22.8.2021

TŘEBĚTICE – BUK 1:0 (0:0)

Utkání rozhodla jediná branka z pokutového kopu ve druhém poločase. Třebětice tak zůstávají nadále stoprocentní, kdežto Buk na první vítězství v sezóně stále čeká.

V první polovině měli více ze hry domácí, branku ale nevstřelili

V první polovině byli domácí hráči rozhodně těmi aktivnějšími. Vypracované příležitosti ale ke vstřelení branky nevedly. Lépe si nevedli ani hosté. Povedlo se jim sice několikrát překvapit domácí obranu, když si pomohli nákopem, anebo rychlou narážečkou. Gól ale nevstřelili ani hosté. První poločas tak skončil bezbrankovou remízou a diváci mohli jen doufat, že druhá půle přinese zlepšení.

Třebětice rozhodly brankou z penalty

Do druhé poloviny vstoupili opět lépe hráči Třebětic, a to za hlasitější podpory domácích příznivců. Domácí se dostávali do více příležitostí, ale do soupeřovi branky míč stále nemohli dostat. Až v 71. minutě, při samostatném úniku na brankáře Buku, si domácí útočník počínal zkušeně a došel si pro faul. Jelikož k němu došlo v pokutovém území, nařídil rozhodčí penaltu pro domácí Třebětice. Brankář Vondrák, který fauloval, byl navíc rozhodčím oceněn žlutou kartou.

Míč si na značku pokutového kopu postavil domácí kapitán Vojtěch Habr. Na jeho střelu si gólman Vondrák sice sáhl, ale vytěsnit ji mimo tři tyče nedokázal. V 72. minutě se tak Třebětice dostaly do vedení 1:0.

Jelikož zbytek utkání již žádnou další branku nepřinesl, skóre 1:0 bylo i konečným výsledkem. Třebětice tak získaly druhou výhru v sezóně a mají plný počet bodů. Naopak Buk, který oba dosavadní inkasované góly nové sezóny obdržel z pokutových kopů, na první vítězství v ročníku stále čeká.

Marek Černoch, trenér Třebětic: „Proti Buku nás čekala těžká domácí premiéra. Po celý zápas jsme měli převahu, hosté však velmi dobře bránili v bloku a vyráželi do nebezpečných kontrů. V prvním dějství jsme měli tři vyložené příležitosti, bohužel jsme ztroskotali na výborně chytajícím Vondrákovi. Stejný obraz byl k vidění i druhý poločas. Dali jsme branku po krásné akci, bohužel nám nebyla uznána, i když si myslím, že měla být. Nakonec padlo rozhodnutí z pokutového kopu, který proměnil Vojta Habr. Následovaly ještě další šance, nicméně už jsme neproměnili ani ty nejvyloženější. Myslím si, že naše vítězství bylo zasloužené, i když Buk podal dobrý výkon.“

Libor Vondráček, útočník Buku: „Do utkání jsme vstupovali s vědomím síly soupeře, který hrál velice aktivně. Občas se nám podařilo domácí zaskočit rychlou kombinací nebo nákopem, ale více ze hry měly Třebětice. Po změně stran zesílila i podpora domácích fanoušků. V druhém nájezdu na našeho brankáře už si domácí útočník počínal zkušeně a došel si pro faul. Na penaltu si sice gólman Vondrák sáhl, ale vytěsnit míč mimo tyče nedokázal, a my stejně jako v prvním utkání opět inkasovali z pokutového kopu. Žádná další branka už nepadla, takže zápas skončil nejtěsnější výhrou Třebětic. Soupeř měl sice převahu, ale my také mohli párkrát skórovat, a za bojovnost bychom si remízu zasloužili. Proti Studené tak máme o to větší motivaci naplno bodovat.“

Sestava Třebětic: Urbánek Pavel - Chvátal Tomáš, Tříletý Radim (4. Havlík Vojtěch), Novák Vojtěch (70.  Kelbler David), Kelbler Petr, Švarc Petr, Novotný Milan, Kelbler Martin (90. Pokorný Václav), Habr Vojtěch [K], Bastl Vojtěch, Lorenc Vojtěch

Sestava Buku: Vondrák Lukáš - Tomšík Filip, Vondráček Libor, Šenkýř Marek, Opička Filip (71. Schmirler Ondřej), Mischnik Michal, Jasanský Ondřej [K], Jaroš Jakub, Heger Pavel, Hamerník Daniel (63. Moravec Luděk), Březina Zdeněk

Branky: 72. Habr Vojtěch (pen.)

Žluté karty: 1:8 (81. Kelbler Martin - 15. Hamerník Daniel, 44. Březina Zdeněk, 61. Jaroš Jakub, 65. Opička Filip, 71. Vondrák Lukáš, 79. Tomšík Filip, 84. Moravec Luděk, 88. Vondráček Libor)

Rozhodčí: Cigáň Roman - Macháček David, Rous Zdeněk

Zde můžete vložit svůj komentář k zápasu i vy nebo jen ohodnotit výkon našich borců palcem nahoru či dolu.