1. kolo - dohrávka

9.11.2019

LEDENICE - TŘEBĚTICE 4:3 (3:0)

Slavoj Ledenice odehrál prvních dvanáct zápasů sezóny na hřištích soupeřů kvůli rekonstrukci svého hřiště. V posledním podzimním kole se Ledenice vrátily domů a porazily Třebětice 4:3.

Stanislav Jindra, trenér TJ Slavoj Ledenice (14.): Alespoň v posledním zápase podzimu jsme podruhé zvítězili a získali důležité tři body. Stálo nás to ale hodně sil a hlavně nervů. Brzy jsme se dostali do vedení po krásné střele Honzy Fencla, a když jsme ještě do poločasu přidali další dva góly, vypadalo to na klidný průběh druhého poločasu. Bohužel opak byl pravdou, a to i přes to, že jsme krátce po začátku přidali další gól. Hosté se nevzdali, což musím i já ocenit. Až do konce zápasu byli zcela jasně lepším týmem. Jsem moc rád, že jsme nakonec poslední zápas podzimní části sezóny zvládli, ale pokud chceme krajskou soutěž v Ledenicích udržet i pro další sezónu, tak nás čeká v zimě hodně práce.

Mgr. Michal Heřman, TJ Slavoj Ledenice (14.): Podle oficiálního zápisu hlavního sudího Jana Krčína bylo v ledenickém sportovním areálu, kde se dokončuje rekonstrukce a stále tam platí omezený provoz, 200 diváků. I na tomto čísle je vidět, jaký hlad po fotbale v Ledenicích byl, a to i přes velmi nepovedený podzim. Už před zápasem bylo jasné, že domácí i v případě výhry přezimují na posledním místě. Domácím šlo i tak o hodně. Pokud by znovu zaváhali, měli by manko na soupeře před jarními odvetami už osm bodů. Kromě úvodní třetiny utkání měly Třebětice prakticky po celý zápas míč více pod kontrolou. Ledenice, které hrály skoro v nejsilnější možné sestavě, se dokázaly prosadit už ve třetí minutě. U hranice vápna vypálil šajtlí Jan Fencl a míč se zakroutil přesně ke vzdálenější tyči, 1:0. V průběhu prvního poločasu se pak ve vápně prosadil důrazný Jakub Čermák a před koncem ještě po chybě obrany Lukáš Winkler, 3:0. Když po třech minutách druhé půle dal další gól zadarmo i František Benhák, nikdo v areálu nevěřil, že z utkání bude ještě drama. Domácí stoper totiž před polovinou hřiště poslal do vápna vysoký míč ze standardní situace, ale i když hostující brankář Petr Koupil stál proti slunci, tak ho nepochopitelně bez náznaku zákroku nechal zapadnout do branky, 4:0. Jenže čtvrtá branka hosty nedorazila, ale naopak nakopla. I v předcházejících minutách hrály Třebětice dobře, ale prosadily se až v 65. minutě po kombinaci a zakončení Tomáše Chvátala, 4:1. O pár minut později mohl přidat pátý gól Fencl, ale sám před brankářem napálil jen soupeře. Další snížení přišlo 12 minut před koncem po další souhře, kterou zakončil Radim Tříletý, 4:2. Hosté byli na koni a domácí tlačili. Výsledkem byla další branka, kterou vstřelil v 85. minutě opět Tomáš Chvátal, 4:3. V samém závěru, kdy se dohrávalo v napjaté atmosféře, byl po druhé žluté kartě vyloučen za nedodržení vzdálenosti domácí Patrik Svoboda. Hosté poslali do domácího pokutového území ještě několik centrů, ale vyrovnávací gól z toho nebyl. Třebětice odehrály i přes porážku dobrý zápas a předvedly velkou bojovnost. Za svůj výkon si prohrát nezasloužily. Oba týmy se utkají znovu v prvním jarním kole, kdy se pojede k hranicím s Vysočinou. Zbylé zápasy by měly Ledenice odehrát doma. V jejich dresu se po čase znovu ukázal zkušený Michal Bez, který ale ihned po utkání zopakoval, že pro jarní odvety nepočítá, že by byl pravidelným účastníkem. Po podzimu jsou Ledenice na posledním čtrnáctém místě se sedmi body. Na jedenácté místo, které nyní drží Slavonice a znamená jistotu záchrany, ztrácí nyní Slavoj devět bodů.

Vojtěch Novák, trenér Sokola Třebětice (13.): „Takový zápas se mi nehodnotí lehce. Úvod a celý první poločas byl jeden z těch, co prostě nikdo nechce zažít. Od třetí minuty prohráváte, ve 14. minutě se zraní stoper a než se stihnete rozkoukat, prohráváte 0:3. O přestávce jsme byli nuceni vystřídat dalšího klíčového hráče a když Ledenice vstřelily v 48. minutě čtvrtý gól, zdálo se být rozhodnuto. Ale opak byl pravdou. V 65. minutě po centru zprava Tomáš Chvátal snížil a v 78. se prosadil Radim Tříletý. V závěru jsme domácí zmáčkli a opět Chvátal vstřelil třetí gól. Pak jsme měli ještě několik šancí na srovnání, ale ty se nám i vzhledem k naší podzimní smůle nepodařilo proměnit. V zimní přestávce budeme muset zabrat a nabrat fyzické i psychické síly. Na jaře to totiž nebude žádná procházka růžovou zahradou, a navíc jsme v takové situaci poprvé, co hrajeme I. B třídu.“

Sestava Ledenic: J. Svoboda - J. Čermák (75. J. Fošum), A. Stránský, O. Švarc (87. K. Havelka), F. Benhák, A. Šrajer (68. J. Kubec), M. Bez, M. Kadlec, J. Princl (52. V. Babka), L. Winkler (57. P. Svoboda), J. Fencl

Sestava Třebětic: P. Koupil - J. Černý (14. D. Kelbler), R. Tříletý, M. Kelbler, P. Kelbler, P. Švarc, B. Novák, V. Habr (46. R. Kühtreiber), V. Bastl, T. Chvátal, M. Šťastný (80. V. Novák)

Branky: 3. Fencl Jan, 16. Čermák Jakub, 37. Winkler Lukáš, 48. Benhák František - 65. Chvátal Tomáš, 78. Tříletý Radim, 85. Chvátal Tomáš

Žluté karty: 2:2 (73. Švarc Ondřej, 84. Svoboda Patrik - 63. Šťastný Martin, 90. Kelbler Martin)

Červená karta: 90. Svoboda Patrik

Rozhodčí: Krčín Jan - Škuthan Jaroslav, Bouchal Jiří

Zde můžete vložit svůj komentář i Vy. Lze také  ohodnotit výkon našich fotbalistů buď palcem nahoru nebo naopak dolů.