7.11.2021

TŘEBĚTICE - STUDENÁ 0:0 (0:0)

Jednoznačným šlágrem první části sezony byl souboj vedoucích Třebětic s druhou Studenou, který si nenechala ujít návštěva podzimu čítající přes dvě stovky diváků. Ti sice branku neviděli, ale nenudili se. Domácí tým tak udržel neporazitelnost a do odvet půjde s velmi solidním osmibodovým náskokem.

V prvním poločase byla o něco lepší Studená

V neděli se v lokálním derby v posledním podzimním kole utkaly domácí Třebětice s hostující Studenou. Zápas byl o to zajímavější, že oběma týmům patřily v tabulce první dvě příčky. Na utkání dorazilo více než 200 fanoušků, o což se zasloužily oba tábory. Zápas tak doprovázela skvělá atmosféra, která ale možná domácím v první půli trochu svazovala nohy. Domácí mužstvo se v prvním poločase totiž trochu hledalo, hrálo nervózně a v ofenzivě si toho moc nevypracovalo. Hosté ze Studené byli odvážnější a snažili se podnikat více útočných výpadů, ale ani nejlepší střelec soutěže Libor Dvořák, ani nikdo z jeho spoluhráčů nebyl pozornou třebětickou obranou puštěn do vyložené příležitosti. I přes nedostatek gólových příležitostí se ale nedá říct, že by se nehrál kvalitní fotbal, naopak oba týmy předvedly, že se na utkání skvěle připravily po taktické stránce. První poločas tak branku nenabídl a do přestávky se šlo s nerozhodným stavem 0:0.

Ve druhé půlce o trochu lepší naopak domácí

Domácí se přes pauzu trochu uklidnili a ve druhém poločase to byli naopak oni, kdo se snažil hrát aktivněji dopředu a byl opticky lepším týmem na hřišti. Na druhou stranu ale obrany obou mužstev fungovaly až na pár drobných výjimek výborně, a tak nebyly k vidění ani branky, ani velké šance. Utkání bylo v celém průběhu dosti vyrovnané, oba týmy si nakonec připsaly po jedné větší šanci. Hosté ze Studené se prosadili po standardní situaci, kdy balón skončil na břevně. Naopak domácí mohli rozhodnout v samotném závěru v 90. minutě, kdy hostující obrana vyrobila hrubku v rozehrávce a domácí hráč postupoval sám na brankáře Studené, kterého ale překonat také nedokázal. Zápas tak skončil zaslouženou remízou, ani jeden z týmů svého soupeře nijak nepřehrával, šancí bylo pomálu. Hráči si tak alespoň užili parádní atmosféru vytvořenou fanoušky. Místní derby mezi prvními Třeběticemi a druhou Studenou tak skončilo remízou 0:0.

Marek Černoch, trenér Třebětic"Poslední podzimní kolo, derby, šlágr kola - tomu všemu odpovídalo celé nedělní odpoledne. Myslím si, že se hrálo velmi zajímavé a celkem i kvalitní utkání, ke kterému přispěly oba dva týmy. Byl to duel před krásnou kulisou, leč bez velkých brankových příležitostí. Hosté nastřelili po přímém kopu břevno a my jsme mohli rozhodnout o vítězství v devadesáté minutě, kdy náš hráč šel sám na brankáře. Bohužel nedal, a tak se zrodila remíza. Já bych chtěl touto cestou poděkovat našemu týmu za odvedenou práci v trénincích a předvedenou hru v zápasech a také skvělým fanouškům za podporu."

Petr Adamec, trenér Studené: "Myslím, že zápas odpovídal postavení týmů v tabulce. Hrál se kvalitní zápas, oba týmy se na zápas dobře připravily, a proto bylo k vidění, na naše poměry, velmi málo vyložených příležitostí. My jsme byli možná trochu odvážnější v první půlce, v druhé zase domácí. Oba týmy měly jednu výraznější šanci, my nastřelili břevno, domácí po naší minele v rozehrávce měli v poslední minutě šanci rozhodnout. Zápas tak skončil spravedlivou remízou. Velký dík patří fanouškům obou týmů, naše hráče opět hnala početná návštěva. Před takovou kulisou se hraje parádně."

Sestava Třebětic: Urbánek Pavel - Tříletý Radim, Novák Vojtěch, Kelbler Petr, Švarc Petr, Novotný Milan (78. Kelbler David), Kelbler Martin (34. Pokorný Václav), Habr Vojtěch [K], Bastl Vojtěch, Chvátal Tomáš, Havlík Vojtěch

Sestava Studené: Duchoň Tomáš - Šimánek Josef, Dvořák Libor, Strojek Daniel (92. Popelínský Radek), Maška Patrik, (92. Andraško Vít), Soukal Filip, Lindourek Tomáš [K], Šára Jakub (89. Makovička Lukáš), Šimánek Martin (83. Krizan Jan), Staněk Václav, Dokulil Ondřej

V sestavě kola dle serveru fotbalunas.cz:
Tomáš Chvátal – třebětický obránce se podílel spolehlivým výkonem na udržení čistého konta proti Studené v zápase, který skončil 0:0
Ondřej Dokulil – stoper Studené pomohl vynulovat ve šlágru kola útok Třebětic a podílel se tak na bezbrankové remíze proti lídrovi soutěže

Žluté karty: 2:3 (34. Habr Vojtěch, 64. Havlík Vojtěch - 47. Dvořák Libor, 63. Maška Patrik, Šimánek Josef)

Rozhodčí: Macháček David - Chvála Jan, Vican Miroslav

Delegát: Dvořák Jan

Zde můžete v ložit svůj komentář k zápasu i vy nebo jen ohodnotit výkon našich borců palcem nahoru či dolu.