28.8.2021

LEDENICE – TŘEBĚTICE 1:5 (0:3)

V Ledenicích jsme navázali na výborný vstup do soutěže a na těžkém podmáčeném terénu jsme si jednoznačně poradili s doposud neporaženým domácím týmem. O osudu utkání rozhodl první poločas, ve kterém jsme třikrát skórovali, a poté si již utkání pohlídali.

Hosté z Třebětic si v první půli vypracovali velký náskok

Třebětický tým vstoupil do utkání na půdě Ledenic aktivněji. Na velmi těžkém terénu padl první gól ve 24. minutě, když třebětický Martin Kelbler našel krásnou přihrávkou Milana Novotného a ten zkušeně obstřelil gólmana domácích - 0:1. Ve 30. minutě si oba hráči hostujícího týmu role vyměnili. Novotný přihrával Martinu Kelblerovi a už to bylo 0:2. Poté měli hosté ještě několik dalších příležitostí, ale ujala se až ta pět minut před přestávkou, kdy zahrával Petr Švarc standardní situaci. Po několika odrazech se míč dostal k Petru Kelblerovi, který zcela zkušeně placírkou poslal míč k tyči - 0:3.

Třebětice byly i v druhé půli lepší týmem

Druhý poločas nabídl stejný obraz hry jako ten první jen s tím rozdílem, že šance hostí zůstávaly dlouho neproměněny. A tak po ztrátě Třebětic u pomezní čáry v 87. minutě přišel centr, na který si naskočil domácí Jan Fencl, a snížil na 1:3. Jenže hned v 89. minutě přišel zcela kuriózní gól, kdy kapitán hostů Vojtěch Habr na vlastní polovině napálil míč směrem k soupeřově bráně. Balón se nešťastně svezl a přeskočil domácího gólmana a bylo to 1:4. Následně po rozehrání přišla ztráta domácích Ledenic a opět Vojtěch Habr svým druhým zásahem zvýšil na konečných 1:5. Třebětice tak zůstávají i nadále stoprocentní, naopak domácí Ledenice utrpěly první ztrátu bodů v sezóně.

Zdeněk Vitoušek, předseda Ledenic: "Utkání se hrálo na terénu, který byl na hranici regulérnosti. Úvodní minuty byly z obou stran opatrné. Dvakrát jsme ohrozili hostující branku. Udeřilo však na protější straně. Slabá čtvrthodinka přinesla ze strany hostí další dvě branky. Poločas tak skončil 0:3. Druhý poločas přinesl snahu něco s výsledkem udělat, ale zkušeně hrající hosté nám dovolili skórovat až v 87. minutě. Byl to nepovedený výkon, na který je třeba rychle zapomenout a pokusit se o body ve Studené, se kterou máme ale velice špatnou bilanci."

Marek Černoch, trenér Třebětic: "Zápas se hrál na velmi těžkém podmáčeném terénu. Domácí zvolili taktiku nakopávaných míčů a ze začátku takto párkrát zahrozili. My jsme se naopak snažili nechat balón na zemi a soustředili jsme se na jednoduchou kombinaci. To nám dokonale vyšlo. Kromě posledních deseti minut jsme měli trvalou herní převahu. V první půlce jsme si vypracovali třígólový náskok, a to nám ještě tři branky zhatil terén. Druhé dějství jsme měli pod kontrolou také, bohužel naše šance jsme proměnili až ke konci zápasu. Naše vítězství bylo naprosto zasloužené."

Sestava Ledenic: Cempírek Matyáš – Winkler Lukáš, Volák Petr, Kožant Martin (56. Kubec Jiří), Kadlec Miroslav, Švarc Ondřej [K], Fencl Jan, Čermák Jakub (55. Havrda Filip), Volf Matěj, Bednář Matěj (77. Svoboda Viktor), Dudáček Marek

Sestava Třebětic: Urbánek Pavel – Havlík Vojtěch, Kelbler David (66. Tříletý Radim), Novák Vojtěch, Kelbler Petr, Švarc Petr, Novotný Milan (90. Plachý Karel), Kelbler Martin, Habr Vojtěch [K], Bastl Vojtěch, Lorenc Vojtěch (60. Pokorný Václav)

V sestavě kola dle serveru fotbalunas.cz:
Habr Vojtěch – třebětický kapitán předvedl velmi kvalitní výkon, který korunoval dvěma brankami v závěru utkání v Ledenicích, kdy pečetil výsledek na konečných 5:1 pro svůj tým

Branky: 87. Fencl Jan - 24. Novotný Milan, 30. Kelbler Martin, 40. Kelbler Petr, 89. Habr Vojtěch, 90. Habr Vojtěch

Žluté karty: 1:0 (70. Fencl Jan)

Rozhodčí: Křížek Danek – Hladík Pavel, Špelina Miloslav

Zde můžete v ložit svůj komentář k zápasu i vy nebo jen ohodnotit výkon našich borců palcem nahoru či dolu.