8.5.2022

TŘEBĚTICE - KARDAŠOVA ŘEČICE 2:1 (0:1)

To je jízda! Třebětice slaví triumf a historický postup

Fotbalisté Třebětic si s předstihem zajistili prvenství v krajské fotbalové I. B třídě sk. D. Ve 20. kole totiž doma zdolali Kardašovu Řečici, udrželi neporazitelnost a šest kol před koncem mají nedostižný dvacetibodový náskok, takže se mohou v příští sezoně těšit na premiérovou účast v I. A třídě. Hned po utkání tak mohly propuknout velkolepé oslavy triumfu. Historický výsledek třebětického fotbalu se ovšem nerodil lehce. Domácí tým totiž s Řečicí od první minuty prohrával, ale nezdolnou vůlí a za vydatného přispění hlasivek čtvrt tisícovky diváků ve druhém poločase nepříznivý vývoj otočil a nejvýchodnější klub Jihočeského kraje si do své kroniky může zlatým písmem zapsat mimořádný úspěch.

Marek Černoch, trenér Třebětic: „Pro nás se v daný okamžik jednalo o hodně důležité utkání, protože vítězstvím bychom s předstihem potvrdili prvenství v I. B třídě. I když jsme si to nepřipouštěli, tak nám tato okolnost přece jenom trochu svazovala nohy. Další těžkou ranou pro hlavy hráčů byl vedoucí gól soupeře už v první minutě. Obrovskou vůlí však kluci dokázali zápas otočit a potvrdit tak titul. Absolvovali jsme hodně těžký zápas, protože Kardašova Řečice se u nás představila ve výborném světle a bylo náročné tohoto soupeře zdolat. Povedlo se a musím za to kluky pochválit, stejně tak za celou doposud odehranou sezonu. Šest kol před koncem je rozhodnuto, klobouk dolů před nimi. A zároveň musím poděkovat našim skvělým fanouškům, zase to byla báječná atmosféra.“

Roman Kačur, trenér K. Řečice: „Nejprve chci domácím pogratulovat k zaslouženému postupu a popřát jim ve vyšší soutěži hodně úspěchů. My jsme k utkání dorazili ve velmi nekompletní sestavě, ale i tak jsme, myslím, dokázali favorita pořádně potrápit a držet ho v napětí až do samotného závěru. Zápas jsme nakonec i přes brzké vedení k bodovému zisku nedotáhli, ale před hráči smekám. Každý z nich dal do utkání srdce. Všichni hráli a bojovali na hranici sil a možností. Takže nakonec vlastně zavládla spokojenost na obou stranách. Třebětičtí nemuseli odkládat postupové oslavy a my můžeme mít i přes prohru dobrý pocit. Já navíc pevně doufám, že jsme se tímhle zápasem dostali z herní nepohody, která nás poslední dobou provázela, a že na předvedený výkon navážeme příští týden v domácím střetnutí se Studenou.“

Sestava Třebětic: Urbánek Pavel - Kelbler David (53. Kelbler Martin), Nehyba Filip, Tříletý Radim, Havlík Vojtěch, Trávníček Milan, Novák Vojtěch (56. Novotný Milan), Kelbler Petr, Švarc Petr, Pokorný Václav (74. Vychytil Jan), Habr Vojtěch [K], Chvátal Tomáš

Sestava K. Řečice: Hrubý Marek - Bačák Tadeáš, Jirsa Jakub (88. Tomeček Michal), Mikloš Dominik, Valek Karel, Kovář Jiří, Bílek Miroslav [K], Tajml Jiří, Slavík František (32. Houdek Daniel), Roubík Václav, Švec Adam

Branky: 55. Trávníček Milan, 79. Vychytil Jan - 1. Valek Karel

Žluté karty: 1:2 (77. Trávníček Milan - 63. Mikloš Dominik, 66. Švec Adam)

Rozhodčí: Picka Pavel - Svoboda Jan, Vican Petr

Zde můžete v ložit svůj komentář k zápasu i vy nebo jen ohodnotit výkon našich borců palcem nahoru či dolů.