11. kolo

Datum konání:
23.10.2021

HORNÍ ŽĎÁR - TŘEBĚTICE 0:2 (0:2)

Vedoucí a stále stoprocentní Třebětice přijely v jedenáctém kole do Horního Žďáru a nečekalo je jednoduché utkání, jelikož i domácí byli momentálně ve velké pohodě. Nakonec si ale hosté připsali už jedenáctou výhru v sezóně a drží se v pohodě v čele tabulky.

V první půli byl nejprve lepší domácí tým, hosté se pak ale zlepšili a rozhodli dvěma góly

Do Horního Žďáru přijel vedoucí tým soutěže Třebětice, naopak domácí byli nabuzeni třemi vítězstvími v řadě. A tak bylo k vidění pohledné utkání. Zhruba v úvodní dvacetiminutovce byli lepším týmem jednoznačně domácí a vytvořili si i více šancí. Tu první měl Vojtěch Princ, kdy zakončoval ve skluzu, ale hostující brankář byl už blízko a vyrazil míč na roh. V další šanci se ocitl Jan Kubinec, který využil dlouhého výkopu domácího brankáře a hlavou dokázal přehodit hostujícího brankáře. Míč ke smůle domácích skončil těsně vedle levé tyče. Poté se začali dostávat více do hry a také do šancí i Třebětičtí. V první šanci nedokázal udržet domácí brankář střelu v rukavicích, naštěstí pro něj mu pomohl vracející se David Maňour a odkopl do zázemí. Poté už se ale hosté ve 32. minutě prosadili, když využili mezery mezi stopery a vyslali kolmou přihrávku na nabíhajícího Petra Švarce, který zakončil přesně na zadní tyč do protipohybu domácí brankáře - 0:1. Navíc o tři minuty později si domácí dali vlastní branku, když chtěl centr Adam Moldrzyk odvrátit na roh, ale bohužel pro Horní Žďár se mu to nepovedlo a míč skončil v brance podruhé - 0:2. V tu chvíli byli domácí hodně dole a v další šanci je musel zachránit brankář Rešl. Do kabin se tak šlo za vedení Třebětic 0:2.

Ve druhé půlce už branky nepadaly

Ve druhém dějství byla aktivní obě mužstva a mohlo tak klidně padnout hned několik branek. Obrany na obou stranách byly poměrně nejisté, a tak se museli činit oba brankáři, anebo útočníci netrefovali prázdnou branku. Více ze hry měli v úvodu druhého poločasu hosté. Střelu z otočky Vojtěcha Habra dokázal domácí brankář vyrazit na roh. Ve druhé jeho šanci hosté vykombinovali až do prázdné branky, tu ale Vojtěch Habr z malého vápna přestřelil. Hosté vstřelili i třetí branku, ta ale nebyla uznána pro ofsajd. Okolo 65. minuty se začali dostávat ke slovu zase i domácí hráči a po pěkné kombinaci se dostal do úniku Vojtěch Princ, ale branku přestřelil. Poté domácí nedokázali dotlačit po závaru v malém vápně míč do branky a hosté na poslední chvíli odkopli do zámezí. Při další šanci se zaskvěl hostující brankář Urbánek, který dokázal skokem zlikvidovat hlavičku jednoho z domácích. Hosté si ale své vedení nakonec pohlídali bez inkasované branky, naopak v závěru ještě trefili tyč domácí branky. Po vítězství 0:2 si tak připsali další výhru a tři body do tabulky.

Ohlasy k zápasu

Lukáš Rešl, SK Horní Žďár"Přijel k nám vedoucí tým soutěže, my byli zase nabuzeni třemi vítězstvími v řadě. A tak bylo k vidění dobré utkání. Prvních 20 minut jsme byli lepším týmem a vytvořili si i více šancí. Poté se začali dostávat do šanci i hostující. Poté už se hosté ve 32. minutě prosadili. Navíc o tři minuty později jsme si dali vlastní branku. V tu chvíli jsme byli hodně dole. Druhý poločas byl aktivní z obou stran a mohl klidně skončit 4:4. To už obrany ani na jedné straně nefungovaly a buď museli zasáhnout brankáři a nebo útočníci minuli prázdnou branku. Více ze hry měli v úvodu druhého poločasu hosté. Okolo 65. minuty jsme se začali dostávat ke slovu i my. Hosté si ale své vedení nakonec pohlídali bez inkasované branky. Na hostech je vidět klidná hlava s teď už 33 body z 11 utkání. My naopak dnes trpěli na špatnou koncovku. Zápas to byl vyrovnaný, ale bohužel pro nás bez bodu. Teď nás čeká další těžké utkání na půdě Studené v čele s nejlepším střelcem Liborem Dvořákem, kterou poženou skvělí domácí fandové. My ale budeme bojovat a pokusíme se získat nějaký ten bod."

Tomáš Roštek, trenér Horního Žďáru: „Před zápasem jsme si říkali, že bychom chtěli přerušit vítěznou sérii Třebětic. Podle toto vypadalo i úvodních třicet minut, kdy jsme hráli dobře a asi jsme trochu protivníka zaskočili. Vytvořili jsme si i dvě gólové šance, ale ty jsme neproměnili. Pak však udeřili hosté, kteří se po standardce a vráceném balonu ujali vedení. A když jsme si za chvilku dali v tísni druhý gól sami, srazilo to naše sebevědomí. Druhý poločas jsme kvůli tomu nezahájili moc dobře, Třebětice naopak směrem dopředu hrály aktivně, i když se jim už další branku přidat nepovedlo. Vyhrál zkušenější tým, který si stejně jako my vytvořil čtyři velké příležitosti, ale na rozdíl od nás dokázal dvě proměnit.“

Marek Černoch, trenér Třebětic: "Další venkovní utkání nás čekal po třech výhrách rozjetý Žďár. Že to bude těžký zápas jsme ani na chvilku nezapochybovali. Potvrdilo se to do puntíku, a tak jsem rád, že to kluci zvládli za tři body. Domácí začali hodně aktivně a úvod patřil jednoznačně jim. My jsme hru poté vyrovnali a měli mírně navrch, podařilo se nám dát dvě branky a jak se ukázalo, byl to rozhodující moment zápasu. Druhé dějství jsme měli ještě dvě tutovky, nastřelili tyč, bohužel zůstalo jen u šancí, ale i tak jsme si odvezli tři důležité body."

Sestava H. Žďáru: Rešl Lukáš - Princ Vojtěch (81. Štěch Lukáš), Sliacký Pavel, Kubinec Jan, Moldrzyk Adam, (57. Dejmek Luboš), Völfel Pavel [K], Maňour David, Stejskal Lukáš, Němec Petr, Voldán Karel, Beneda Josef

Sestava Třebětic: Urbánek Pavel - Havlík Vojtěch, Švarc Petr, Kelbler David (65. Pokorný Václav), Tříletý Radim, Kelbler Petr, Novotný Milan, Kelbler Martin (68. Přívětivý Tomáš), Habr Vojtěch [K], Lorenc Vojtěch, Mašát David (86. Novák Vojtěch)

V sestavě kola dle serveru fotbalunas.cz:
Vojtěch Havlík – obránce Třebětic pomohl spolehlivým výkonem k udržení čistého konta proti Hornímu Žďáru při výhře jeho týmu 2:0
Petr Švarc – třebětický ofenzivní fotbalista vstřelil vítěznou branku svého týmu proti Hornímu Žďáru

Branky: 32. Švarc Petr, 35. Moldrzyk Adam (vl.)

Žluté karty: 0:1 (66. Švarc Petr)

Rozhodčí: Filípek Tomáš - Chvála Jan, Novotný Matěj

Delegát: Holub Miroslav

Počet diváků: 30

Zde můžete v ložit svůj komentář k zápasu i vy nebo jen ohodnotit výkon našich borců palcem nahoru či dolu.