3.10.2021

TŘEBĚTICE - SUCHDOL NAD LUŽNICÍ 2:0 (0:0)

I po osmém kole krajské fotbalové I. B třídy mužů zůstávají na čele tabulky s plným počtem bodů hráči Třebětic, kteří si doma v očekávaném duelu poradili se Suchdolem. Třebětický lídr rozhodl o svém vítězství dvěma trefami na začátku druhé půle, na které mužstvo od Lužnice odpovědět nedokázalo.

V první půli zahodili domácí penaltu

Domácí Třebětice měly v osmém kole silného soupeře v podobě Suchdola nad Lužnicí. Přesto do utkání vstoupily velmi dobře a již v 7. minutě získaly příležitost zahrávat pokutový kop. Ten ale domácí proměnit nedokázali, což je psychicky trochu srazilo dolů. Naopak hosté ze Suchdola byli tímto momentem povzbuzeni, a po zbytek první půle byli lepším mužstvem. Žádnou ze svých šancí ale nedokázali dotáhnout až ke gólu, obrana Třebětic fungovala spolehlivě. O poločasové přestávce tak platilo stále bezbrankové skóre.

Ve druhé půlce strhli domácí vítězství na svou stranu

Do druhého poločasu nastoupili domácí podobně jako do toho prvního. Převzali zpět iniciativu a byli aktivnějším a lepším mužstvem. Svou převahu navíc velice rychle zužitkovali ve vstřelený gól. Ve 47. minutě se u postranní čáry po pěkné kombinaci uvolnil domácí kapitán Vojtěch Habr, předložil míč do vápna, kde si ho našel nikým nehlídaný Václav Pokorný a střelou o břevno otevřel skóre zápasu - 1:0. Hned po chvíli potěšili domácí fotbalisté početné publikum podruhé. V 51. minutě se míče zmocnil Tomáš Chvátal, předložil ho Petru Švarcovi a ten s velkým přehledem překonal hostujícího brankáře a zvýšil na 2:0. Přestože Třebětice hrály i po zbytek poločasu v tlaku, třetí branku už přidat nedokázaly. A když se neprosadil ani žádný suchdolský hráč, skončilo utkání vítězstvím domácího celku v poměru 2:0.

Ohlasy k zápasu

Marek Černoch, trenér Třebětic: "Vstup do těžkého utkání nám celkem vyšel, zahrávali jsme pokutový kop a mohli jít do brzkého vedení. Nestalo se však, a tak naše hra byla po celý poločas nervózní a nekvalitní. Šance byly na obou stranách. Druhé dějství už jsme si vytvořili stálý tlak a organizovaného soupeře přehráli a zužitkovali i některé šance. Naše vítězství bylo zasloužené a důležité."

Otakar Matouš, trenér Suchdola: „Na půdu vedoucího týmu soutěže, který ještě neztratil ani bod, jsme jeli s taktikou co nejdéle neinkasovat a pokusit se něco vytěžit z brejků. V první půli jsme se do nějakých šancí dostali, ve druhé už moc ne, protože jsme situace řešili moc ukvapeně. Soupeře jsme mohli posadit na koně už v 9. minutě, kdy šel po chybě našeho stopera domácí hráč sám na brankáře Rácika, který jej fauloval, ale penaltu chytil. To nám trochu pomohlo, ale naše možnosti jsme nezužitkovali. Jestliže první půle byla vcelku vyrovnaná, po změně jsme dostali dva góly v rychlém sledu, což je proti takovému protivníkovi těžké dotahovat. Domácím to stačilo, my už se k ničemu pořádně nedostali. Na Třeběticích je znát rukopis trenéra Marka Černocha, mají dobře poskládané mužstvo a výborně zvládnuté standardky. Doufám, že porážku nyní odčiníme doma proti Studené.“

Sestava Třebětic: Urbánek Pavel - Tříletý Radim, Kelbler Petr, Švarc Petr, Pokorný Václav, Novotný Milan, Habr Vojtěch, Bastl Vojtěch, Chvátal Tomáš, Havlík Vojtěch, Mašát David

Sestava Suchdolu: Rácik Michal - Černoch Ondřej, Arenberger Aleš, Dunaj Martin, Kuchyňka Lukáš, Záruba Jakub, Trmal Karel (46. Kubašta Štěpán), Trmal Daniel, Arenberger Radek, Měkuta František, Záruba Tomáš

Branky: 47. Pokorný Václav, 51. Švarc Petr

Žluté karty: 2:3 (44. Pokorný Václav, 77. Habr Vojtěch - 9. Rácik Michal, 22. Arenberger Aleš, 65. Arenberger Radek)

Rozhodčí: Chvála Jan - Filípek Tomáš, Janák Pavel

Delegát: Vrzal Josef

Zde můžete v ložit svůj komentář k zápasu i vy nebo jen ohodnotit výkon našich borců palcem nahoru či dolu.