7.10.2023

ROUDNÉ – TŘEBĚTICE 4:1 (1:0)

Po dvou ztrátách chtělo Roudné opět poznat chuť vítězství v domácím duelu, ke kterému přijel soupeř z Třebětic.

Souboj dvou nováčků měl dlouho vyrovnaný průběh. Zápas se hrál v parádním tempu a fanoušky musel dozajista bavit. Velké šance se začaly rodit až v poslední čtvrthodině první půle. Ve 35. minutě neuspěl ve stoprocentní šanci Vlk a po něm ani Kadlec. O dvě minuty později domácí ve vápně faulovali, Třebětice kopaly penaltu, roudenský Daniel Havlíček se ale proti hostujícímu střelci zaskvěl a pokutový kop chytil. Ve 41. minutě sám před gólmanem selhal Goretki. Na nemohoucnost roudenských útočníků se nemohl dívat obránce Dominik Malý a svým odvážným průnikem do hostujícího vápna zařídil pro domácí penaltu. Viktor Kadlec s ní naložil mnohem lépe než jeho třebětický kolega a v poslední minutě první půle poslal Malši do vedení. Ve druhém poločase už byla převaha roudenského celku zřetelnější. Vlk nejprve s tutovou šancí naložil špatně, v 65. minutě už ale Kadlec svůj sólový únik přetavil ve druhý gól. Domácím se ulevilo, rozhodnuto ale zdaleka nebylo. Za pět minut se proti Roudnému znovu kopala penalta a Filip Nehyba se tentokrát nemýlil. Třebětičtí vycítili šanci a začali kousat. Naštěstí pro domácí měl ale svůj velký den Viktor Kadlec, který potvrdil pověst kanonýra a v 76. minutě dokonal čistý hattrick. Malšanům se opět dýchalo lépe a jejich další brejk v 81. minutě zakončil čtvrtým gólem po třech minutách pobytu na hřišti Martin Benda. Chvíli na to si ještě s chutí hrající Kadlec pohrál s hostujícími obránci, jeho zakončení však mířilo tentokrát jen do tyče a stav 4:1 vydržel až do konce. Roudné tak dokázalo po porážce v Třeboni tentokrát zvítězit a udržet třetí příčku před Olešníkem. Naopak Třeběticím skončila šňůra šesti zápasů, ve kterých Sokol dokázal bodovat. Třebětice povzbuzované věrnými fanoušky však zanechaly navzdory porážce u Malše dobrý dojem a přispěly k dobré úrovni utkání.

Ladislav Bernát, asistent trenéra Roudného: "Hrál se pro diváky zajímavý zápas. Hosté měli v prvním poločase výhodu zahrávání pokutového kopu, který ale náš brankář chytil. Na druhé straně nařízený pokutový kop za hraní rukou v pokutovém území Kadlec proměnil a šli jsme do kabin za stavu 1:0. Ve druhé půli Kadlec zvýšil na 2:0, ale hosté snížili z další penalty na 2:1. Drama se však nekonalo, protože jsme brankami Bendy a znovu střelecky disponovaného Kadlece zvýšili na konečných 4:1."

Marek Černoch, trenér Třebětic: „Kvalitní zápas od obou týmů přinesl zasloužené body domácím. My nedokázali ve 30. minutě proměnit penaltu, což se domácím v závěru poločasu povedlo. První poločas jsme ale plnili všechno do puntíku a byla velká škoda inkasované branky. Druhý poločas jsme to trošku otevřeli a domácí prokázali svoji kvalitu.“

Sestava Roudného: Havlíček Daniel - Navrátil Filip, Vlk Martin (78. Benda Martin), Zachař Matyáš, Kadlec Viktor, Míka Václav, Goretki Artur (61. Šrámek Dominik), Malý Dominik, Cepák Pavel [K], Wohlgemuth Lukáš (85. Zach Martin), Vogl Daniel (80. Zíka Daniel)

Sestava Třebětic: Pokorný Adam - Cech Jaroslav, Švarc Vojtěch (84. Kelbler David), Chvátal Jan, Tříletý Radim, Trávníček Milan , Novák Vojtěch (72. Švarc Petr), Nehyba Roman [K], Kelbler Martin, Nehyba Filip, Gall Lukáš

Branky: 45. Kadlec Viktor (pen.), 65. Kadlec Viktor, 76. Kadlec Viktor, 81. Benda Martin - 70. Nehyba Filip (pen.)

Žluté karty: 2:0 (80. Vogl Daniel, 84. Kadlec Viktor)

Rozhodčí: Kollmann Jaroslav – Novotný Ctibor, Herzog Radek