3.11.2018

STUDENÁ - TŘEBĚTICE 0:1 (0:0)

Třebětice zavítaly na hřiště nováčka soutěže do Studené. Zápas dlouho vypadal na bezbrankovou remízu, ale v závěru Třebětice strhly vítězství na svoji stranu a díky zaváhání Suchdola v domácím zápase s nováčkem z Velenic se posunuly do čela tabulky skupiny D.

První půle bez branek

Hned od začátku utkání bylo vidět, že Třebětice hrají ve velké pohodě. Měly více ze hry a držely míč na svých kopačkách. K první vyložené šanci se dostaly ve 25. minutě, kdy se útočník Třebětic po skrumáži v pokutovém území dostal ke střele, ale trefil jen vlastního spoluhráče. O čtyři minuty později se dostali do větší šance i domácí, konkrétně Mitas, který střílel po nahrávce Lojky, ale brankář Třebětic míč pohotově vyrazil. Ve 40. minutě pak hosté trefili břevno.

Červená karta a branka v závěru

Do druhé půle vstoupila Studená o něco aktivněji a vytvořila si i několik náznaků šancí. Přibyl však střílel nad branku a s Lojkovou tečovanou střelou si poradil třebětický brankář. Velké věci se začaly dít ke konci utkání. V 79. minutě viděl Lojka po druhé žluté také červenou kartu, a Studená tak dohrávala v deseti. Této herní výhody dokázal v 87. minutě využít Vojtěch Bastl, který svým gólem stanovil výsledek zápasu 0:1. Třebětice si tak ze Studené odvezly všechny tři body, a protože dosud vedoucí Suchdol doma nečekaně klopýtl v prestižním derby s Českými Velenicemi, vystřídaly ho na čele tabulky I. B třídy, skupiny D.

Petr Adamec, trenér FK Studená (7. místo): „V posledním domácím zápase jsme přivítali Třebětice, které mají momentálně určitě nejlepší formu ze všech týmů. Při našich problémech se sestavou jsme chtěli vsadit na bojovnost, což se povedlo a kluci, co byli na hřišti, zaslouží pochvalu. Hosté byli celý zápas lepší a fotbalovější, naštěstí si příliš velkých šancí nevytvořili. A tak rozhodla 79. minuta, kdy rozhodčí nesmyslně vyloučil po druhé žluté Marka Lojku. Bohužel, doteď nikdo neví, za co přišla. Výklad sudího se také po udělení karty a v zápise diametrálně liší. Asi si sám uvědomil, co předvedl. Zvažovali jsme protest proti červené kartě, ale co si pomůžeme? Takových případů je okolo nás dost. Hosté přesilovku využili a tři minuty před koncem rozhodli. Po zápase jsem byl opravdu hodně naštvaný, bylo mi strašně líto kluků, kteří na hřišti nechali všechno.“

Vojtěch Novák, obránce Sokola Třebětice (1.): „Na hřišti nováčka jsme chtěli uspět a opět naplno bodovat. Na podmáčeném terénu tomu odpovídal i začátek, kdy jsme byli víc na míči a dařilo se nám kombinovat, i když žádnou branku to nepřineslo. Druhý poločas se tomu úvodnímu hodně podobal. Nadále jsme byli častěji na polovině Studené, jenže bez patřičného efektu, a tak vše nasvědčovalo tomu, že se body budou dělit. Proti však byl v 87. minutě Vojta Bastl, který po krásném uvolnění od Švarce ukázkovým lobem překonal brankáře a rozjásal naše početné fanoušky. Tři body nás posunuly na první příčku, což nás velmi těší.“

Sestava Studené: O. Kadlec - L. Makovička, D. Adamec, O. Dokulil, M. Bartoň - P. Maška, M. Lojka, J. Šára, T. Přibyl - K. Mitas, O. Doležal

Sestava Třebětic: P. Urbánek - V. Habr, M. Šťastný, B. Novák, P. Švarc, T. Chvátal, M. Krejčí, J. Černý, M. Kelbler, V. Bastl, V. Pokorný

Branky: 87. Bastl Vojtěch

Žluté karty: 4:2 (60 Lojka Marek, 65.  Bartoň Martin, 79. Lojka Marek, 91. Přibyl Tomáš - 50.  Šťastný Martin, 56. Kelbler Martin)

Červené karty: 1:0 (79. Lojka Marek)

Rozhodčí: Talíř Milan - Zabilka Luboš, Janák Pavel

Zde můžete vložit svůj komentář i Vy, nebo třeba jen ohodnotit výkon našich fotbalistů buď palcem nahoru nebo dolů.