hosté, první větší příležitost však zapsali domácí. V 15. minutě jeden z domácích hráčů nebezpečně hlavičkoval, tato šance však zamířila nad branku Kopeckého, a na tahu tak byli hosté. Ve 21. minutě se ke střele odhodlal Leoš Hromádka, který prostřelil Adama Pokorného a poslal Jiskru do vedení. Vstřelená branka dodala Jiskře potřebnou jistotu na kopačky jejich hráčů a po několika pokusech mimo branku přidal druhou branku Třeboně v utkání Filip Radosta, který přehodil třeboňského brankáře a uzavřel tak první poločas utkání.  Do druhého poločasu vstoupili domácí Třebětice s cílem udělat něco s nepříznivým výsledkem. Proti byl ale ostrostřelec Martin Průcha, který po dvou minutách od začátku poločasu vstřelil třetí branku Třeboně v utkání, která definitivně rozhodla. Průcha však neměl v utkání dost a následně přidal ještě další dvě branky. Třeboň tak nakonec, i díky hattricku Martina Průchy, zvítězila poměrem 5:0 a po velmi dobrém výkonu bere zaslouženě tři body. Třebětice se snažily aspoň o čestný úspěch, ten však domácím upřel brankář Kopecký, jenž zlikvidoval všechny domácí pokusy.

Marek Černoch, trenér Třebětic: „Třeboň v tomto utkání zvítězila naprosto zaslouženě a jednoznačně. My na soupeře prostě tentokrát nestačili, hosté byli kvalitnější, rychlejší, a to samozřejmě rozhodlo. Kluci se snažili, měli jsme také šance, ale bohužel, bylo to jen o jednom týmu.“

Karel Bicenc, trenér Třeboně: „Do Třebětic jsme jeli s pokorou, jelikož nám vypadla nerozlučná stoperská dvojice Širhal, Tůma. Nahradili je Pánek se Zavadilem a poradili si s tím na výbornou. Na kraje museli záložníci, kteří se s defenzivními úkoly také popasovali na jedničku. Celý tým šlapal naplno a nedovolil soupeři skórovat. Do zápasu jsme vstoupili aktivně a vytvořili si šance. Domácí měli v 15. minutě velkou příležitost, ale hlavičkovali nad branku. V 21. minutě otevřel skóre povedenou střelou Hromádka. V dalších minutách jsme měli několik možností, ale zakončení šlo mimo tyče. Ve 38. minutě přehodil Radosta brankáře a vedli jsme 2:0. Po přestávce, kdy chtěl soupeř s vývojem ještě něco udělat, jsme brzy zásluhou Průchy vstřelili třetí gól a náš útpčník pak přidal ještě další dvě. Za tento výsledek a předvedenou hru zaslouží celý tým pochvalu, Třebětice jsme přehráli doslova rozdílem třídy. Bohužel se nám zranil kapitán Matoušek, který musel už v prvním poločase střídat.“

Sestava Třebětic: Pokorný Adam - Kelbler Martin (87. Štěpán Martin), Cech Jaroslav, Habr Vojtěch, Černoch Ondřej (83. Tříletý Radim), Švarc Vojtěch, Trávníček Milan, Novák Vojtěch, Švarc Petr (54. Gall Lukáš), Nehyba Roman [K], Nehyba Filip (62. Solař Filip)

Sestava Třeboně: Kopecký Jakub - Průcha Martin (84. Valíček Petr), Zavadil Jan, Vrána Jakub, Andres Daniel, Bicenc Karel, Kubata Jan, Pánek Miroslav, Hromádka Leoš (86. Candra Štěpán), Radosta Filip, Matoušek Jan [K] (42. Vranovský Jakub)

Branky: 21. Hromádka Leoš, 38. Radosta Filip, 47. Průcha Martin, 53. Průcha Martin, 63. Průcha Martin

Žluté karty: 2:2 (70. Novák Vojtěch, 73. Švarc Vojtěch - 49. Radosta Filip, 89. Vranovský Jakub)