20. koloDatum konání:
30.4.2023

DAČICE – TŘEBĚTICE  1:2 (1:2)  

Derby u Dyje přilákalo 900 diváků, Třebětice těsně zdolaly Dačice

Velmi očekávané derby 20. kola krajské fotbalové I. A třídy sk. B skončilo těsným vítězstvím třebětického lídra, který zdolal Dačice na jejich půdě 2:1. Zápas sledovalo 900 diváků, a ti vytvořili úžasnou atmosféru, kterou by mohly závidět i leckteré druholigové kluby.

Domácí se ujali záhy vedení prostřednictvím nejlepšího střelce v kraji Robina Štolby, vedoucí tým soutěže se však brzy otřepal, převzal otěže a pak v rozmezí sedmi minut otočil skóre. Po obrátce se hrálo podle dačických not, ale hosté pozorně bránili a v některých případech při nich stálo i štěstí, takže stav už se nezměnil a tři body putují do Třebětic. Přesto by utkání daleko více slušela remíza, jako tomu bylo na podzim. Třebětický celek nadále vede tabulku s pětibodovým náskokem na Chýnov a navíc má k dobru dohrávku v Jistebnici, Dačice jsou páté.

Ohlasy k zápasu:

Josef Novák, trenér Dačic: „Do derby jsme vstoupili dobře a Štolba nám už v 9. minutě zajistil vedení. Gól nám však paradoxně ublížil, klukům svázal nohy a zbytek prvního poločasu byli lepší hosté. O přestávce v kabině proběhla docela důrazná domluva a myslím, že to zafungovalo, protože druhou půlku jsme hráli úplně jinak. Celou dobu jsme Třebětice tlačili, bohužel jsme nedokázali vstřelit branku, i když šance k tomu rozhodně byly. Párkrát už jsme měli i ruce nad hlavou, protože k tomu bylo blízko. Jako třeba v případě Štolbových hlaviček, po nichž balon jen těsně minul branku, nebo při Kněžínkovu sólu. Hranice mezi úspěchem a neúspěchem byla v tomto případě velice tenká. Stejně jako jsme o gól prohráli, mohli jsme o ten gól i vyhrát, takže je to velká škoda. Co se týče kulisy a atmosféry na stadionu, bylo to neuvěřitelné a divákům je za to potřeba poděkovat. Mile nás překvapili i naši fanoušci, kteří byli na tribuně hodně znát, což v Dačicích není vůbec zvykem. K tisícovce diváků určitě moc nechybělo, protože bylo prodáno přes sedm set lístků a ženy i děti měly vstup zdarma.“

Marek Černoch, trenér Třebětic: „Do derby jsme vstoupili hodně rozpačitě. Domácí na nás vlétli a vytvořili si očekávaný tlak, ten se nám ale nepodařilo přečkat a po centru se prosadil těžko bránitelný Štolba. Poté jsme hru vyrovnali a začali Dačice přehrávat. Bohužel, další komplikace přišla v 19. minutě, kdy se opět zranil kapitán Vojta Habr. Naštěstí jsme hráli dál hodně aktivně a vytvářeli jsme si šance. Jednu velkou měl Martin Kelbler, ale jeho zakončení šlo nad. Poté měl další dvě Roman Nehyba, jeho krásná střela šla těsně okolo tyče a když šel sám na brankáře, tak ho domácí strážce svatyně vychytal. Ale i nadále jsme se tlačili před branku soupeře a prolomili jsme to. V 33. minutě se trefil Martin Kelbler a za pět minut jsme skóre otočili trefou Vojty Švarce. Ve druhé půli jsme očekávali výraznou aktivitu domácích, a to se také stalo. Dačice nás zatlačily, nám se nedařilo držet míč v mezihře a docházelo ke zbytečným ztrátám a standardním situacím. Všechny je zahrával Štolba, takže to znamenalo velké nebezpečí. My se soustředili na brejkové situace, které jsme ale do zdárného konce nedovedli. Domácí hráli druhé dějství velmi dobře, my však kvalitně bránili a připsali si důležité a hodně cenné vítězství proti výbornému protivníkovi. Co bych ještě chtěl vyzdvihnout, to byla atmosféra utkání. Bylo to něco neskutečného. Hlavně naši fanoušci byli naprosto skvělým dvanáctým hráčem a výrazně nám pomohli. Za to jim patří velký dík.“

Sestava Dačic: Marek Jan - Zejda Tomáš (84. Krejča Ondřej), Slabý Petr (74. Točík Adam), Šimánek Marek, Chyška Jakub, Brtník Josef [K], Štolba Robin, Vacek Jan, Distel Matěj, Kněžínek Vojtěch, Přikryl Rostislav (63. Hric Šimon)

Sestava Třebětic: Zejda Václav, Nehyba Filip (90. Havlík Vojtěch), Černoch Ondřej, Švarc Vojtěch (82. Pokorný Václav), Chvátal Jan, Tříletý Radim, Trávníček Milan, Novák Vojtěch, Nehyba Roman, Habr Vojtěch [K] (22. Švarc Petr), Kelbler Martin

Branky: 9. Štolba Robin - 33. Kelbler Martin, 39. Švarc Vojtěch

Žluté karty: 4:2 (28. Vacek Jan, 37. Slabý Petr, 44. Zejda Tomáš, 83. Štolba Robin - 19. Kelbler Martin, 70. Nehyba Roman)

Červená karta: 90. Marek Jan

Rozhodčí: Cigáň Roman - Kovařík Zdeněk, Tauber Lukáš

Delegát: Třeštík Petr

Počet diváků: 650

__________________________________________________________________________________________________

Jihočeský fotbal
Středa, 3. května 2023, 16:47

 Atmosféra jako na lize. Sousedské derby Dačic s Třeběticemi sledovala rekordní návštěva

Dačice – Vzájemná utkání obou klubů měla vždy potřebnou kulisu, ale tentokrát předčila očekávání. Na stadion u Dyje si našla cestu téměř tisícovka diváků a hráči si atmosférou museli připadat jako na prvoligovém trávníku.

Fanoušci Třebětic si na lokální derby připravili „Motácký fotbalový pochod“. „A to bychom nebyli my, kdybychom nepřišli s nějakou novinkou, na kterou se bude ještě dlouho vzpomínat – Společný pochod fanoušků na stadion!“ napsali na facebookovém profilu klubu. „Naši fanoušci si připravili pochod na stadion, kterého se zúčastnilo neuvěřitelných 170 fanoušků. Celkově sledovalo derby bezmála na tisíc diváků,“ prozradil Jihočeskému fotbalu fotbalista Třebětic Martin Kelbler, jehož tým vede A třídu s náskokem pěti bodů a má zápas k dobru. Rekordní návštěva samozřejmě potěšila i domácí pořadatele, hráče a činovníky. „Za celý klub chceme poděkovat Vám všem, kteří jste se podíleli na vytvoření atmosféry, která nemá v 1. A třídě obdoby. Zaplnili jste celý stadion,“ děkoval dačický klub divákům prostřednictvím Facebooku. „Moc rádi bychom Vám řekli a pochlubili se, kolik nás tam bylo dohromady, bohužel přesné číslo neznáme i vzhledem k faktu, že u žen a dětí bylo vstupné nakonec dobrovolné. Obrázek o finálním čísle si tak musíte udělat sami. My pouze víme, že kapacita tribuny činí cca 630 míst a ta praskala ve švech. Zároveň mnoho z vás bylo i mimo po zbytku areálu,“ počítali zástupci Dačic. Přesné číslo ale nebylo podstatné. „Je totiž nadmíru jasné, že to byla atmosféra a zážitek, který novodobá generace dačického fotbalu nepamatuje,“ vyzdvihli nedělní derby Dačičtí, kteří ocenili i vlastní fans. „Zvláštní poděkování patří dačickému kotli, který fandil celý zápas jako o život.“

První půle rozhodla Derby v I. A třídě se hrálo v Dačicích vůbec poprvé. Dříve se oba rivalové pravidelně střetávali maximálně na úrovni I. B třídy. Dačice si prožily historické chvilky pod názvem Centropen a dotáhly to nedávno až do krajského přeboru. Byť jen na pár sezon. Pak je potkala generační obměna mužstva. Teď se o podobný kousek pokouší Třebětice, pro které je probíhající sezona historická. Tak vysokou soutěž nikdy nehrály. Pohled do tabulky ale ukazuje, že mají rázně nakročeno do krajského přeboru. Omlazené Dačice překvapily na podzim remízou 2:2 v Třeběticích, kterou sledovalo 650 diváků. A daleko k bodům nebyly ani v jarní odvetě. Již v 9. minutě otevřel skóre Robin Štolba. Pro jednoho z mála dačických pamětníků KP na hřišti to byl již 29 zásah v sezoně a zcela suverénně kraluje střelecké tabulce. Po půl hodině udeřily Třebětice a v rozmezí šesti minut skóre otočily. Nejprve srovnal Martin Kelbler, jemuž se podařilo skórovat i na podzim, a ve 39. minutě poslal hosty do vedení Vojtěch Švarc. Podruhé se odehrál bratrovražedný souboj Václava a Tomáše Zejdových. Brankář Třebětic Václav Zejda (28) ještě v minulé sezóně nastupoval s mladším bratrem za mateřské Dačice. Výsledek derby byl na vážkách až do závěrečného hvizdu sudího Romana Cigáně z Třeboně. „Kluci ze sebe na hřišti vydali všechno a za druhou půli jsme na ně nesmírně pyšní. Šlo o napínavé derby od začátku až do samotného konce. Doufáme, že jste si toto derby užili i přes prohru a věříme, že se v takovém hojném počtu ještě někdy uvidíme a možná to nebude dlouho trvat,“ potěšilo dačické činovníky.

__________________________________________________________________________________________________

Budějcká DRBNA
Středa, 3. května 2023, 06:30

Pochod, vlajky a dýmovnice. I. A třída nabídla lepší atmosféru než ligový fotbal

Na mnoha stadionech v Česku by si takovou atmosféru přáli zažít. Fanoušci FK Třebětice z Jindřichohradecka o víkendu předvedli působivý výkon, když vyrazili na derby do nedalekých Dačic. Před zápasem prošli městem, poté pomohli vyprodat stadion a pak s vlajkami a dýmovnicemi hnali svůj tým za výhrou. I díky tomu se malá obec drží na prvním místě jihočeské I. A třídy.

Třebětice jsou malá obec na hranici Jihočeského kraje a Vysočiny. Podle oficiálních statistik tam žije zhruba 300 obyvatel, podle toho ale nevypadá podpora, kterou má místní fotbalový klub. Ten o víkendu vyzval v derby zhruba deset kilometrů vzdálené Dačice.

Pro hostující fanoušky šlo o velké utkání. Proti rivalovi si Motáci, jak se týmu přezdívá, mohli upevnit první místo v I. A třídě, kam se klub probojoval poprvé v historii. O velkolepých oslavách postupu Budějcká Drbna psala minulý rok. 

Také o víkendu se ukázalo, co fotbal pro místní znamená. Třebětičtí si před zápasem naplánovali pochod městem, kterého se zúčastnilo téměř 180 fanoušků. Akci spoluorganizoval Martin Štastný. Ten za Třebětice hrál a nyní v klubu pracuje jako trenér mládeže. Sám přitom paradoxně pochází z Dačic. „Jakmile ale v Třeběticích přičuchnete k fotbalu, vtáhne vás to,“ směje se.

Pochod podle něj překonal veškerá očekávání. „Podílelo se na tom několik lidí a předčilo to naše očekávání. Prošli jsme centrem města a bylo zajímavé sledovat, jak na nás místní zírají. Měli jsme vlajky, transparenty a vuvuzely. Všechno se obešlo bez komplikací, za což jsme rádi. Vstup na stadion byl neuvěřitelný, kluci se zrovna rozcvičovali, tak nás přišli pozdravit,“ popsal pro Budějckou Drbnu Šťastný, podle kterého prošlo městem přes 170 fanoušků Třebětic. 

Ještě lepší pak byla atmosféra přímo na stadionu v Dačicích. Na ní už se podílely oba tábory. Hlavní tribuna s kapacitou zhruba 630 míst byla beznadějně vyprodaná. Fanoušků ale bylo na stadionu mnohem více, podle organizátorů utkání sledovalo možná až tisíc lidí.

„Moc rádi bychom Vám řekli a pochlubili se, kolik nás tam bylo dohromady, bohužel přesné číslo neznáme i vzhledem k faktu, že u žen a dětí bylo vstupné nakonec dobrovolné. Obrázek o finálním čísle si tak musíte udělat sami. My pouze víme, že kapacita tribuny činí cca 630 míst a ta praskala ve švech zároveň mnoho z vás bylo i mimo po zbytku areálu. Jestli nás tam bylo 800 nebo 1 000 není asi úplně podstatné. Je totiž nadmíru jasné, že to byla atmosféra a zážitek, který novodobá generace dačického fotbalu nepamatuje,“ vzkázal přes svůj facebookový účet domácí klub. 

Skvělá atmosféra hnala oba kluby. Z výhry se nakonec radovali hosté. Domácí od 9. minuty vedli, když se prosadil Robin Štolba. Ve 33. minutě ale vyrovnal Martin Kelbler a ve 39. minutě zaznamenal vítěznou trefu Vojtěch Švarc. Víc branek už v utkání nepadlo. 

Fanoušci Třebětic si tak po utkání mohli užít velkolepou oslavu. Kotel s vlajkami a dýmovnicemi by Motákům mohly závidět i některé prvoligové či druholigové kluby. 

„V Třeběticích žije asi 300 obyvatel, ale fotbal tady má takový věhlas, že k nám jezdí i lidé z okolních obcí. Slyšel jsem, že se na zápas přijeli podívat i hráči z jiných týmů, protože věděli, jakou umíme udělat atmosféru. Můžeme říct, že to překonalo hranice Třebětic,“ těší Šťastného. 

Fotbal je v malé obci u hranic s Rakouskem sportem číslo jedna. „Je tu rodinná atmosféra, lidé okolo klubu do toho dávají srdce, v posledních letech se navíc hodně posunul marketing okolo klubu, do toho se investuje do zázemí, kde se pořádají i jiné akce,“ vysvětluje spolupořadatel pochodu. 

Fotbalový klub prožívá povedenou sezonu. V I. A třídě je poprvé v historii a nyní má po 17 zápasech pětibodový náskok na prvním místě. V týmu už se tak mluví po Krajském přeboru. Tým by se tam dostal s kádrem, který tvoří převážně místní hráči. Před současnou sezonou se povedlo přivést Romana Nehybu z divizní Staré Říše. Ten si před několika lety zahrál také třetí nejvyšší soutěž za Vyškov. Tým má na starosti zkušený trenér Marek Černoch, který vedl kdysi divizní Jindřichův Hradec. 

A proč se týmu přezdívá Motáci? Moták pochop je dravec, který se vyskytuje v okolí Třebětic. Kromě loga místního týmu je pták také ve znaku obce. Klub ho využívá jako součást marketingu. Kromě toho, že zdobí šály či jiné propagační předměty, s plyšovou napodobeninou dělají hráči pozápasové rozhovory. 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Nový znak klubu

 Nový znak klubu FK Sokol Třebětice

Soutěžní zápasy - jaro 2023

Třebětice  A - Slavia ČB 5:2
St. Město - Třebětice B 2:5
Třebětice A - Čtyři Dvory 2:1
Strmilov - Třebětice dorost 2:3
Černíč B - Třebětice B 0:9
Třebětice A - Bernartice 5:1
Třebětice B - Cizkrajov  6:0
Dačice - Třebětice A 1:2
Třebětice A - Veselí/Luž. 3:2
Jarošov n. N. - Třebětice B 7:0
Novosedly - Třebětice dorost 0:5
Jistebnice - Třebětice A 3:2
Třebětice dorost - K. Řečice 0:3
Kovářov - Třebětice A 1:4
Třebětice B - Dešná 4:1
Nemanice - Třebětice A 0:11
Třebětice B - Dešná 2:0
Třebětice A - Mladá Vožice 5:0
METEOR Tábor - Třebětice A 0:1

Kunžak - Třebětice dorost
Pondělí 29. 5. 2023 v 18:00

Třebětice A - Loko ČB
Neděle 4. 6. 2023 v 15:00

Dačice - Třebětice dorost
Neděle 11. 6. 2023 v 10:00

Lišov - Třebětice A
Neděle 11. 6. 2023 v 17:00

Třebětice dorost - Slavonice
Neděle 18. 6. 2023 v 10:45

Třebětice A - Chýnov
Neděle 18. 6. 2023 v 15:00

 

Soutěžní zápasy - podzim 2022

Chýnov - Třebětice A 1:1 
Slavonice - Třebětice dorost 1:8
Slavia ČB - Třebětice A 0:4
Peč B/Rudolec - Třebětice B 4:0
Třebětice A - Jistebnice 3:5
Třebětice dorost - Strmilov 9:0
Čtyři Dvory - Třebětice A 1:2
Třebětice B - Staré Město 7:0
Třebětice A - Nemanice 10:0
Cizkrajov - Třebětice B 2:2
Řečice - Třebětice dorost 2:3
Bernartice - Třebětice A 0:0
Třebětice B - Černíč B 5:2
Třebětice dorost - Novosedly 8:2
Třebětice A - Dačice 2:2
Veselí/Luž. - Třebětice A 1:3
Třebětice B - Jarošov n/N 3:2
Třebětice dorost - Kunžak 10:1
Dešná - Třebětice B 1:5
Třebětice A - Kovářov 5:1
Třebětice B - Peč/Rudolec 3:0
Mladá Vožice - Třebětice A 1:6
Třebětice dorost - Dačice 5:2
Třebětice A - METEOR Tábor 2:0
Třebětice A - Lišov 2:1
Loko ČB - Třebětice A 1:9


Přípravné zápasy - jaro

Třebětice  A - Luka n. J. 5:2 (0:0)
Třebětice A - Třešť 7:0 (1:0)
Domamil - Třebětice B 5:5 (4:4)

 

Přípravné zápasy - podzim

Třebětice A - Kaplice 2:2 (2:1)
Jemnicko - Třebětice A 1:3 (1:2)
Slavonice - Třebětice A 0:3 (0:3)
Třebětice B - Popelín 5:0 (3:0)
Třebětice B - Dešná 2:3 (1:2)
 
 

Komentáře k zápasům ″A″ mužstva - jaro

Komentáře k zápasům ″A″ mužstva - podzim

Tréninky

"A" a "B" mužstvo:
Každé úterý a pátek od 18:00

Starší žáci:
Každé pondělí a čtvrtek od 17:00

Přípravka:
Každé úterý a pátek od 17:30

Sponzoři klubu

Obec Třebětice

Jemnická stavba a.s.

NB Top

STELA -  Stejskal s.r.o.

Hotel a restaurace Stadion

SportFotbal

Okna Bastl

Železářství U Tomanů

Pokorný Dačice a.s.