Datum konání:
5.9.2021

TŘEBĚTICE - OLEŠNICE 5:1 (1:1)

Třebětice si poradily s Olešnicí a zůstávají stoprocentní

Třebětice přivítaly doma Olešnici a dal se čekat pěkný zápas. V úvodu byli lepší domácí a zaslouženě se dostali do vedení. Hosté z Olešnice těsně před pauzou vyrovnali. Druhý poločas byl ale jasně v režii domácích Třebětic, které přidaly čtyři branky a zaslouženě vyhrály.

První poločas přinesl vyrovnané skóre

V úvodu byli aktivnější domácí. První gól přišel v 15. minutě, kdy se po straně uvolnil Jan Chvátal, přesnou přihrávkou našel Vojtěcha Habra a ten otevřel skóre - 1:0. Potom měli domácí ještě několik možností, ale finální fáze jim vázla. Pak se ozvala také Olešnice. Její první velká šance přišla ve 38. minutě, kdy Drtina krásně uvolnil Borka, jehož střela skončila na břevně. Těsně před pauzou ve 45. minutě, kdy už se domácí mužstvo nejspíše vidělo v šatně, vyslal Horelica do akce Patrika Raaba, který se po individuální akci prosadil a vyrovnal na poločasových 1:1.

V druhé půli si Třebětice zastřílely

Druhý poločas nabídl góly hned v úvodu. Konkrétně v 52. minutě, kdy se z přímého kopu prosadil opět kapitán domácích Třebětic Vojtěch Habr - 2:1. O 4 minuty později po straně unikl rychlonohý Milan Novotný, dostal se až do zakončení a zvýšil tvrdou střelou již na 3:1. V 82. minutě vypíchl aktivní Novotný balon hostujícímu stoperovi a nahrával kolegovi v útoku Martinu Kelblerovi. Ten s chladnou hlavou a přehledem zavěsil - 4:1. To stále nebylo ze strany domácích všechno. V 86. minutě po krásné akci na levé straně Martin Kelbler našel bratránka Davida Kelblera, ten byl nekompromisní a završil na konečných 5:1. Domácí Třebětice tak mají i po čtyřech kolech plný počet bodů, hosté z Olešnice mají bilanci dvou výher a dvou porážek.

Ohlasy k zápasu:

Marek Černoch, trenér Třebětic: "Jsem rád a musím tým pochválit, jakým způsobem těžké utkání s kvalitním, technicky vyspělým soupeřem zvládl. Dá se říci, že jsme měli celý zápas herní převahu, lépe jsme se pohybovali a byli rychlejším týmem. Vytvořili jsme si i spoustu šancí ke skórování. Ve finální fázi jsme se však bohužel chovali velmi špatně a úplně jinak, než bych si býval představoval. To budeme muset zlepšit. Soupeř pak naši neproduktivitu potrestal brankou do šatny. Ve druhém dějství už jsme nějaké příležitosti proměnili, ale těch, které volaly po gólu, bylo opět daleko víc. I tak jsme ovšem zaslouženě zvítězili."

Ondřej Husa, TJ Sokol Olešnice: "Do Třebětic jsme jeli bez několika hráčů, včetně gólmana Davida Janečka, takže do branky musel zaskočit Filip Šafránek. Věděli jsme, že domácí patří mezi favority soutěže, a myslím si, že to celý zápas ukazovali. Škoda jen, že rozhodčí nepískl za stavu 3:1 podle mě jasnou penaltu, i když bychom zápas asi pouze zdramatizovali. Domácí zaslouženě vyhráli."

Sestava Třebětic: Urbánek Pavel - Chvátal Jan (78. Kelbler David), Havlík Vojtěch, Chvátal Tomáš, Novák Vojtěch, Kelbler Petr (86. Habr Stanislav), Švarc Petr, Novotný Milan (90. Havlík Martin), Kelbler Martin (84. Pokorný Václav), Habr Vojtěch, Bastl Vojtěch

Sestava Olešnice: Šafránek Filip - Bahenský Bohumír, Raab Patrik, Drtina Stanislav (79. Ragaň Adrian), Horelica Radim, Borek Jakub, Pilát Aleš (54. Chrástka Radek), Lust Marek, Buřič Marek, Lechner Michal, Lenk Lukáš

Branky: 15. Habr Vojtěch, 52. Habr Vojtěch, 56. Novotný Milan, 82. Kelbler Martin, 83. Kelbler David 45. Raab Patrik

Žluté karty: 2:0 (75. Habr Vojtěch, 77. Kelbler Martin)

Rozhodčí: Kollárik Vojtěch - Blažek Vladislav, Vican Miroslav

Delegát: Skalák Josef

Počet diváků: 130

Zde můžete v ložit svůj komentář k zápasu i vy nebo jen ohodnotit výkon našich borců palcem nahoru či dolu.