10.10.2021

NEPLACHOV - TŘEBĚTICE 0:1 (0:0)

Deváté kolo nám přineslo souboj druhého týmu s prvním, do Neplachova přijely Třebětice. Domácí vyšli ve dvou posledních utkáních naprázdno nejen bodově, ale i střelecky. Zatímco hosté z Třebětic si svou skvělou formu drží a neztratili ještě ani bod. A to chtěli domácí na svém hřišti změnit. Šlágru kola přihlížela skvělá divácká návštěva a o bouřlivou atmosféru v dobrém slova smyslu se postarala i početná skupina hostujících fans.

Oba týmy vědomy si důležitosti utkání hrály zpočátku ze zajištěné obrany. Domácí se osmělili přeci jen dříve, nicméně první velkou šanci měly Třebětice. Po nepřesném centru a následném nedůrazu ve středu hřiště se dostal v 10. minutě do brejku Martin Kelbler. V samostatném úniku se však neprosadil, Marek Dvořák reflexivním zákrokem vyrazil balón na roh. Domácí chtěli odpovědět, ale Tomáš Hindy ani Ondřej Dvořák se přes obránce do zakončení neprosadili. Oba týmy se snažily hrát zodpovědně do obrany, s maximálním nasazením, takže do pokutového území se s balónem útočníci na obou stranách skoro nedostávali. Ve 34. minutě rozehráli hosté roh nakrátko, po následném centru do šestnáctky vznikl závar, a domácí hasili nebezpečnou situaci na čáře v poslední okamžik. Neplachov zkoušel najít cestu do pokutového území hostů po stranách, ale hostující obránci byli důrazní a když už domácí dokázali zakončit, byly střely zblokované nebo neměly potřebnou razanci jako v případě Jaroslava Hrušky. Těsně před přestávkou měli hosté možnost přímého volného kopu ze strany velkého vápna. Na centr si naskočil hostující Martin Kelbler, balón ale poslal nad břevno Dvořákovy branky. Za nerozhodného stavu tak skončil první poločas.

Ve druhém poločase opět oba týmy bojovaly o to, kdo dá první gól. Plynulost hry však byla často narušována nedovolenými zákroky. V 54. minutě hosté zahrávali přímý volný kop z levé strany a kapitán Vojtěch Habr hlavičkoval do tyče domácí branky. Podobná situace byla k vidění v 58. minutě, to hlavičkoval nad branku hostující Milan Novotný. Domácí odpověděli stejně, v 65. minutě hlavou zakončil Michael Hruška, ale také netrefil branku. Pár minut na to hosté vyhráli několik soubojů ve středu hřiště, přišla kolmice na rozběhnutého Martina Kelblera, toho ale opět vychytal Marek Dvořák. A hosté ukazovali, proč zatím neztratili ani bod. Přišla 73. minuta a rozhodující moment utkání. Třebětice využily standardní situaci a po centru na přední tyč ve skluzu dostal balón do sítě Petr Švarc – 0:1. Domácí chtěli vyrovnat, a tak vrhli síly do útoku. V 78. minutě měli také možnost přímého volného kopu z nebezpečné vzdálenosti. Po teči zdi doletěl balón ale jen vedle hostující brány. Posledních deset minut utkání pak bylo bohužel velice často přerušováno nedovolenými zákroky a hosté si hlídali jednogólový náskok. Domácí tak v podstatě ani nemohli využít nabídnuté krátké přesilové hry, kdy nejprve v 80. minutě viděl druhou žlutou a červenou kartu kapitán hostů Vojtěch Habr, aby o šest minut později dostal přímo červenou kartu další třebětický hráč Tomáš Chvátal.

Ohlasy k zápasu

Lukáš Blažek, TJ Sokol Neplachov: "Chtěli jsme přerušit vítěznou sérii Třebětic a zároveň se vrátit zase na vítěznou vlnu. To se nám bohužel nepovedlo, hosté byli zkrátka nad naše síly a vyhráli zaslouženě. I když bylo utkání možná trochu o taktice, i tak bylo plné nasazení a soubojů a mělo skvělou diváckou návštěvu a kulisu. Škoda toho rozkouskovaného konce utkání, kdy se víc faulovalo a zdržovalo, než hrálo."

Marek Černoch, trenér Třebětic: "V Neplachově jsme čekali hodně těžké utkání a to se také do puntíku naplnilo. Od začátku měl zápas náboj a svou kvalitu a tak tomu bylo až do konce. Jsem rád, že jsme byli týmem, který po celý zápas diktoval tempo a měl míč častěji na kopačkách. Vytvářeli jsme si i šance, třikrát jsme šli sami na brankáře, bohužel vždy nás vychytal výborný Dvořák, nastřelili jsme břevno a spousta zakončení šla těsně mimo branku. Komplikace nastala po první červené kartě, kterou jsme za pět minut přikrmili další, kluci však soupeře ani v této početní převaze do šance nepustili, a tím pádem jsme zaslouženě brali tři body. Musím pochválit celý tým a poděkovat všem našim fanouškům, kteří za námi dorazili."

Sestava Neplachova: Dvořák Marek - Dvořák Ondřej (46. Vařák Zdeněk), Hindy Tomáš, Hruška Jaroslav, Mohamed Patrick [K], Štěcha David (72. Dušák Pavel), Hruška Michael (71. Šíma Ondřej), Čada Ondřej  (80. Pícha Michal), Švec Jan, Láník Jan, Svobodný Lukáš (86. Chmel Jan)

Sestava Třebětic: Urbánek Pavel - Tříletý Radim, Kelbler Petr, Švarc Petr, Novotný Milan, Kelbler Martin, Habr Vojtěch [K], Bastl Vojtěch, Chvátal Tomáš, Havlík Vojtěch, Mašát David

V sestavě kola dle serveru fotbalunas.cz:
Švarc Petr – levý záložník Třebětic vstřelil vítěznou a zároveň jedinou branku ve šlágru kola proti Neplachovu

Branky: 73. Švarc Petr

Žluté karty: 3:5 (41. Švec Jan, 52. Čada Ondřej, 58. Štěcha David - 28. Kelbler Petr, 49. Habr Vojtěch, 63. Kelbler Martin, 68. Novotný Milan, 90. Bastl Vojtěch)

Červené karty: 0:2 (80. Habr Vojtěch, 86. Chvátal Tomáš)

Rozhodčí: Písek Martin - Kovařík Zdeněk, Švec Hynek

Delegát: Skalák Josef

Zde můžete v ložit svůj komentář k zápasu i vy nebo jen ohodnotit výkon našich borců palcem nahoru či dolu.