17.10.2021

TŘEBĚTICE - ČESKÉ VELENICE 7:1 (4:1)

Třebětice zvládly vítězně i desáté kolo proti Českým Velenicím

V Třeběticích se utkala dvě mužstva z odlišných konců tabulky. Domácí tým na prvním místě vyhrál všech devět dosavadních zápasů, naopak hosté se krčí na dně tabulky s jedinou výhrou. O favoritovi duelu tak nebylo pochyb.

Třebětice rozhodly o výhře již v prvním poločase

Do utkání vstoupili překvapivě lépe hosté z Českých Velenic, kteří si vypracovali několik úvodních šancí. Jedna z nich byla dokonce velice nadějná, když Veleničtí postupovali sami na brankáře Urbánka, který se ale zaskvěl a tuto příležitost zlikvidoval. Pak už si vzali slovo domácí fotbalisté. V 5. minutě se na pravé straně uvolnil Martin Kelbler, předložil balón Milanu Novotnému, ten si již věděl rady a překonal brankáře hostí - 1:0. Za chvíli, v 11. minutě, si oba hráči role prohodili. Milan Novotný předložil míč Martinu Kelblerovi a ten zdvojnásobil náskok Třebětic - 2:0. Za dalších deset minut už to bylo o tři góly. Standardní situaci ve 21. minutě rychle rozehrál Vojtěch Bastl přihrávkou na Davida Kelblera, který poslal míč do sítě - 3:0. Ani na čtvrtou branku nemusely Třebětice čekat moc dlouho. Již ve 29. minutě měli domácí k dispozici rohový kop. Ten rozehrával Petr Švarc. K míči se ve vápně dostal Petr Kelbler a zvýšil již na 4:0. Až v závěru poločasu se potom dočkali branky i hosté. Ve 45. minutě odpískal hlavní rozhodčí pokutový kop, ke kterému se postavil Milan Fiala a byl úspěšný. Poločasový výsledek se tak zastavil na skóre 4:1.

Ve druhém poločase přidal domácí tým další góly

I druhý poločas byl v režii domácího mužstva, které hrálo velice aktivně. Na branku se muselo čekat po přestávce pouze 10 minut. V 55. minutě se radovali opět domácí příznivci, když si míč do vlastní sítě srazil velenický Jiří Bumba - 5:1. Pak se hrála poměrně dlouhá pasáž bez branek, které znovu přišly až v závěrečné desetiminutovce a stříleli je opět pouze domácí hráči. Na 6:1 zvyšoval v 84. minutě svým druhým gólem Milan Novotný, ačkoli branka možná nebyla dosažena zcela regulérně. Hlavní rozhodčí ji nicméně po konzultaci s asistentem uznal. Skóre pak uzavřel v 89. minutě třebětický kapitán Vojtěch Habr, který předvedl pěknou individuální akci z levé strany - 7:1.

Ohlasy k zápasu

Marek Černoch, trenér Třebětic: "S výsledkem zápasu jsem velmi spokojen, bohužel to už nemohu říci o našem herním projevu. Tentokrát jsme měli dost okének v defenzivní činnosti, přechodová fáze se nám nedařila tak, jak jsme chtěli, a v zakončení, i když jsme dali sedm branek, byla velká nepřesnost. Na druhou stranu nelze upřít aktivitu týmu, ta byla znát, kluci chtěli zápas vyhrát za každou cenu a to se jim povedlo naprosto zaslouženě. Musím uznat, že Velenice byl nebezpečný protivník, na papíře jsou tyto zápasy jako jasná záležitost, na hřišti je to však úplně jiné, a proto si vítězství ceníme."

Karel Macho, předseda Č. Velenic: "Trápí nás velká marodka a do Třebětic jel každý, kdo byl jen trochu zdravotně v pořádku. To se také projevilo na naší hře. V začátku utkání jsme si vytvořili dvě vyložené brankové příležitosti, které jsme ovšem neproměnili. Poté už byl na hřišti v podstatě pouze jeden tým. My jsme dělali hrubé chyby, a domácím jsme to tím ještě značně usnadnili. Proti rozjetému soupeři jsme neměli vůbec žádnou šanci uspět."

Sestava Třebětic: Urbánek Pavel - Kelbler David, Tříletý Radim (80. Nikrmajer Zdeněk), Novák Vojtěch, Kelbler Petr, Švarc Petr, Novotný Milan, Kelbler Martin, Habr Vojtěch [K], Bastl Vojtěch, Dostál Jan (54. Přívětivý Tomáš)

Sestava Č. Velenic: Maroušek Tomáš - Vetrák Jan (66. Latifi Jakub), Bumba Jiří, Fiala Milan, Mikudim Roman, Jabůrek Michal (85. Blažej Pavel), Samec Václav [K], Filip Michal (56. Špringer Petr), Dvořák František, Srpek Martin, P. Zemánek Patrik

V sestavě kola dle serveru fotbalunas.cz:
Habr Vojtěch – kapitán Třebětic vstřelil při vysoké výhře nad Českými Velenicemi jeden gól
Kelbler Martin – třebětický útočník se podílel na vysoké výhře jednou brankou a jednou asistencí

Branky: 5. Novotný Milan, 11. Kelbler Martin, 21. Kelbler David, 29. Kelbler Petr, 55. Bumba Jiří (vl.), 84. Novotný Milan, 89. Habr Vojtěch - 45. Fiala Milan (pen.)

Žluté karty: 2:2 (43. Habr Vojtěch, 80. Kelbler Martin - 77. Dvořák František, 79. Jabůrek Michal)

Rozhodčí: Ondra Milan - Macháček David, Brož Miroslav

Zde můžete v ložit svůj komentář k zápasu i vy nebo jen ohodnotit výkon našich borců palcem nahoru či dolu.