Před začátkem nové sezónyJihočeský fotbal
11. 8. 2023

Nováček z Třebětic myslí v první řadě na záchranu 

Třebětice – Novým místem na mapě jihočeského krajského přeboru je klub z vísky v jihovýchodním cípu jižních Čech. Obec čítá pouhých 337 obyvatel a o to více všichni žijí fotbalem, což ukazovaly divácké návštěvy v průběhu uplynulé sezony. Historický nováček má v úvodu přetěžký los, ale jak v rozhovoru říká úspěšný trenér Marek Černoch, půjdou zápas od zápasu a snad to bude na udržení stačit. 

Po dvou postupech za sebou míříte mezi krajskou elitu. Počítáte s tím, že to bude už jiný level?

Jednoznačně, dostali jsme se do společnosti výborných celků a počítáme s tím, že to bude úplně jiné než doposud. V každém zápase budeme nastupovat proti kvalitnímu celku. Těšíme se.

Trénujete už dlouho, zdá se vám, že kvalita soutěží postupně upadá?

Nemohu to objektivně posoudit, v Hradci jsem tým vedl v KP a v divizi, když jsem přišel do Třebětic. Tady jsem tým přebíral v I. B třídě, v které jsem byl poprvé, a následně i poté v I. A třídě. Samozřejmě mám nějaké zápasy nakoukané, z tohoto pohledu byly soutěže ještě asi před pár lety dozadu kvalitnější.

Jak jste se s mužstvem v létě připravovali?

Letní přípravné období nám začalo 12. července a trénovali jsme třikrát v týdnu. Využívali jsme stadionek v Červeném Hrádku, naše plocha prošla ozdravnou kúrou. Sehráli jsme turnaj v Dačicích, tam jsme nejprve prohráli s divizními Tasovicemi 1:3 a poté remizovali s Dačicemi 3:3. Potom nám bohužel zápas zrušil jeden rakouský tým a generálku s Dačicemi nám zhatilo počasí a podmáčený terén. Nicméně teď ve středu jsme absolvovali generálku s FC Jemnicko a zvítězili 3:1.

Jak hodnotíte přípravná utkání, jak jste spokojen s předvedenou hrou?

Se zápasy jsem spokojen. S Tasovicemi to byl velmi kvalitní duel a i přes prohru jsem kluky pochválil. S divizním týmem drželi krok a nebýt zbytečných chyb mohlo to být ještě lepší. I s Dačicemi to bylo zajímavé, prohrávali jsme 1:3 a zápas ještě zremizovali, i když jsme ještě měli šance na otočení výsledku. V generálce jsme vyhráli proti kvalitnímu soupeři, což je před začátkem celkem dobré. Takže s naší hrou jsem byl spokojen, i když chyb tam bylo spousta. Nicméně klady převyšovaly zápory, ale zlepšovat je toho dost.

Došlo v kádru na změny. Kdo odešel?

Představte nám vaše nováčky, a co od nich očekáváte. Jsem rád, že jsme zůstali všichni pohromadě, to byl základ pro další sezonu. V tuto dobu je strašně těžké získat nějakého kvalitního hotového fotbalistu. O něco jsme se pokusili, ale nedopadlo to. I tak si myslím, že jsme náš kádr vhodně doplnili a okysličili. Na pozici brankáře k nám přichází Adam Pokorný z Třeště, kvalitní hráč, který přichází na místo dlouhodobě zraněného Urbánka. Dále z divizní Staré Říše přichází Lukáš Gál, hodně poctivý fotbalista, který se uplatní hlavně v defenzivě, Filip Solař z Telče, mladý šikovný perspektivní fotbalista, který přichází z Vysočiny Jihlava, a Martin Štěpán z Telče.

Máte prázdnou marodku?

Bohužel nemáme. Dlouhodobě zraněné máme dva hráče, brankáře Pavla Urbánka a záložníka Vojtu Bastla. I v přípravě utržili někteří hráči určité šrámy, tak uvidíme, jestli se stihnou dát dohromady do prvního kola.

S čím vstupujete do nové sezony krajského přeboru?

Do sezony vstupujeme s jasným a jediným cílem, pokusit se zachránit tuto soutěž i na další ročník. A chceme opět naše skvělé diváky a sebe bavit zajímavým fotbalem.

Stojí ještě něco za zmínku z vašeho klubu? Máte nějaké letní novinky?

Zrevitalizovala se hrací plocha, což bylo asi nejzásadnější v letní pauze. Jinak, co se týče sponzorů a dalších věcí okolo klubu, je to otázka spíše na manažera klubu Pepu Bastla. Vím jen, že kluci neustále něco vymýšlejí a vylepšují, každý týden mají nějakou novinku. Prostě tím žijí, což se mi moc líbí a fandím jim v posouvání klubu nejen na hřišti.

Koho považujete za největšího aspiranta na prvenství? 

Zdá se, že letos není jasného favorita. Já si myslím, že špička KP bude širší, než byla v loňském ročníku. Dle mého odhadu by na špičce měl hrát už tradičně Olešník, výborný tým má Hluboká, která určitě půjde od začátku za titulem, pokud naváže na skvělé jaro, tak určitě Třeboň, myslím si, že i Milevsko pod novým trenérem bude nahoře a v neposlední řadě určitě Roudné, tam je také velká kvalita.

První utkání je vždy trošku speciální, jak se těšíte?

Určitě se těšíme, i když máme hodně těžký začátek. Začínáme v Olešníku, je jen škoda, že nezačínáme doma, na legendu Davida Lafatu by za krásného počasí přišlo tak 700 diváků. Druhé kolo přivítáme Hlubokou, takže těžší vstup do KP už snad ani nejde vymyslet…Ale půjdeme zápas od zápasu a uvidíme, jak se nám bude v této náročné soutěži dařit. 

Kádr FK Sokol Třebětice
Brankáři: Václav Zejda, Adam Pokorný, Pavel Urbánek (dlouhodobé zranění)
Obránci: Milan Trávníček, Petr Kelbler, Vojtěch Novák, Petr Švarc, Radim Tříletý, Lukáš Gál, Martin Štěpán
Záložníci: Roman Nehyba, Ondřej Černoch, Filip Nehyba, Vojtěch Habr, Vojtěch Švarc, Jan Chvátal, Filip Solař, Vojtěch Havlík, Vojtěch Bastl (dlouhodobé zranění)
Útočníci: Martin Kelbler, David Kelbler
Realizační tým: Marek Černoch – trenér, Jan Koutný – asistent, Zdeněk Kostelecký - vedoucí týmu, Milan Feherpataky - masér, kustod, Josef Bastl - manažer týmu
__________________________________________________________________________________________________

Jindřichohradecký deník
7. 8. 2023

Třebětice čeká mimořádně těžký start. Jedou do Olešníku a hostí Hlubokou

Před dvěma lety to vypadalo ještě jako sci-fi, nyní je to však realita. Fotbalisté Třebětic prolétli obě krajské třídy jako uragán a o víkendu vstoupí do jihočeského přeboru, což je pro obec s třemi stovkami obyvatel ve východní části Jindřichohradecka vpravdě historický počin.

Nejúspěšnější kapitola klubu se začala psát s příchodem renomovaného trenéra Marka Černocha. Jeho mužstvo dvakrát za sebou slavilo postup a nyní jej čeká konfrontace s protivníky z elitní krajské soutěže. Na novou sezonu se pečlivě připravovalo, byť vše nemělo ideální scénář.

„S přípravou a přístupem hráčů jsem spokojený, ale vloudila se nám do toho různá zranění a také dovolené. To se však nedá nic dělat. Navíc nám jeden rakouský tým odřekl zápas a kvůli vytrvalému dešti jsme nehráli ani generálku proti dačickému soupeři, takže máme za sebou jen dva duely na turnaji právě v Dačicích. V týdnu proto ještě absolvujeme modelované utkání s Jemnickem,“ vysvětluje kouč.

Toho naopak těší, že ze stávajícího kádru neodešel ani jeden hráč, byť s některými nemůže kvůli dlouhodobému zranění počítat. Třebětice si vytipovaly několik posil, s jejichž kluby nyní finalizují jednání o přestupu. Jde o brankáře Adama Pokorného z Třeště, obránce Lukáše Gála ze Staré Říše, záložníka Filipa Solaře a útočníka Martina Štěpána z Telče. S týmem se připravoval i slavonický Martin Jindrák, ale toho jeho oddíl nakonec neuvolnil.

„Základ je, že zůstali všichni hráči stávajícího kádru. Musím přiznat, že posílení nedopadlo úplně podle mých představ, ale musím to brát jako realitu. Kvalitní hráči se v současné době shánějí velice těžko,“ krčí rameny.

Na koho by měl v nováčkovské sezoně především sázet? Osu mužstva by měli tvořit Ondřej Černoch na pozici defenzivního štítu, bratři Roman a Filip Nehybovi ve středu pole a útočník Martin Kelbler. „K tahounům by měl patřit, až se uzdraví, i Vojtěch Habr. Sázíme však na kolektivní pojetí a každý má v týmu svou roli. Uvidíme, zda naše kvalita bude dostačující i pro tuto náročnou soutěž,“ podotkl Marek Černoch.

I proto je jediným cílem třebětických fotbalistů záchrana. „Chceme se o to poprat a prezentovat se dobrým fotbalem, který krajský přebor nějakým způsobem obohatí. Zdobila nás rychlá přechodová fáze, na tom nadále pracujeme, snažíme se hrát kombinačně po zemi. Z tohoto trendu uhýbat nehodláme,“ zdůraznil.

Těžší začátek sezony Třebětice stěží mohl potkat. V úvodním kole totiž zajíždí do Olešníku a hned potom doma přivítá Hlubokou nad Vltavou, tedy oba největší favority.

„Horší už to být nemohlo, ale aspoň hned budeme vědět, jak na tom opravdu jsme. Nahoře v tabulce podle mého soudu budou i Týn nad Vltavou, Milevsko, Třeboň a štikou bude třeba Roudné, které také postoupilo. Tyhle celky mohou být odskočené, zbytek asi bude hrát o to, aby se vyhnul bojům o záchranu,“ přemítá třebětický lodivod, který se vrací do krajského přeboru po letech, kdy v něm vedl jindřichohradecké fotbalisty.

„Pochopitelně se moc těším. Zápasy zase budou mít větší kvalitu a jsem zvědavý, jak v takové konkurenci uspějeme,“ uvedl s tím, že jeho tým bude spoléhat i na své výtečné příznivce, kteří mužstvo podporují nejen v domovské Moták aréně, ale v hojném počtu za ním cestují i k venkovním duelům. Je otázkou, kolik se jich vypraví k premiéře v sobotu 12. srpna do Olešníku na Lafatu a spol.

„Do Olešníku nepojedeme odevzdaně, chceme si utkání užít. Jasným favoritem jsou domácí, ale my se jedeme porvat o co nejlepší výsledek. A pokud by třeba cinknul bod, byla by velká spokojenost,“ uzavírá Marek Černoch.

Aktuální kádr FK Třebětice
Brankáři: Václav Zejda, Adam Pokorný (v jednání), Pavel Urbánek (dlouhodobé zranění).
Obránci: Vojtěch Novák, Milan Trávníček, Petr Kelbler, Petr Švarc, Radim Tříletý, Lukáš Gál (v jednání).
Záložníci: Vojtěch Švarc, Filip Solař (v jednání), Roman Nehyba, Filip Nehyba, Ondřej Černoch, Vojtěch Habr, Jan Chvátal, Vojtěch Bastl (dlouhodobě zraněný).
Útočníci: Martin Kelbler, David Kelbler, Martin Štěpán (v jednání).

__________________________________________________________________________________

Jindřichohradecký deník
25. 7. 2023

Dačický memoriál ovládly Tasovice, ve finále v rozstřelu zdolaly Hradec

První ročník fotbalového Memoriálu Františka Distela 22. 7. 2023 vyhráli na dačickém stadionu hráči Tasovic, kteří předčili tři další účastníky z Jindřichohradecka. Turnaj na počest ikony dačické kopané, která před rokem podlehla zákeřné nemoci, se povedlo domácímu klubu, jenž působí v I. A třídě, výborně obsadit. Divizní celky Tasovic ze Znojemska a Jindřichův Hradec doplnil třebětický nováček krajského přeboru.

Úvodní zápasy překvapení nepřinesly a z postupu do finále se radovaly favorizované divizní týmy, ale Dačice ani poté Třebětice svou kůži neprodaly lacino.

Jejich vzájemné derby v souboji o třetí místo nabídlo zajímavý průběh, šest gólů a penaltové rozuzlení, v němž si lépe počínal pořadatelský tým, jenž memoriál absolvoval ještě bez nového kouče. Podle našich informací taktovku po končících Josefu Novákovi a Dušanu Lovětínském převezme Roman Bujdák, který už mužstvo od Dyje trénoval v jeho zatím poslední sezoně v krajském přeboru a naposledy působil v rakouském Heidenreichsteinu.

Třebětice nakonec obsadily až poslední příčku, ale jejich kouč Marek Černoch byl s vystoupením svých svěřenců spokojený. „Herně to nebylo špatné, hlavně druhá půle s Tasovicemi byla z naší strany perfektní. Co nás limituje, je velký počet zraněných, takže jsme nastoupili v hodně nekompletním složení, ale na to se nevymlouváme. Jinak pilně a poctivě trénujeme, abychom byli na velmi těžkou nováčkovou sezonu v krajském přeboru co nejlépe připraveni. Na zkoušku máme v kádru Martina Jindráka ze Slavonic, Martina Štěpána z Telče a Lukáše Gála ze Staré Říše, uvidíme, jak se jim povede prosadit. Potřebujeme doléčit šrámy, takže nyní přípravný zápas hrát nebudeme a nastoupíme až v generálce 5. srpna v Dačicích,“ informoval Marek Černoch.

Rovněž finále přineslo vyrovnanou partii a jindřichohradečtí fotbalisté se soupeřem, který v uplynulé sezoně skončil v moravské divizní skupině pátý, dokázali vyrovnat a o vítězství přišli až v úplném závěru. Ve střelbě pokutových kopů už však měl více štěstí jejich protivník a stal se tak premiérovým vítězem nového turnaje mužů.

„Dačice v úvodním utkání hrály velmi zodpovědně a ukázkově bojovaly, takže to nebylo jednoduché, ale nakonec jsme se dokázali prosadit a potvrdit papírové předpoklady. Velmi dobrý pocit mám z finálového utkání proti kvalitnímu diviznímu soupeři. V závěru jsme prostřídali a v posledních vteřinách ztratili vedení, což je škoda. Tasovice pak vyhrály penaltový rozstřel. S posilami jsem rovněž spokojený, jak třeboňský Michal Rezek, tak Michal Mischnik z Buku se jeví dobře, náš odchovanec Jirka Tajml, který se vrací z Kardašovy Řečice, si ještě musí zvyknout na jiné tempo, ale myslím, že to bude dobré,“ konstatoval Roman Lukáč.

Jindřichohradecký klub je domluvený i s Dominikem Žilákem z píseckého dorostu, který se na dačickém klání nepředstavil. Do kolonky dříve ohlášených odchodů přibyl ještě zkušený brankář Jakub Hulík, který bude společně s Martinem Tomanem působit v rakouském Heidenreichsteinu. Generálku před startem mužstvo od Vajgaru absolvuje v sobotu 29. července doma s Třeboní a v úvodním mistrovském utkání v neděli 6. srpna přivítá příbramské béčko.

Výsledky Memoriálu Františka Distela
FK Dačice – FK J. Hradec 0:2
Sokol Třebětice – Sokol Tasovice 1:3
O 3. místo
FK Dačice – Sokol Třebětice 3:3, PK 4:3
Finále
Sokol Tasovice – FK J. Hradec 3:3, PK 4:3

________________________________________________________________________

Jaké jsou dle Vašeho názoru šance našich fotbalistů v krajském přeboru?

 Zde můžete vkládat své příspěvky a komentáře.


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Nový znak klubu

 Nový znak klubu FK Sokol Třebětice

Soutěžní zápasy - jaro 2024

Třebětice A - Třeboň 0:5
Třebětice A - Olešník 1:3
Hluboká n. Vlt. - Třebětice A 0:2
Třebětice dorost - Strmilov 5:3
Třebětice A - Mirovice 3:3
Novosedly - Třebětice B 2:2
Třebětice B - Strmilov 0:3
Lásenice - Třebětice dorost 0:6
Strakonice - Třebětice A 2:1
Suchdol - Třebětice B 2:0
Třebětice A - Semice 2:3
N. Včelnice - Třebětice dor. 3:0
Trhové Sviny - Třebětice A 3:3
Třebětice B - Lodhéřov 1:0
Třebětice dorost - Novosedly 6:1
Třebětice A - Týn n. Vlt. 1:1
Kunžak- Třebětice B 6:0
Osek - Třebětice A 1:5
Třebětice B - Bystřice B 7:5
Jankov - Třebětice A 0:4
Slavonice - Třebětice dorost 4:3
Třebětice A - Malše Roudné 0:3
Hobzí - Třebětice B 2:1
Protivín - Třebětice A 7:3
Třebětice B - Dačice B 4:1
Stará Hlína - Třebětice B 5:4
Třebětice dorost - Kunžak 11:0
Třebětice A - Dražice 2:2
Milevsko - Třebětice A 0:2
Třebětice B - Lásenice 5:0
Třebětice A - Rudolfov 0:0
Třebětice B - Jarošov 4:1

Přípravné zápasy - jaro 2024

Třebětice A - Kirchschlag 4:3
Třebětice A - St. Martin 2:6
Třebětice A - Dobrá Voda 5:2
Třebětice A - Žirovnice 1:2

 
 

Komentáře k zápasům ″A″ mužstva - jaro

Komentáře k zápasům ″A″ mužstva - podzim

Tréninky

Muži:
Pondělí, středa a pátek od 17:30

Starší dorost:
Každé pondělí a čtvrtek od 17:00

Žáci a přípravka:
Každé úterý a pátek od 17:30

Sponzoři klubu

Obec Třebětice
Obec Třebětice

Jemnická stavba a.s. 
Jemnická stavba a.s.

NB Top s.r.o.
NB Top s.r.o.

STELA - Stejskal s.r.o.
STELA - Stejskal s.r.o.

Hotel a restaurace Stadion
 Hotel a restaurace Stadion 

SportFotbal
SportFotbal

Železářství U Tomanů
Železářství U Tomanů

CROWN CZ.
CROWN CZ.

Okna Bastl
Okna Bastl

Bufet Pod Hruškou
Bufet Pod Hruškou

Družina Dačice s.r.o.
Družina Dačice s.r.o.

FCC Environment CEE
FCC Environment CEE

Jemča Jemnice a.s.
Jemča Jemnice a.s.

 Chaloupka pod Lipkami
Chaloupka pod Lipkami